Awoert Electrabel
Ofwel is Electrabel glad als een aal, ofwel dom en opportunistisch. Het colporteren van de roddelfilm An Inconvenient Truth langs Humo om zijn zogenaamde groene imago te bewijzen, is patserig en meedraaien in krompraterij en paniekpompen.
Je zal maar trachten om rond de klimaatverandering de eenzijdigheid te ontwijken en de paniekverhalen uit de wereld te houden. Dan vindt een energiemonopolist het toch plots fijn om een stunt van het parochieblad van de linkse kerk te betalen. De kopers van Humo ontvingen gratis - 't wordt doorgerekend in de kosten van de schenker, dus in uw factuur - de roddelfilm van Al Gore over het Einde van de Wereld. Van koele kikkers die trots zijn op hun centrales, op hun cijferende ingenieurs, op hun superioriteit in de kernenergie, op hun internationale expansie, op hun rol van brandkast van het Franse Suez, mag men ernst en flinkheid verwachten.
Of, zou het kunnen? Dit was een lepe truc om paardrijdend op de rug van An Inconvenient Truth de voordelen van kernenergie in de strijd tegen de broeikasgassen te etaleren. Dan mag mildheid, zoniet, awoert Electrabel. (...)
Wat kan de alliantie Humo-Electrabel opbrengen? Niks dan spotlust bij Greenpeace en konsoorten, niks dan onbehagen en woede bij de vele ondernemers en ondernemingen die trachten in de lawine van verwijten over hun laakbare nastreven van tewerkstelling, winst, groei, waardoor CO2 ontsnapt, koel te blijven. De zakelijke klanten van Electrabel zullen dankbaar zijn dat hun leverancier de machinebrekers opvrijt.
Frans Crols in Trends, 17 mei 2007



Reacties
Pieter Cleppe
woensdag, 16 mei, 2007 - 15:10Stel je eens voor dat het "wetenschappelijk" bewezen zou zijn dat de aarde aan het afkoelen is, en dat we dus meer CO 2 moeten uitstoten. Wat zouden de groenen dan zeggen? Dat we meer met de auto moeten rijden en meer moeten consumeren? Natuurlijk niet. De ware drijfveer achter de hype is een reactionaire haat tegen menselijke ontwikkeling en een pseudo-religieuze frustratie dat we allemaal zondig zijn.
Jorre
woensdag, 16 mei, 2007 - 16:15In dat geval kopen ze toch gewoon enkele duizenden kubieke meter vervuilde lucht :)
Benny Marcelo
woensdag, 16 mei, 2007 - 18:09Persoonlijk vind ik An inconvinient truth een doodordinair politiek pamflet. Goed aangebracht en voor degenen die met mond open en verstand op nul toekijken moet het bijna overkomen als een ecologische bijbel.
Niks in minder waar: Al Gore is geen wetenschapper; hij is politieker. In de film staat hij gewoon een monoloog te voeren. Geen debat, geen tegenspraak tenzij degene die hijzelf aanvoert om meteen weer weg te argumenteren. Alle wetenschappers die hij aanhaalt ken ik niet maar ééntje herinner ik mij wel: Carl Sagen.
Die heeft zich ook ooit bezig gehouden met het brengen van wetenschappelijke televisie. De grote kritiek op Sagen vanuit de academische wereld was dat hij inderdaad de verdienste had om wetenschap populair te maken maar het niet altijd nauw nam met de waarheid. Sagen bracht wetenschap op een populistische wijze; Al Gore brengt populisme op een wetenschappelijke wijze.
Cogito
woensdag, 16 mei, 2007 - 22:04Opvallend dat de Groene Horde het vuur wil verbieden (wat is een CO2-verbod anders).
Dat was de eerste uitvinding die de mens definitief van het dier onderscheidde.
Nog opvallender: een tweede onderscheidende uitvinding die het begin van de menselijke beschaving kenmerkt is het wiel. Sinds dat zich ontwikkeld heeft tot 'vuurwiel' - zoals ik de auto in deze context wil noemen - is de focus van deze voorstanders van de reanimalising van de Homo Sapiens evenzeer hierop gericht - het is immers vooral het vuur van het vuurwiel, meer dan ander vuur, dat bestreden wordt.
Elhaz
donderdag, 17 mei, 2007 - 18:45Boh,'t is in de mode. En nu is Unizo ook al op het klimaatkarretje gesprongen. Indien ik lid was zou ik nu een boze brief kunnen schrijven om mijn lidmaatschap op te zeggen. Maar ik heb het nooit over mijn hart gekregen om me bij die bekrompen ondernemersvereniging aan te sluiten.
Daarom deze oproep aan alle collegae ondernemers: denk eens ernstig na of Unizo wel goed jullie belangen verdedigt.