Vlaamse publieke opinie radicaliseert verder
Ingezonden door LVB op 2007-11-28 15:39
- login of registreer om te reageren
- 1478 keer gelezen
RSS feeds
Populaire inhoud
Van vandaag:
- Bij de "politieke" kersttoespraak van de koning
- Privacyverklaring
- Nomocratie, teleocratie, particratie en de vrije meningsuiting
- Heisa rond een illegale metalen kerstboom
- Vette blunder in De Morgen, dikke pluim voor HLN
- Zatte vrienden doen peiling van La Dernière Heure mislukken
- 10 lessen uit 10 jaar bloggen
- CD&V ten oorlog tegen palmolie en kokosvet
- De Hoge Gezondheidsraad over palmolie
- Ken uzelve
Van altijd:
- Originele nieuwjaarswensen
- De beste foto's uit de shame-betoging
- Evolutieleer voor beginners
- Zomertijd, wintertijd en astronomische tijd
- Amerikaanse bedrijven vormen geen bedreiging voor een open internet
- 10 nieuwe uitvindingen die de wereld gaan veranderen
- Dubbele regenboog
- De TAC-test
- Werkloosheid wenkt voor belspeldellen
- Luchtfoto's van drie provincies online beschikbaar





Reacties
Rick
woensdag, 28 november, 2007 - 16:04Hopelijk leest Luc Van der Kelen DS-online, want die is al enige tijd bezig z'n kar te draaien door te insinueren dat 'de mensen' dit spelletje beu zijn en een regering willen.
chris.impens
woensdag, 28 november, 2007 - 16:27Eén nuance: "lezers van De Standaard Online die zich geroepen voelen om spontaan te reageren" vormen waarschijnlijk niet een aselecte steekproef van de bevolking. Onder die lezers zitten er waarschijnlijk heel veel die, anders dan de redactie, niét van strekking veranderd zijn, en die dus voor een scheeftrekking van de steekproef in flamingantische richting zorgen. (Er bestaat, zeker in België, maar één echt betrouwbare steekproef: geheime verkiezingen met opkomstplicht.)
Ucke
woensdag, 28 november, 2007 - 17:07@chris.impens
Verkiezingsuitslagen zijn geen "steekproef", maar " feiten".
Of ze betrouwbaar zijn hangt af van wat men wil meten. Ik kan gestemd hebben op Yves omdat ik hem een sympathieke jongen vind, of een bekwaam bestuurder maar daar valt niet uit af te leiden of ik zijn communautaire nota Vlaams genoeg vind. "Quod non",
Bruno Yammine
woensdag, 28 november, 2007 - 17:14Een internetpoll kan toch bezwaarlijk een wetenschappelijke indicator genoemd worden?
Filip
woensdag, 28 november, 2007 - 17:14Ook bij Het Nieuwsblad zijn ze in hetzelfe bedje ziek. De krantenkop op de voorpagina: "België zakt weg." en er net boven een sneer naar de "formatievaudeville".
Voor de goede verstaander zijn we dus aan het zakken doordat de formatie zo moeizaam verloopt. Dat het al het vijfde jaar op rij is dat we zakken is natuurlijk een detail waar enkel zeurpieten over vallen.
Ook in editorialen allerhande wordt niet op het gebrek aan medewerking van de Franstaligen gewezen maar is de teneur er steeds één van: "Wanneer gaat de CD&V nu eindelijk eens die ambetanterikken van de NVA dumpen?".
Koen Godderis
woensdag, 28 november, 2007 - 17:32Als zelfs al op de staatszender BRT uit een poll blijkt dat Leterme niet meer aan zet kan zijn omdat hij voor Vlaanderen te licht uitvalt, dan wil dat al wat zeggen. Zouden de neo-fascisten van de BRT ook al nattigheid voelen, en tot inzien komen dat het profiteren van de Belgische vetpotten meer en meer in het gedrang komt? Een maal Vlaanderen onafhankelijk is Vlaanderen te klein om nog een linkse propaganda staatszender te financieren. Vlaanderen moet vrij worden!
Leo Norekens
donderdag, 29 november, 2007 - 14:59@Bruno Yammine: Wetenschappelijk niet, neen.
Niet wetenschappelijker dan die enkele internetpetities die we onlangs overal geadverteerd zagen, en die door semiprofessionele belgicisten (zoals U) allenthalve werden aangegrepen ten bewijze van de brede steun die België nog zou genieten bij de bevolking (of althans bij 1 à 2% daarvan)...
Maar de percentages die we hierboven zien staan zouden toch tot nadenken moeten stemmen. Mocht ik belgicist zijn, dan liet ik mij NU invriezen, vóór het te laat is. Dan moeten ze mij maar ontdooien als er een middel tegen gevonden is.