Reynders premier?

Hier op de redactie geloven we in een tripartite met Didier Reynders als premier. Maar ik denk dat Reynders meer zou kunnen bereiken voor de Franstaligen als hij het premierschap aan Verhofstadt zou geven.

Knack-journalist Piet Piryns, geïnterviewd in het RTBF-journaal, 11 september 2007 [zijn collega's Karl Van den Broeck en Rik Van Cauwelaert spraken eveneens hun voorkeur uit voor Reynders]

Reacties

#48857

Earl.Grey.Internet

 

Bedenking:
- Zou dhr. Verhofstadt aanvaardbaar zijn voor CD&V?
Of denkt dhr. Piet Piryns dat CD&V qua premierschap omzeilbaar is ten voordele van een andere Vlaming? Indien zo, ben ik benieuwd naar zijn uitleg.

#48886

Olav

 

De denkpiste van de tripartite is populair aan het worden. Waarschijnlijk door het vooruitzicht dat rood dan toch zou deelnemen aan de macht en aan de vetpotten kan zitten. Of dat zo verstandig is naar de volgende verkiezingen toe voor de andere partijen ?
Ik denk dat zowel voor de MR als voor de CDV een rooms-blauwe coalitie naar de toekomst toe de interessantste keuze is. Met een tripartite verliezen ze sowieso invloed.

#48994

Rudy

 

Hier is de nieuwe premier van België:
http://www.hln.be/hlns/cach...

#49005

EricJans

 

@ Rudy:

Total Signatures to Date = 441

@ Pierre/Peter vdV:

Heb je al getekend, Pierre? Nog 999 559 'VLAAMSE' (?) handtekeningen te gaan! Bonne chance!

#49015

EricJans

 

Ik heb voor de lol in de lijst van onderdekenaars de eerste 50 (normaal toch meest gemotiveerde!) ondertekenaars vluchtig geanaliseerd. Volgende vaststellingen:

Geografisch ('t is een tweetalige [en niet drietalige! Duitstaligen kunnen de pot op!] 'Belgicitische' petitie):

17/50 uit Vlaamse gemeenten
8/50 Brusselse kribbels
18/50 'unknown city'
1/50 Griekenland
1/50 USA (Mountain-View CA = zusterstad van een Vlaamse stad, dacht ik ooit gelezen te hebben)
2/50 Frankrijk2/50 Nederland

Zéér opmerkelijk: 0/50 Waalse handtekeningen*
De eerste ‘Waals’ gelocaliseerde handtekening vind je pas op nr 58:
58. Paul André louvain-La-Neuve
(getekend om 17.00u. de vroegste handtekening werd om 06.15u. geplaatst door een edelman, maar het tekenen behint omstreeks 12.00u. pas goed)
Dubbel getekend:
4 & 5 = Mathieu Cottenjé de Dauphin
21 & 22 = Jan Ingelbeen
27 & 28 = Lemerle Olivier
Confirmed: 41/50
Not Confirmed: 8/50
Opmerkelijkheden in de top 50:
Nummer ‘1’ ontbrak
37. Tony Mary
43. Benno Barnard
44. François de Schieter de Lophem
46. Luc Van de Kelen
Ik tel – afgaand op de namen – 5/50 adellijke naman en/of titels. Eigenlijk: 5/46 (- dubbele waarden en – nr 1)
Opmerkelijk: in de eerste 50 namen nauwelijks of geen ondertekenaars als ‘België Barst’ of ‘idioten’, enz. Bij de volgende ondertekenaars neemt het aantal daarvan in stijgende lijn toe.
58 Paul-André Lambert 2007-09-10 17:00:59

#49016

Rick

 

Luc Van de of DER Kelen???

#49021

joe

 

maar allez, Leterminator MOET premier worden, want hij moet de volgende verkiezingen verliezen.

#49031

Rudy

 

@Eric,
txs voor je tijd. Deze was ook niet slecht voor die naamgenoot waarover ik niet echt fier ben en die maar boerenfarns spreekt:
446 hangrudyopbijzijnballen de schurftigenvetzak

#49032

Rudy

 

Ik raad ook een aan om een whois te doen op http://www.dns.be voor
rudy-aernoudt-premier

Lachen gegarandeerd ;-)