Dan ga ik liever vissen
U mag mij morgen een onderzoek voorleggen waaruit blijkt dat wij tien procent meer halen als we ons rechts opstellen. Dan nog kies ik daar niet voor. (fel) Dan ga ik liever vissen. (...)
Ik sta even ver van de socialisten als van de christendemocraten. En dat is ver, hoor. Elke vezel van mijn lichaam zou zich slecht voelen in een andere partij. Het collectivisme, het fnuiken van het individu, dat stoot me af bij de SP.A. Er zit iets utopisch, zelfs wereldvreemds aan. Op ethisch vlak komen we overeen, voelen we elkaar aan. Maar verder ben ik in niets socialist. (...)
Karel De Gucht, geïnterviewd door Wouter Verschelden in De Standaard, 26 mei 2007



Reacties
Cogito
zaterdag, 26 mei, 2007 - 10:27Ook deze is goed: "Een federale regering zonder daarin een belangrijke rol voor Open VLD zal opnieuw het geld bij de burger gaan zoeken. Ik zeg doelbewust “een belangrijke rol, want als het is om als tweederangspartij te figureren, dan stappen we niet in een regering. Alleen als wij zeer essentiële stukken van ons programma kunnen uitvoeren, doen we mee."
Hij vindt klaarblijkelijk dat hij "belangrijke" delen van hun programma heeft kunnen uitvoeren de voorbije 8 jaar.
Ik vrees dat hij daarmee folietjes als het homohuwelijk bedoelt?
Er schort iets met zijn definitie van rechts geloof ik. Hij bekent zich alleszins tot een economisch rechts standpunt - niet dat de VLD zich daaraan schuldig heeft gemaakt de voorbije 8 jaar, maar wat hij zegt over economie is rechts.
Ik vermoed dus dat hij hier met rechts bedoelt: ethisch rechts. Ok, zijn goed recht.
Maar:
Een liberaal die de keuze krijgt om in een coalitie te gaan kiest volgens mij eerder voor ethische compromissen dan voor economische. Het is de economische vrijheid die voor de liberaal primeert.
Als hij liever tot zulk compromis bereid is dan ethisch de lijn te vieren dan heb ik nog een lanceetje liggen dat hij mag hebben.
oxbow
zaterdag, 26 mei, 2007 - 16:46@Cogito: "Er schort iets met zijn definitie van rechts geloof ik"
Voor de verkiezingen in Frankrijk was Sarkozy toch degene die het bedje ging spreiden van Le Pen; ná de verkiezingen bleek hij opeens de man te zijn die "het enthousiasme, de kracht, de inzet en de ambitie" heeft om Frankrijk uit de lethargie te halen. :)
traveller
zaterdag, 26 mei, 2007 - 16:52@ oxbow
Sarko zat al een paar jaar te vissen naar de kiezers van Le Pen, of dacht je dat zijn Karcher-uitlating geen bijbedoelingen had?
Publius
zaterdag, 26 mei, 2007 - 20:18Ik denk dat een kopstuk van een regeringspartij die een nobelprijswinnaar van de Vrede tot tweemaal toe laat weten dat hij eventjes niet welkom is, omdat een land dat zelfs elementaire mensenrechten met de voeten treedt, zou kunnen onstemd zijn, heel slecht geplaatst is om lessen in ethiek te geven en moraliserend met het vingertje te wijzen.
En dat omwille van het geld.... Zichzelf verkopen voor financieel gewin noemt men prostitutie. Hij geniet van pluche salons ;-)
Questing Beast
zondag, 27 mei, 2007 - 17:26Collectivisme en het fnuiken van het individu, dat stoot hem af, maar blijkbaar hebben die twee handelswijzen met ethiek niks te maken, want daarin komt hij met de sp.a overeen. Kom zeg,...
Govaert Jan
dinsdag, 29 mei, 2007 - 09:33De Gucht moet voor mij niet rechtser worden.
Gewoon rechts is al genoeg. Zo simpel is dat.