VLD-ministers gewikt en gewogen

Guy Verhofstadt (4/5): 200.000 jobs beloofd en gehaald. (...) De eerste twee jaar gingen de mist in: geen voorzitter van de Europese Commissie, geen splitsing B-H-V, geen oplossing nachtvluchten en DHL. Te mager klimaatbeleid. Bestuurlijke vernieuwing bleef uit. (...) De diabolisering van deze premier is onverdiend en onterecht: Verhofstadt blijft na 20 jaar toppolitiek verbazend fris. Voor het staatsmanschap is hij evenwel niet geboren, daarvoor kan hij onvoldoende afstand nemen van de partijpolitiek en zoekt hij te veel succes bij pers en publiek.

Karel De Gucht (4/5): (...) Vertrouwen in de Belgische diplomatie is hersteld. (...) Na het ronduit schadelijke ministerschap van Louis Michel, dat België tot een paria bij de bondgenoten had gemaakt, heeft Karel De Gucht de Belgische diplomatie in ere hersteld. (...) De schuld in het incident-Balkenende in de schoenen van een journalist schuiven, is beneden alle peil.

Vincent Van Quickenborne (4/5): (...) Zijn [Kafka-]project kreeg navolging in Nederland en bij de Europese Commissie. (...) Van Quickenborne is klaar voor een belangrijke ministerpost.

Patrick Dewael (3/5): (...) Gooide met standpunten over de hoofddoeken eerder olie op het vuur. (...) Miste werkkracht en bezieling.

Marc Verwilghen (1/5): (...) Maakte de broodprijs vrij [LVB: nee, dat was Fientje Moerman!]. (...) Van enige visie op economisch gebied of inzake energie heeft hij nooit blijk gegeven (...)

Luc Van der Kelen in Het Laatste Nieuws, 19 mei 2007


Reacties

#40794

Koen Godderis

 

Luc Van Der Kelen, de politiek correcte columnist van het Laatste Nieuws, is niet alleen een met de loge koketterende neo-fascist, maar blijkbaar ook een slecht rekenaar.

De man moet namelijk weten dat die 200 000 jobs je reinste volksverlakkerij zijn. Van die 200 000 jobs zijn bijna de helft door de Overheid (zeg maar de belastingbetaler) gefinancierde jobs. En over de jobs die verloren zijn gegaan? Daar zullen we het maar niet over hebben.

Het is perfect mogelijk om 0,0 werkloosheid in een land te creëren. Je neemt alle werklozen in overheidsdienst. En je maakt vervolgens vlak voor de verkiezingen de mensen wijs dat je de werkloosheid hebt teruggedrongen!

Om aan politiek te doen, hoef je niet persé intelligent te zijn. Het enige waar je goed in moet zijn, is de mensen geloofwaardig bedriegen.

#40802

pepperjack

 

Het is zijn recht zich terug onder het liberaal vaandel te scharen, maar die scores zijn mi op 10 bedoeld, niet op 5.

vrhfst: 200.000 BIJKOMENDE jobs beloofd, het merendeel van de zgn "nieuwe" jobs zijn diegene die gewoon spontaan ontstaan terwijl er andere verdwijnen. Daarenboven: altijd als het niet goed ging was het de "economische context", maar de 200.000 jobs zouden wel vruchten van zijn beleid zijn...tsstss. Dat hij Europees de boot miste, is niet echt zijn fout. Toont wel aan dat hij toch liever elders zat.

Gucht was beter dan Michel en is een intelligent man, akkoord. Maar bij de start heeft hij toch ook wel blunders opgestapeld. Hoe dan ook, hij heeft zich herpakt. Tot...de Dalai Lama: oh oh, hoe "ethisch" en "progressief" is deze regering.

Quick, hoewel hij mij als mens nogal opportunist lijkt, was dik OK. Dat de Libs Verwilghen zo blijven kraken, is triest. Hij is in eerste instantie door eigen rangen kapot gemaakt. Maar hij zou idd beter stoppen.

#40803

Pieter Cleppe

 

En Dehaene was wel een staatsman, zeker? Hij heeft een staatsschuld bereikt van 130% van het BBP, zo ongeveer een Europees record, en onder zijn regime steeg de belastingsdruk tot ongekende hoogten. Ik vraag me af wie in het gezelschap van "staatsmannen" zou genoemd willen worden? Samen met Willy - Agusta, Ibramco en oliecrisis-uitgaven - Claes? Wilfried - retour au coeur - Martens, Fons - aanslag op de kleine spaarder van 1982 - Verplaetse, en dan vergeten we nog de vrienden van de PS aan wie het land zo veel te danken heeft.

#40812

Questing Beast

 

Alle hens aan dek!!! Bemerk ik daar een lichte paniek in OpenVLD rangen?

#40813

mrtos

 

De hofschrijver van blauwlinks doet een laatste wanhoopspoging, blijkbaar.

#40816

ivan janssens

 

Onzin. De beoordeling van VDK loopt perfect gelijk met die van andere kranten, ook VLD-vijandige. Goed voor Verhofstadt, De Gucht en Van Quickenborne, redelijk voor Dewael en slecht voor Verwilghen. Met dat laatste ben ik het dan weer niet eens: electronische communicatie, raad voor de mededinging, auteursrechten... wie denkt dat er niets is gerealiseerd op economie is stekeblind.

#40818

pepperjack

 

Ivan, met alle sympathie (ik begrijp de evaluaties ook wel: ze zijn louter op een relatieve schaal), maar je reactie is niet echt inhoudelijk.

#40823

Questing Beast

 

Ivan, eveneens met alle respect, maar we zullen eens zien wat die evaluaties nog waard zijn als de kiezers in het stemhokje staan.

#40824

ivan janssens

 

Niets zeker? Maar dat was toch mijn punt niet?

#40825

Questing Beast

 

Dan had ik uw punt verkeerd begrepen.

#40857

VI

 

Ik vind het ronduit zielig dat niemand (en ook de media niet) correct reageert op het thema "200 000 jobs". Elk land kende de voorbije 3 jaar een versnelde economische groei. Dankzij het internationale beleid tegen protectionisme, de openmaking van de grenzen, de goedkope import van het buitenland, enz. en als gevolg daarvan lage inflatie en dus lage rentevoeten is de econonie gaan versnellen.
Niets anders dan het monetaire beleid en de internationale verdragen hebben voor onze versnelde economie gezorgt, en dus de lage werkloosheid. Ok, misschien ook de laatste maanden ook dankzij de heropleving van Duitsland (dankzij forse hervormingen). De VLD, noch SP.A of enig ander politiek orgaan heeft deze voorspoed veroorzaakt.
Als economisch en geografisch centrum van Europa is het maar logisch dat België de wereldeconomie volgt. Maar erger is, dat we er niet in geslaagd zijn onze economie competitief te houden. We verliezen op internationaal vlak. De cijfertjes nemen weliswaar toe, maar trager dan de rest van de wereld.

Vandaag is onze economie meer verkrampt tussen staatinmenging dan ooit tevoren. De bruto-staatconsumptie is groter dan het ooit is geweest (netto is het iets lager omdat de staat gewoon nu meer belast, maar een deeltje teruggeeft via subsidies en transfers; je weet wel, "Wiens brood met eet, diens woord men spreekt").

Er moet een einde komen aan deze wervelende spiraal van burgerbedrog en gulzigheid vanwege de staat. Het zal opnieuw eindigen in een "big bang", een economie die implodeert onder druk van een dergelijke situatie met wat als gevolg?

Misschien krijgen we op tijd wel een visionair op bezoek...

#40860

Paulus

 

Ik ben het met VI eens. Indien Verhofstadt de reden zou zijn van de economische heropleving van 'België' zou dit zich evengoed laten voelen in Wallonië. En zo te zien is de werkloosheid er alleen maar toegenomen. De economische groei speelt zich hoofdzakelijk in vlaanderen af en heeft veeleer te maken met externe omstandigheden, zoals internationale groei, ... Verhofstadt boft gewoon dat hij regeringsleider was in een dergelijke periode van economische groei. Ik had hem met zijn zogezegde maatregelen graag eens bezig gezien tijdens een economische crisis.