Groeiend antisemitisme (1)
We merken dat veel allochtonen zich laten informeren door satellietzenders uit hun thuisland. Dan krijg je al snel een vertekend beeld van Israël. Ook heel wat NGO's genre Pax Christi stellen Israël steevast in een kwaad daglicht. Het gevolg is dat de joden hier de dupe van zijn, terwijl wij niets te maken hebben met de situatie in Israël. Mijn ouders en grootouders zijn allemaal in België geboren. Ik ben op en top Belg. En toch krijgen we boze mails: 'Het is schandalig wat jullie in Israël doen!' (...)
Tien jaar geleden werden jaarlijks een dertigtal gevallen van antisemitisme gemeld, tegenwoordig dubbel zoveel. (...) Ach, onze tolerantiedrempel is nogal hoog. Wij joden worden al honderden jaren vervolgd. Verbaal geweld glijdt zo van ons af.
Michael Freilich, hoofdredacteur van Joods Actueel, geïnterviewd door Guy Van Gestel in Dag Allemaal, 8 april 2008



Reacties
Cogito
donderdag, 10 april, 2008 - 06:30Links en de Islam nu eindelijk door Joden in één adem vernoemd inzake antisemitisme.
EricJans
zondag, 13 april, 2008 - 09:49@ Cogito:
Deze mensen zijn allang blij als er niet gepolariseerd wordt. Trouwens, het enige linkse project dat enige langetermijnvruchten heeft kunnen afwerpen in de geschiedenis van de 20ste eeuw wás Joods: de kibboets. Het waren de linkse idealen maar dan zonder ontkenning van God.