De Gucht wil geen tripartite
Martine Vandemeulebroucke (Le Soir): Maar twee verschillende manieren voor vreemdelingen om Belg te worden, verschillende nummerplaten voor auto's, dat is toch symboliek, en geen bezorgdheid om de Staat beter te doen functioneren?
Karel De Gucht: Maar dat is niet juist. In Vlaanderen hebben wij een inburgeringsprogramma voor vreemdelingen (nvdr: meer bepaald lessen Nederlands) omdat er problemen zijn om een dergelijke maatregel te nemen op federaal vlak. Voor de Belgische nationaliteit vragen wij geen bijkomende voorwaarden voor Vlaanderen. Men moet onderscheid maken tussen N-VA en CD&V en tussen CD&V en VLD. De Franstaligen zien alle Vlamingen als N-VA'ers, zoals de Vlamingen alle Franstaligen als FDF'ers zien. Bart De Wever is een nationalist en een separatist. Het is aan de CD&V om tot een schikking te komen met hem en met wat hij voorstelt.
Martine Vandemeulebroucke: Wilt u dan zeggen dat wat Le Soir gepubliceerd heeft, het verlanglijstje was van Bart De Wever?
Karel De Gucht: Je moet kijken wat er op de lijst stond die door alle betrokken partijen was voorgesteld. Vlaamse nummerplaten? Dat stond niet op die lijst. (...) Sinds het begin van mijn carrière ben ik een overtuigd Europeaan. Ik ben voorstander van Europese nummerplaten, eerder dan Vlaamse. Dat als een Vlaamse eis voorstellen is een karikatuur van wat er gebeurd is. Ik vraag me trouwens af of deze coalitie niet wordt ondermijnd door karikaturen. Misschien met het doel om ze onmogelijk te maken?
(...)
Martine Vandemeulebroucke: Sommigen stellen de mogelijkheid van een tripartite in het vooruitzicht. Uw mening?
Karel De Gucht: Het is neen en nog eens neen. Open Vld zal niet toetreden tot een tripartiete coalitie.
Martine Vandemeulebroucke: Bent u kwaad op de socialisten?
Karel De Gucht: Neen. Ik heb zeer goede relaties met de SP.A en met Elio Di Rupo. Maar om politieke redenen willen wij het niet. Het zou onze positie onhoudbaar maken voor de regionale verkiezingen van 2009.
Le Soir, 20 augustus 2007



Reacties
tweaker
maandag, 20 augustus, 2007 - 21:50vlaamse nummerplaten? wie is hier een karikatuur aan't maken... laat maar es zien waar dat stond?
bewuste desinformatie? is dat de nieuwe strategie? of proberen ze ons te doen twijfelen aan ons gelijk?
Cogito
dinsdag, 21 augustus, 2007 - 02:28Vlaamse nummerplaten ==> Geel-zwart zeker?
:-)
Als de VLD blijft voortdoen zoals ze nu bezig zijn en ze kunnen in een oranjeblauwe coalitie echte Vlaamse punten scoren én een paar economisch-liberale puntjes, zoals ze van plan zijn, dan zouden ze in 2009 inderdaad een stukje van hun verlies kunnen goedmaken. Niet dat ze JM zullen kunnen weerhouden van een blijvende en groeiende stem in het politieke landschap, maar een procentje of twee dat nu bij nva-cd&v zit.
tweaker
dinsdag, 21 augustus, 2007 - 02:48@ Cogito
En de kerstman vliegt met een slee...
Thomas
dinsdag, 21 augustus, 2007 - 10:05paars groen komt elke dag dichterbij...
EricJans
dinsdag, 21 augustus, 2007 - 10:24België is gebarsten, vermoed ik. Ik mik erop dat er geen regering komt. Mocht er toch een komen, dan zal ze het niet lang uitzingen. Maar ik blijf erbij dat er geen komt. 't Is kapot.
Is het wishfull thinking? Ik denk het niet.
In september komt het parlement weer samen? Of is het oktober? Dan komt B/H-V op tafel. Daar moeten de Vlamingen voor gaan. Wij hebben geen regering nodig om tenminste B/H-V al eens te splitsen.
Het zou veel territoriale duidelijkheid scheppen in geval van een effectieve splitsing van Belgique zelf.
Eérst moet die kieskring meerderheid tegen minderheid gesplitst raken. Het kán: best zonder regeringscoalitie.
De beuk erin.
EricJans
dinsdag, 21 augustus, 2007 - 10:39Even opmerken dat de Fracofone onderhandelaars de tijd tégen hebben.
Ik denk dat de MR en zéker Milquet van cdH daarop mikken. Als straks het parlement B/H-V splitst, hoeven zij het niet te doen... en kan de PS er geen garen bij spinnen. MR en cdH kunnen dan zeggen dat het de stoute Vlamingen zijn geweest.
Het bewijst nog maar eens dat Belgique geen land is waarin Vlamingen ook openlijk hun recht mogen halen. Ze moeten het afdwingen. Belgique is het land van de Francofonie... en van hén alleen.
En daarom zal er ook geen regering komen zolang die splitsing er niet is. Zo simpel is dat.
Da Franstalige partij die meewerkt aan die splitsing, pleegt electorale zelfmoord. Walen zijn geen Vlamingen, hé.
Zij zijn een 'Herrenvolk'... zij willen door de politiek bediend worden. Wie hen in het vlees snijdt, gaat eraan... onherroepelijk, onverbiddelijk.