Vissers zetten Vietnam (bijna) zonder internet

Vietnamese regeringsambtenaren zegden donderdag dat het minstens een maand zou duren om een cruciale onderzeese transmissiekabel te repareren die beschadigd werd door vissers die de zeebodem afschraapten op zoek naar koper. De kabel met een capaciteit van 560 megabit per seconde die Vietnam met Hong Kong en Thailand verbindt, staat in voor het grootste deel van de Vietnamese internet-connectiviteit. (...)

Sinds januari zijn minstens vijf gevallen gedocumenteerd van vissers die kabels uit zee stelen, onder meer de recente inbeslagname van twee vissersboten die 80 ton kabel aan boord hadden, die de vissers als oud metaal wilden verkopen. (...) Minstens 100 kilometer kabel moet worden vervangen. Tot dan hangt de internetconnectiviteit af van één kabel van 10 gigabit per seconde die Vietnam verbindt met China, Hong Kong en Singapore.

Computerworld UK, 8 juni 2007

Reacties

#42555

Cogito

 

Origineel, koperen kabels stelen om het koper te verkopen aan koperenkabelfabrieken. Eigenlijk ook best wel grappig.

#42588

Thomas

 

Off topic : ik hoor nu al de hele dag een zekere Brigitte Herremans van Pax Christi op Radio 1 verkondigen dat :

- israel en de amerikanen het geweld in gaza hebben opgestookt (of nog : het zijn weer de joooden)
- dat de interantionale gemeenschap een "verpletterende verantwoordelijkheid" draagt
- dat de arme palestijnen het slachtoffer zijn
- dat "we" met hamas hadden moeten praten, dat de boycot tegenovergesteld werkt, ...

Geen slecht woord over de palestijnen zelf of over hamas, het is allemaal zo klaar als een klontje : de grote joodse kapitalistische conspiration zit hierachter.

Onvoorstelbaar dat dergelijk "dom wijf" de hele dag herhaald wordt, hoe laag kan Radio 1 vallen ???

#42591

Benny Marcelo

 

@Thomas: heb het ook gehoord en mij minstens zo geërgerd als gij.
Het wordt inderdaad eens tijd dat "de internationale gemeenschap" die palestijnen eens duidelijk maakt dat het gewoon een hoopje misdadigers zijn. Het gaat hen niet om vrede; enkel om terrorisme en... de vernietiging van de joodse staat. Niet de opbouw van een palestijnse welvaart.
En pax christie; wat stelt dat nog voor: vijf man en een paardekop: niks dus.

#42598

Elhaz

 

Benny, misschien stelt Pax Christi niet veel voor. Maar zíj is wel al de hele morgen op de radio en wíj, wij kunnen ons alleen maar ergeren. Gelukkig is er nog internet.

#42639

Thomas

 

inderdaad gelukkig is er het internet, vroeger leek het of je de enige was die zich ergerde, nooit tegenspraak in de media zelf en alle journalisten en politici praten als brave papegaaikes alles na wat hen voorgekauwd wordt.

Intriest die radio 1...