Citaat

"Iets te enthousiast over de vrije markt"

Thomas Friedman, schrijver en columnist voor The New York Times, inspireert het economische denken van de Vlaamse regering. [...] Minister Moerman raakte een aantal maanden geleden in de ban van The world is flat , Friedmans boek dat vorig jaar door de Financial Times en de zakenbank Goldman Sachs tot beste managementboek van 1995 (sic) werd uitgeroepen. De journalist van The New York Times beschrijft de tien krachten achter het proces van ,,de aarde die opnieuw vlak wordt''. Hij noemt onder meer de val van de Muur en de beursgang van Netscape, maar geeft ook een hele resem managementtermen op. Work flow software, open sourcing, outsourcing, offshoring, supply chaining, insourcing: dankzij Friedman kan de lezer zich er iets bij voorstellen. [...]

Twee jaar geleden was politiek Vlaanderen al in de ban van een andere Amerikaanse denker: de econoom Richard Florida en zijn boek The rise of the creative class. Vivant flirtte ermee, Spirit baseerde er zijn partijprogramma grotendeels op, toenmalig Vlaams minister van Economie Patricia Ceysens (VLD) kon er niet over zwijgen. Of Friedman dezelfde weg op gaat als Florida, is twijfelachtig. Daarvoor is The world is flat iets te enthousiast over de vrije markt, de logische loonsverlagingen en de opmars van de democratie in de wereld. Friedman, die zich soms erg chauvinistisch opstelt, heeft duidelijk minachting voor de rol van de Europese Unie op het wereldtoneel. Hij toont zich wel bezorgd over het welzijn van werknemers in de rest van de wereld, maar heeft het toch vooral over de kracht van concurrentie en openheid. Niet meteen goed om Moermans socialistische regeringspartners mee te overtuigen.

Wouter Verschelden in De Standaard, 9 augustus 2006



Reacties

uw foto hier?

Nicolas Raemdonck

woensdag 09 augustus 2006 @ 01:37 CET - #24485   
Foei toch, ik zal mezelf moeten brainwashen. Enthousiast zijn voor de vrije markt, hoe durf ik. En Thomas Friedman is nu niet echt Milton, maar wel een alledaags econoom die zijn boodschap goed weet te verpakken. Daarnaast geeft deze quote goed weer waar België (en van mijn part een onafhankelijk Vlaanderen) ziek is, namelijk die socialistische goedgelovigheid.
ivan

ivan

woensdag 09 augustus 2006 @ 09:27 CET - #24498   
Friedman's boek, helaas, is grotendeels flauwekul. The world is not flat. Hij is trouwens geen econoom maar een columnist over Amerikaanse buitenlandse politiek. Logische loonsverlagingen? Alsof dat het gevolg is van de vrije markt? De lonen stijgen in China, India ipv. dat ze hier dalen. Vrije markt is hogere productiviteit en hogere productiviteit betekent hogere lonen (of lagere prijzen wat hetzelfde is als hogere reële lonen).
http://uclaforecast.com/rev...
Cogito

Cogito

woensdag 09 augustus 2006 @ 19:36 CET - #24570   
Eens te meer maakt dit nog eens duidelijk dat de strijd tussen rechts en links, tussen kapitalisme en socialisme, er een is tussen waarheid en leugen. Tussen goed en kwaad, zou ik haast zeggen.

OVERIGENS MOETEN WE DEZE GELEGENHEID AANGRIJPEN OM TE ROEPEN DAT DIT NIET DE JUISTE FRIEDMAN IS, EN DAT DE ECHTE MILTON HEET!

Het is een gedroomde kans om Milton Friedman bekend te maken bij een groter publiek!

http://en.wikipedia.org/wik...

Voeg reactie toe

:

:
:



Verwijzers ("TrackBack")

TrackBack is een weblog-mechanisme dat aangeeft welke andere weblogs of websites dit artikel citeerden, er zich op inspireerden of ernaar verwezen. Sommige weblog-software laat verwijzers toe om hun log zelf toe te voegen aan de trackback-lijst. In andere gevallen voegen we de verwijzer zelf toe, op basis van de informatie over doorverwijzers ("referrers") in onze logbestanden.
DISALLOWED (TrackBack)