Tobback over paars en Verhofstadt
Als je water en vuur samenbrengt, verdampt het water en dooft het vuur. Paars brengt twee partijen samen die de verkiezingen hebben gewonnen, met totaal tegengestelde programma's. Als je, zoals Verhofstadt deed, met een ultraliberaal programma stemmen recupereert van de vroegere CVP en stemmen weghaalt bij het Blok, om achteraf als regeringsleider, tot mijn grote vreugde trouwens, een zeer gematigd man te blijken, dan is het niet verwonderlijk dat veel kiezers teleurgesteld zijn. Er zijn limieten aan de compromissen die je kunt maken.
Louis Tobback, geïnterviewd door Lieven Sioen in Het Nieuwsblad op Zondag, 29 april 2007



Reacties
Peter Van de Ven
zondag, 29 april, 2007 - 12:48@ Louis Tobback:
(Je weet maar nooit dat hij of "de zijnen" hier lezen)
En wat leert dat over het "sociaal-poregessief" project van Sp.a, dat "progressieven" het recht ontzegd om niet op Sp.a te stemmen of zelfs om er geen lid van te worden?
En wat leert dat over CD&V-De Crem die ronselt bij het Vlaams Belang?
En over Frank Vandenbroucke die ronselt bij N-VA?
De Sp.a is een anti-Belgische, ondemocratische partij geworden. Zou je niet beter eerst orde op zaken stellen in eigen (totalitaire - alleenzaligmakende) kringen?
Een as CD&V/N-VA-Sp.a/Spirit zal een Vlaams-nationalistische zijn (ik stem daar dus niet op), is dat naar "uw keuze"?
Cogito
zondag, 29 april, 2007 - 13:13Als liberaal voorman voortdurend complimenten krijgen van de sossen moet hard zijn...
Briggs
zondag, 29 april, 2007 - 14:23Cogito: Kweeget niet. Verhofstadt zou op termijn nog eens het licht kunnen heruitvinden en eens een strikje aandoen :)
Outlaw Mike
maandag, 30 april, 2007 - 01:22Wat een Tobback zegt is van nul en generlei waarde. Blijkbaar is Lodewijk blij met de resultaten van Paars, niettegenstaande hij - ongetwijfeld monkelend - constateert dat zijn blauwe coalitiepartner een (overigens meer dan verdiend) pak slaag te wachten staat.
Diezelfde Tobback klonk vroeger wel anders. Toen Paars net begon zei de Keizer van Leuven o.a.: "je begint met paars en eindigt met bont en blauw". Een citaat dat me doet denken aan een lijk dat op de TGV-rails ligt. Enfin ja, de Louis heeft zoveel gezegd hee. Of het na afloop van de (beperkte) houdbaarheidsdatum nog wat waard is is een ander paar mouwen. Idem dito voor de would be klimaatdictator.
Benny Marcelo
maandag, 30 april, 2007 - 10:01Peter, als ik uw commentaar op politieke partyen lees, vrees ik voor jou het ergste: ik denk dat gij ne groene zijt!
Peter Van de Ven
maandag, 30 april, 2007 - 10:23@ Benny:
Je mag mij bij het groene gedachtengoed plaatsen, maar dan wel een "groen" gebaseerd op burgerschap, wat een concept is uit de liberale rechtstaat, wat zo aansluit bij het (politieke)liberalisme. Ik ben voor multiculturaliteit, maar ik ben tegen diversiteitsabsolutisme.
Dat maakt me dus partij-ongebonden. Ik noem mijn invalshoek graag "ecologisch humanisme".
Benny Marcelo
maandag, 30 april, 2007 - 23:15Amai moe, doet dat pijn?