Sharia in Europa
Veel Europese landen zijn elementen van de sharia-wet aan het introduceren, zoals sociale uitkeringen voor polygame gezinnen, een verbod op het uitdelen van varkensvlees door privé-soepkeukens, een verbod op Mohammed-cartoons, en gescheiden zwemuren voor voor moslimvrouwen in publieke zwembaden.
Paul Belien in The Washington Times, 29 augustus 2007



Reacties
melodius
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 14:39We wachten trouwens vol ongeduld op de steniging van Polleke. Hoe is het in Godesnaam mogelijk om zoveel onzin te schrijven ?
sankulot
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 14:56pb's grootste droom is de NAVO weg te krijgen uit Brussel, om zo wraak te nemen op allen hier die hem vroeger gepest hebben; vandaar ook zijn bewering dat België enkele jaren terug ermee dreigde Bush en Blair te dagvaarden voor oorlogsmisdaden.... wie leugens nodig heeft om een punt kracht bij te zetten valt altijd door de mand ....
Nele
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 18:36"Hoe is het in Godesnaam mogelijk om zoveel onzin te schrijven ?"
De puntjes die hier door Beliën worden aangehaald zijn nochtans in diverse Europese landen toegepast.
Waar heeft U het over?
Filip
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 18:52Ook in de VS is er nu een rel(letje) omtrent een moslim-cartoon.
http://www.coxandforkum.com...
Het betreft mijn inziens nochtans een heel brave cartoon:
http://www.salon.com/comics...
dendof
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 22:23"De rest is onzin"
Wat onzin is, is dat jij het verhaal eerst onzin noemt en daarna bevestigt.
Als jij het verdelen van varkenssoep een provocatie noemt, dan ben je al een dhimmi.
Is het overdag verkopen van etenswaren tijdens de ramadan ook een provocatie?
traveller
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 22:36@ Nicolas
Die soepverdelers deden dat al jaren en voor tienduizenden mensen, die "groepjes" zijn nogal groot. Wat echter veel en veel erger is wordt verzwegen, namelijk de controle in de Parijse banlieu van de "broedmachines". De vrouwen worden namelijk door de moslims gecontroleerd of ze wel genoeg kinderen baren en krijgen daarvoor nog "zwarte kindervergoeding" betaald bovenop de officiele kindervergoeding. Het geld komt natuurlijk uit het buitenland.
Cogito
vrijdag, 31 augustus, 2007 - 23:40Ouat een gefouteis van Melodius! Maar ja, Zijn Erren klinken zacht en zijn Asjen art. Zijn libertarisch gedachtengoed, dat 'm zowiezo tot mijn vriend maakt, is wellicht toch erg gekleurd door geopolitieke overwegingen?
Een rechtgeaarde libertariër die Paul Belien wil stenigen: Leg dat eens uit svp, Zangerige?
LVB
zaterdag, 1 september, 2007 - 01:42@Nicolas: "Enkel de cartoons vormen een probleem".
Ik zou denken dat juist de Mohammed-cartoons, zeker hier in België, geen enkel probleem vormen. Sommige Belgische kranten hebben zonder problemen de Deense cartoons gepubliceerd, en de Belgische eerste minister heeft destijds naar aanleiding van de Deense cartoons verklaard dat de persvrijheid hier primeert. Dat buitenlandse regeringen of buitenlandse religieuze leiders daarover kwaad zijn, is ons probleem niet, maar hun probleem. Vrije meningsuiting geldt ook voor ayatollahs en wat mij betreft mogen die zoveel roepen en tieren als ze willen, zolang dat roepen en tieren in hun eigen land gebeurt en het bij roepen en tieren blijft. Dat kardinaal Danneels in zijn gekende stijl fleemt dat het toch niet verstandig was om andere religies te shockeren, is ook mijn probleem niet. Feit is dat de overheid hier tot nu toe niets in de weg gelegd heeft van dergelijke cartoons.
De rest kan wel een probleem vormen, omdat het om fenomenen gaat waar de overheid in de publieke ruimte de geldende regels wijzigt in functie van één religie. Ik meen dat de zwembaden bij ons in die zin al een probleem vormen.
Van de soepkeukens ben ik niet op de hoogte (jouw uitleg komt neer op een intentieproces, en niemand is verplicht aangeboden soep te aanvaarden).
Als libertariër heb ik niets tegen polygamie (en uitkeringen voor polygame gezinnen) zolang het met de volle instemming van alle betrokkenen gebeurt. Overigens hoor ik sommigen zoals Cogito ervoor pleiten om het huwelijk volledig aan de staat te onttrekken. Als huweljken geen staatszaak meer zijn maar een privé-kwestie, dan staat (zeker in het kader van de godsdienstvrijheid) uiteraard niets meer de polygame huwelijken in de weg. Of niet soms?
Cogito
zaterdag, 1 september, 2007 - 07:26"Als libertariër heb ik niets tegen polygamie (en uitkeringen voor polygame gezinnen) "
Luc, de hoofdzin hier vind ik volstrekt volgbaar, maar het deel tussen haakjes heb ik zitten lezen en herlezen, gedacht dat het aan mij lag en gebrild herlezen, maar nee, het staat er echt en het heeft toch echt een woordeken uitleg nodig: een libertarier die geen probleem maakt van uitkeringen?
Cogito
zaterdag, 1 september, 2007 - 08:01Het gaat toch niet over "varkenssoep"? Dat is een islamitische aanduiding. Het gaat over groentensoep met stukjes hesp of spek.
Indien het al of niet duidt op dhimmitude om "varkenssoep" provocerend te vinden (wèl dus), het kritiekloos overnemen van de islamitische nomenclatuur voor onze eeuwenoude soeprecepten is dat zeker wel.
Groetensoep met stukjes spek en hesp "varkenssoep" noemen, dàt is provocerend.
EricJans
zaterdag, 1 september, 2007 - 08:04@ Luc
"Als libertariër heb ik niets tegen polygamie"
... in zoverre op langere termijn 'samengestelde supergezinnen' van 3 of 4 moeder moeders van 2 en een halve vader met 27 kinderen het 'individualisme' niet teniet gaat doen, natuurlijk.
De vanouds 'christelijke culturen' nemen in de wereld juist een unieke (sociaal-economische!) positie is door NIET in halve of hele stamverbanden te (moeten) leven.
In een geafrikaniseerd Europa vol familiale stammen zal een bij uitstek individualistische ideologie als het libertarisme vanzelf wel wegsmelten als sneeuw voor de zon!
Luc, je kan de Bijbelse 'God van de Vrijheid' niet onderschatten. In het Oude Testament werd de polygamie 'door God' weliswaar gedoogd maar nooit en nergens principieel aanvaard... net als de scheiding trouwens: "geeft elkander een scheidsbrief" [=ordentelijke regeling]
Wie op 20-jarige leeftijd een kind krijgt, weet niet hoe hij op 40-jarige leeftijd over ouderschap zal denken en voelen.
Wie op 25 jaar 4 of 5 kinderen heeft bij 3 verschillende partners zal iets minder individualistisch leven dan met (IN PRINCIPE!) slechts 1 partner (al is dat dan misschien de 2de of 3de partner, maar na elkaar). Het aantal partners zal het aantal huisregels sterk doen toenemen en ik vraag me echt af hoeveel ruimte er (ook maatschappelijk) nog zal overblijven voor de talloze 'individuele vrijheden' waar we in het liberale Europa toch zo op zijn gesteld.
Ga maar eens na (en stel jezelf eens eerlijk de vraag) hoeveel ongeschreven 'familiale/relationele' wetten tegenover je partner én je kinderen je vrijheden inperken.
Je pro-polygame standpunt en je pleidooi voor de wettelijke erkenning daarvan, opent de deuren voor een soort stammen-communisme. Laten we toch eens 50 of 100 jaar verder denken dan onze neuzen vandaag lang zijn.
melodius
zaterdag, 1 september, 2007 - 09:30De feiten die Polleke aanhaalt zijn totaal uit de context gerukt en dan nog misleidend voorgesteld ook.
Nicolas heeft al uitgelegd hoe dat zit met polygame gezinnen.
Voor de varkenssoep is het verhaal het volgende: een racistische groep heeft in Frankrijk verbod gekregen om een actie voort te zetten die erin bestond om soep met hesp uit te delen voor "echte Franse" clochards. 1/ dit is inderdaad een wansmakelijke provocatie 2/ het is schandelijk dat ze dit niet meer mogen doen. Maar dat heeft niets te maken met "sharia", en alles met anti-discriminatiewetgeving (als ik me niet vergis is dit tot de RvS gegaan).
Voor de Mohammed-cartoons heeft Luc uitgelegd waarom er helemaal geen probleem is.
Voor de zwembaden tenslotte is er inderdaad op bepaalde plaatsen in Frankrijk gevraagd om uren te voorzien waar alleen vrouwen (en niet alleen moslimvrouwen) naar het zwembad kunnen. Ik zie niet in waar het probleem is, en tussen haakjes, dat bestaat al heel lang op bepaalde plaatsen in België, onder meer in bepaalde zwembaden waar een sauna aan gelinkt is. Ik vraag mij af of er evenveel heisa zou geweest zijn indien een groep feministen dat had gevraagd. Alleszins, weerom, met sharia heeft dat niets te maken, wel met vrouwen die er niet op staan dat er mannen naar hen staan te gluren als ze gaan zwemmen.
Eigenaardig hoe sommige zogezegd "conservatieve" Islamhaters de progressieve haat tegen "ouderwetse" omgangsvormen tussen de geslachten bovenhalen wanneer het in hun kraampje past. Maar ja, neoconservatieven zijn haast altijd ex-communisten.
Voor de rest stel ik de steninging voor van alle UntermenschKafirun. Allahu Akbar !
dendof
zaterdag, 1 september, 2007 - 10:46"Ik zie niet in waar het probleem is"
Wat zou je denken van een zwemuurtje enkel voor blanken? Ik kan me voorstellen dat sommige blanken niet graag hebben dat er negers of bruine typen naar hun gluren als ze gaan zwemmen. Mag dat dan ook van jou?
Elhaz
zaterdag, 1 september, 2007 - 14:16Overigens is geweldloze provocatie vaak zeer verhelderend. Maskers vallen af, de problemen worden scherp en duidelijk gesteld.
melodius
zaterdag, 1 september, 2007 - 18:04Dendof, ik kan mij inderdaad inbeelden dat me je "winning personality", het verdwijnen van de mogelijkheid om in het zwembad naar de vrouwen te gluren hard aankomt.
Probeer u eens te wassen en proper kleren aan te doen, misschien zal er wel ergens een vrouw met u willen klappen.
melodius
zaterdag, 1 september, 2007 - 18:06Elhaz: deftige mensen houden er niet van dat je andermans leed instrumentaliseert om iemand te koeilloneren.Dus ja, inderdaad, de maskers vallen af.
dendof
zaterdag, 1 september, 2007 - 18:10PLOINK
Johan B
zaterdag, 1 september, 2007 - 18:49@Luc: "Ik zou denken dat juist de Mohammed-cartoons, zeker hier in België, geen enkel probleem vormen."
En wat dan met Belgische tekenaars die volmondig toegeven aan zelfcensuur te doen uit angst voor islamitische represailles? Of dacht je dat het beledigen van de profeet alleen in Denemarken wordt afgestraft?
Elhaz
zondag, 2 september, 2007 - 05:08Ik ben de laatste om te beweren dat elke provocatie even smaakvol is. Maar toch. Steeds verhelderend.
Och arme, daklozen die liever verhongeren dan varkensvlees te eten. Wat een ondraaglijk leed. Dat is een beetje als hen een huis aanbieden dat ze dan weigeren omdat er geen moskee is voorzien.
Provocatie is verhelderend. Zo laat de voortdurende provocatie van zich niet willen aanpassende, in boerka en zware sluiers hullende en aparte zwem-uren eisende moslimvrouwen ons toe na te denken over de richting waarin onze maatschappij evolueert.
BC
zondag, 2 september, 2007 - 19:02hehe, dat was leuk!
Het volledige fragment: http://player.omroep.nl/?af...
Jef Leffelaer
zondag, 14 september, 2008 - 11:05De sharia wet invoeren in onze westerse landen kan voor mij echt niet,we gaan onze beschaving toch niet te grabbel gooien voor middeleeuwse toestanden zeker! Als een moslim zich vestigd in een land waar zijn godsdienst niet de algemene regel is moet hij zich aanpassen aan de in dat land van regel zijnde toestanden, niets meer niets minder,als ik als westerling naar een islamland zou gaan wonen moet ik me aanpassen en me bescheiden opstellen of het zou niet lang duren denk ik.
Cogito
zondag, 14 september, 2008 - 11:13Ik snap niet dat het multiculturalisme zoveel moeite doet om de Islam uit alle macht te willen incluseren in hun visie. Het is overduidelijk dat een werkbaar multiculturalisme mogelijk én verrijkend is ALS MEN DE ISLAM UITSLUIT zoals men de NUL bij de deling dient uit te sluiten. De deling stort daardoor niet in, maar wordt juist mogelijk!
Delen door nul doet de bewerking crashen. Zo is het ook met multiculturele samenlevingen die de aanwezigheid van de Islam toelaten.