Popups schadelijk voor de adverteerder
Bedrijven die op internet adverteren via popups, lopen het risico dat hun reclame averechts werkt. Aldus een studie van usabilty-consultant Bunnyfoot Universality. Zestig procent van de ondervraagden verklaarde dat het zien van een popup van een bepaald merk, hun vertrouwen in dat merk én in de adverterende website zou ondermijnen. Vorige week besliste MSN om alle popup-advertenties van zijn site te weren. Rob Stevens van Bunnyfoot: "Merken die aandringen op het gebruik van popups, plegen commerciële zelfmoord". Onderzoek van marketingbureau Forrester Research heeft vorig jaar aangetoond dat 14% van de internetgebruikers inmiddels een popup-blokkeerder geïnstalleerd heeft. Zie ook: Google Toolbar blokkeert popups. Forrester adviseert trouwens om alle animaties van websites te bannen. "Een website die animaties en popups gebruikt, is te vergelijken met een bank die een klant een hypotheek probeert aan te smeren, als hij gewoon wat geld van zijn rekening wil halen", aldus Ron Rogowski van Forrester Research.



Reacties
VH
vrijdag, 27 februari, 2004 - 11:18Popups zijn maar het zichtbare deel van de commerciele 'vervuiling' op websites, en vrij onschuldig. In feite kan je ze vergelijken met TV-reclame. Wat wil je namelijk, een subscription-TV waar je voor betaalt, of gratis TV die gedragen wordt door commercials? De marktregels volgen nu eenmaal niet de Wet van Stevaert, and there is no such thing as a free lunch. En uiteraard heeft iedere beslagen surfer al lang een pop-up blocker. Wat soms best vervelend is, want nogal wat sites geven nuttig info in pop-ups.
Lycos doet het al een tijdje anders, daar verschijnen de ads in het scherm zelf, en geen blocker die daartegen helpt. Geocities trouwens ook.
De meest aggressieve adverteerders zijn de pornsites, waar je mee geconfronteerd wordt als je naar software cracks, warez en keygens zoekt. Die dumpen gewoon complete programma's op je program files en ruineren je registry zodat je browser wordt versierd met allerlei hinderlijke "toolbars" en je zelfs buiten je browser om allerlei rommel op je scherm krijgt gekatapulteerd. Geen Norton of Adaware (http://www.lavasoft.de) die daartegen is opgewassen. Het enige wat helpt is een registry-bewaker installeren en in je taakbeheer de lopende processen controleren, de verdachte execs localiseren en handmatig wissen. Door in zijn browser toe te laten dat ook actieve processen worden geinstalleerd heeft MS namelijk de doos van Pandora geopend.
Het is zover gekomen dat ik om "gevaarlijk" te browsen (cracks, warez, keygens) een aparte Win2K partitie gebruik die regelmatig clean kan worden geherinstalleerd van een image backup.
LVB
vrijdag, 27 februari, 2004 - 16:14Dat dumpen van programma's en ruïneren van de registry lukt alleen bij mensen die onnadenkend op "Yes" klikken wanneer gevraagd wordt om iets te installeren, en/of bij mensen waar de security-instellingen van de browser ondoordacht ingesteld staan. Tja, misschien moet je die wel "gevaarlijk" instellen om cracks en hacks en zo te kunnen gebruiken, maar daar hou ik mij niet mee bezig. Wie zijn computer voor ernstige zaken gebruikt en nadenkt bij alles wat hij doet, heeft daar IMHO geen last van en heeft zelfs geen antiviruspakket nodig. Af en toe eens laten checken met http://housecall.antivirus.com volstaat dan.
VH
vrijdag, 27 februari, 2004 - 17:37Er wordt helemaal geen "yes" gevraagd, het wordt gewoon op je PC gedumpt als je een site in link bezoekt. Als je trouwens alle actieve content in je browser afzet kan je vaak "ernstige" sites niet bezoeken. Virussen krijg ik idd alleen per email binnen. Tenslotte, ook cracks opzoeken kunnen een "ernstige" bezigheid zijn.
JDV
zaterdag, 28 februari, 2004 - 19:34Ach op je privé-pc ben je dan toch weer enkele avonden zoet met uit te zoeken hoe je dat er weer af kunt krijgen ... en zo leer je altijd weer wat bij, wat per conto geen verloren tijd is ... en zo kom je tot de ontstellende vaststelling dat er eigenlijk veel meer op je PC staat dan je eigenlijk wel dacht. Zelfs indien je alles gewist hebt. ;-)
VH : Waar haal je een registry-bewaker ? Lijkt mij wel nuttig.
VH
zondag, 29 februari, 2004 - 04:01@JVD : RegProt van DiamondCS (freeware) http://www.diamondcs.com.au - ik heb het op Tucows gevonden http://www.tucows.com
Ik vind het niet meer terug daar, zit ergens onder system utilities. Het is een klein leuk programmaatje dat in de achtergrond alle registry toegangen checkt en je vraagt of het OK is dat een programma er in schrijft. Je kan het aan- en uitzetten. Het mooie is dat het slechts 129KB groot is, dus handig door te mailen als je het niet vindt.
Zelfs bij gewoon naief surfen kan je aardig wat rommel binnenkrijgen. Mijn broer die een 3-tal werk-laptops heeft en als brave huisvader zeker geen cracks of porno zoekt, heeft regelmatig een PC die hij moet "binnendoen" om te cleanen. Als je dan eens kijkt wat hij er allemaal op staan heeft rijzen je haren ten berge.
JDV
maandag, 1 maart, 2004 - 18:41@VH: bedankt voor de tip. Toepassing gevonden via een "google"-truk.
Webshit.INC (wie anders)
woensdag, 10 november, 2004 - 00:27Download opera of firfox...
weg met popups, weg met veiligheids lekken...
Lang leven het alternatieve