Johan Leman bekritiseert opnieuw Jozef De Witte

Het begint zo stilaan op te vallen dat discriminatie op basis van godsdienst een taboe onderwerp geworden is, vooral bij officiële antiracisme centra. Waarom deze vaststelling hier gedaan wordt? Zomaar? Neen… maar gewoon omdat het opvalt. Kan het zijn dat er iets aan de hand is, bijvoor beeld een ongelooflijk eenzijdige samenstelling van verantwoordelijken en beslissers, bij het team dat over de toepassing van de algemene antidiscriminatiewet te waken heeft? Zou het kunnen dat men dat daar aan het opvullen is met mensen die als een van hun belangrijke, zo niet hun belangrijkste kenmerk hebben dat zij godsdienstigheid toch maar een zaak voor achterlijken vinden? Het kan niet zijn dat men de strijd tegen discriminaties eenzijdig zou toevertrouwen aan mensen voor wie anti-religieuze vooroordelen als een kwaliteit zouden gelden.

Johan Leman op Foyer.be, 3 mei 2007

Reacties

#40004

dd

 

Hé, hoe ging dat verhaal van de golem weer?

#40005

ivanhoe

 

"Zomaar? Neen, maar gewoon omdat het opvalt."

Deze kan zo in dezelfde lade dan de "ge voelt dat toch"-redeneringen.

#40011

ivan janssens

 

Discriminatie op basis van godsdienst? Hoezo? Iedereen moet maar de consequenties aanvaarden van zijn eigen opvattingen.

#40024

Eric Jans.

 

Dit lijkt me een sluwe pre-electorale 'kritiek'. Immers, wát wordt hier nou eigenlijk heel precies gezegd? Gaat het over 'Moeders voor Moeders'? Gaat het over hoofddoeken? Gaat het over de discriminatie van de schoenendragers in moskeeën? Gaat het over het verbod op uniforms van naturisten in Christelijke instellingen?
Dient Leman zich aan bij Leterme?
Echt... na 10 juni kan je hiermee nog alle gewenste richtingen uit.
Het lijkt wel een tsjevencitaat.

Wat niet wegneemt dat atheïsme van sinds de franco-=belgicistischer staatsgreep van 1830 inderdaad als een verlichte kwaliteit wordt beschouwd.
Dat heeft de inquisitiepater van de inquisitieorde goed opgemerkt. Een voorbeelje of twee drie ware wenselijk geweest.