Internationale actualiteit

Morele waarden doorslaggevend bij Amerikaanse kiezer

Rik Coolsaet
Woensdagavond liet het VRT-journaal de onvermijdelijke professor Rik Coolsaet opdraven om zijn commentaar te leveren bij de uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Drie thema's hadden meegespeeld, zo zei hij: de strijd tegen het terrorisme, de oorlog in Irak, en de economische toestand. Wie de strijd tegen het terrorisme belangrijkst vond, stemde voor Bush, de anderen voor Kerry. En natuurlijk had de videoboodschap van Bin Laden, enkele dagen voor de verkiezingen, de Amerikanen zoveel angst aangejaagd dat ze voorrang gaven aan het thema van het terrorisme. Tweemaal fout, Rik. Ten eerste, de thema's. De grafiek hiernaast, afkomstig van de BBC, toont aan dat Coolsaet een vierde niet onbelangrijk thema vergat, namelijk de morele waarden. Ten tweede spreken opiniepeilingen tegen dat de recente boodschap van Bin Laden enig effect had. Bovendien kan de uitspraak van Bin Laden dat "elke staat die niet speelt met onze veiligheid, automatisch zichzelf veilig stelt" geïnterpreteerd worden als een belofte om geen aanslagen uit te voeren in VS-staten die voor Kerry zouden stemmen.

Mia Doornaert klaagt vandaag in De Standaard met het nodige sarcasme de eenzijdigheid van onze media aan. Over de uitspraken van Coolsaet schrijft ze: "Academici mogen natuurlijk op grote hoogten zweven, maar de geleerde hoogleraar gaf de indruk dat hij van de maan kwam. Want vulgaire instellingen als de pers, die een minimaal respect moeten opbrengen voor de feiten, wisten toen al uren en uren uit zeer serieuze bronnen dat ,,morele waarden'' de vaakst opgegeven reden was voor de keuze van de kiezers". En over de onkritische manier waarop de VRT Coolsaet interviewde: "Coolsaet werd uiteraard niet tegengesproken, zoals ook niet gebeurde toen hij in een ander VRT-optreden het Amerika-vriendelijke beleid van de toenmalige Spaanse premier José Maria Aznar toeschreef aan de traditionele dankbaarheid van een vroegere generatie van politici voor de bevrijding na de Tweede Wereldoorlog. Dat het Spanje van Franco niet aan de oorlog deelnam en dus ook niet bevrijd werd, dat Aznar heel duidelijk tot de naoorlogse generaties behoort, wie valt daar nu over? Een Europeaan die niet anti-Amerikaans is, kan alleen maar door overjaarse sentimenten gedreven zijn". Ze besluit: "Wat zo stoort, is niet de terechte kritiek op Bush. Wat stoort, is het farizeïsch-superieure toontje van een koukleumig Europa, dat te verdeeld en te zwak is om zelf op de wereld te wegen, en dan maar kniest over de Amerikaanse ,,hypermacht''.

We horen tegenwoordig ook vaak hoe ondemocratisch de presidentsverkiezingen in de VS zijn. Het "winner takes all" principe, de getrapte vertegenwoordiging met kiesmannen, de registratieplicht. De critici die dit beweren, vergeten dat in België noch het staatshoofd, noch de regeringsleider in hun functie verkozen worden, en in de VS wel. De Belgische regering en haar regeringsleider krijgen enkel het vertrouwen van het Parlement, en worden bijgevolg slechts op een getrapte manier door de bevolking beïnvloed. De registratieplicht in de VS is een gevolg van de afwezigheid van een register van de burgerlijke stand en de afwezigheid van identiteitskaarten. Wat men ook over de Patriot Act mag zeggen, het alziend oog van Big Brother is veel sterker aanwezig in België dan in de VS.



Reacties

uw foto hier?

JDV.

vrijdag 05 november 2004 @ 12:26 CET - #2499   
a) ... nog ... noch ... ? Eindelijk Luc betrapt op een taal(type?)foutje ... !

b) Over het 'alziend oog' : is het logisch dat men het eigen volk niet registreert maar wel een registratie en doorgedreven identificatie oplegt aan een toevallige bezoeker en alle personeelsgegevens opeist van een importeur ?

Lijkt mij verdacht veel op de Engelse mentaliteit, zelf geen wetten opleggen aan de eigen bevolking maar de kosten recupereren van de overzetbedrijven/schepen ... Of het andere voorbeeld overal een vinger in de pap houden ... en de EU-partners laten betalen ?

Eigenlijk een beetje in de trand van wat we verwijten aan het BLOK : als we allemaal voor eigen deur vegen wordt het overal properder (democratischer).

c) Is er eigenlijk wel een verschil tussen terrorisme en morele waarden ? Feitelijk wel, maar de kiezer smijt graag alles op één hoop, dus ...

d) Bin Laden ? Wel, ik ben de mening toegedaan dat Kerry gedwongen werd voorzichtig te zijn. Hij kan evenmin garanderen dat hij binnen vier jaar Bin Laden te klissen zal hebben. En als hij commentaar heeft op die prestaties van Bush, beledigt hij eigenlijk de president en doet hij afbreuk aan die functie waarvoor hij zelf kandidaat is ... dus ? Trouwens als presidentskandidaat kan hij wel tegen de oorlog zijn, maar als hij verkozen geweest zou zijn, zou hij toch de oorlog voortgezet moeten hebben. Dus vanuit dat oogpunt had Bush een duidelijk voordeel, zijn enige probleem was dat hij enkel de goegemeente moest kunnen overtuigen hoe succesvol hij toch gestreden had ...
uw foto hier?

JDV.

vrijdag 05 november 2004 @ 12:45 CET - #2502   
Correctie op pund d: de oorlog is al stopgezet ... dus is het voor Kerry uiterst moeilijk om daar nog extra soldaten naartoe te zenden en de boel in orde te brengen ... maar anderzijds kan hij de prestaties van Bush niet echt blameren want dan blameert hij de prestaties van al die soldaten (en hun familie) die nu nog in Irak zitten, en van al die mensen die er hun leven gelaten hebben, dus dat zou echt contraproductief geweest zijn.

Luc, zijn er geen statistieken van herverkiezingen van presidenten die oorlog voeren ? Want wat was nu eigenlijk de echte reden waarom Bush de oorlog tegen Irak begonnen is ? Was het contra Iran ? Was het ter bescherming van Israel ? Om Turkije binnen te loodsen in de EU ? Of gewoon om herverkozen te worden ? Of was het omdat de grote Iraakse leider een poging ondernomen heeft om Bush Senior op te blazen ? Of was het om de Amerikaanse burger 'op te jutten' en op te zadelen met extra veel nationale gevoelens die dan omgezet kunnen worden in protectionistische maatregelen ? Of moest hij het zwarte goud veilig stellen ? Of gewoon een beetje van dat allemaal ?
uw foto hier?

Bart Vanhauwaert

vrijdag 05 november 2004 @ 13:33 CET - #2506   
Aangezien trackback niet schijnt te lukken via deze. Volledig eens met de kritiek van Luc en Mia. Maar alvast deze laatste is volgens mij in hetzelfde artikel in net dezelfde val getrapt. Mijn artikel daarover op : http://www.irule.be/bvh/dmv...
uw foto hier?

Former Belgian  externe link

vrijdag 05 november 2004 @ 14:04 CET - #2513   
Zeer geslaagd artikel, Luc.

JDV: Waarom oorlog? Israel beschermen? Sodamn Insane was hier allang onze hoofdzorg niet meer: op korte termijn zijn/waren dat Yasser Aartsbandiet en zijn kornuiten, op middellange termijn Iran.

Het zwarte goud? Komaan, de VS voert maar ongeveer 10% van zijn olie uit het Midden-oosten in. Als ze in Alaska gingen boren (en gekrijs van natuurpsychopaten be damned) konden ze zelfs die 10% schrappen.

How about some Real(politik) reasons:
(1) Een voorbeeld stellen aan landen die zich met "state sponsored terrorism" inlaten. Sodom Insane betaalde openlijk premies aan "Palestijnse" terreurgroepen (US$25.000 per islamikaze): steun aan andere groeperingen geschiedde iets discreter. Het "next customer, please!" effect hiervan is reeds voelbaar: cfr. Lybie en een zich ietwat inschikkelijker tonend Syrie.
(2) Vermijden dat terreurgroepen WMD in handen krijgen. SH had uiteindelijk een "verleden" in niet alleen aanmaak maar ook gebruik van o.m. zenuwgassen, en probeerde lange tijd wanhopig aan kernwapens te geraken. Zelfs als het er nu steeds meer op lijkt dat de laatste jaren zijn WMD-programma's Potemkindorpen waren, geloofde destijds iedere inlichtingendienst dat "it was for real".
(3) Na Golfoorlog I smeekten de Saoedische olie-teken om Amerikaanse bescherming tegen een mogelijke toekomstige invasie vanwege SH. Die Amerikaanse troepen waren daar voor het overige hoogst onwelkom: zogauw SH van de baan was kon men ze terugtrekken, hetgeen prompt gebeurde.
(4) Ik denk dat het geen toeval is dat Iran nu Amerikaanse troepen naast zijn deur heeft. Als de dingen daar echt uit de hand lopen komt dat aardig van pas
(5) Een strategische beslissing dat zolang de Arabische landen een ulcus van despotisme, armoede, corruptie blijven zij een broedhaard zullen blijven van anti-Westers en anti-Amerikaans ressentiment, dat helaas niet bij woorden blijft. De lange-termijnvisie bestaat hierin dat als je 1 min of meer werkende democratie daar hebt, dit tot democratiseringsbewegingen aanleiding zal geven in andere landen, en op die manier de wortel van het terrorismeprobleem aanpakt, niet alleen de symptomen.
En als je ergens moest beginnen was Irak een geschikte plaats, niet alleen wegens het bijzonder wreedaardige regime van Sodom Insane maar ook aangezien het land althans een BEETJE democratische traditie had gekend in zijn (uiteraard pre-Saddam) geschiedenis.
(6) De "vliegenvanger"-strategie: beter terroristen als vliegen naar de Irakese stroop leiden en ze daar ver van huis bevechten dan hetzelfde op VS-grondgebied.
(7) Het bijzonder geraffineerde karakter van de Arabische "nationaal-socialist" SH's repressie-apparaat, in combinatie met SH's extreme voorzorgsmaatregelen tegen coups of aanslagen (o.m. vele dubbelgangers), sloten een meer achter-de-schermenmethode (assassinatie, staatsgreep,...) zo goed als uit.
(8) Enzovoort enzoverder. De WMD waren een soort "grootste gemene deler" issue die voortdurend in de media behamerd werd, maar de andere redenen werden allemaal vrij openlijk besproken. Wat mij betreft is natuurlijk het belangrijkste WMD gevonden: Saddam zelf.
LVB

LVB

vrijdag 05 november 2004 @ 15:26 CET - #2519   
@JDV: die "nog" was inderdaad en foutje, het is intussen gecorrigeerd.
uw foto hier?

JDV.

vrijdag 05 november 2004 @ 16:12 CET - #2521   
@ FM. En toch overtuig je mij niet ... ten gronde.
palmer doubel in Waregem

palmer doubel in Waregem

vrijdag 05 november 2004 @ 17:02 CET - #2528   
Nu de presidentsverkiezingen achter de rug zijn zou het de ideale kans zijn voor de herverkozen Bush om enkele top vertegenwoordigers van de Democraten in zijn nieuwe regering op te nemen.Ten tijde van reagan is dat ook gebeurd.Hij kan ook het op een akkoord gooien met de Democratische oppositieleiders met gezag in de parlementen.Bush heeft zelf gezegd : ik zal zorgen voor eenheid in het land en dat is inderdaad waar de wereld naar verlangt.Doormodderen in Irak is zinloos.Toevallig was ik begin dit jaar in Vietnam en heb van de gelegenheid uiteraard gebruik gemaakt om de slagvelden te bezoekn,gevangenissen,en de ondergrondse verzetsbewegingslijnen van de Vietcong.
Als niet militair en met ons gezond verstand is het hallucinant om daar te zien welk een blunder de Amerikanen daar gemaakt hebben met Vietnam te bezetten.Gewoon er een paar als Westerling daar observeren en spreken met de lokale mensen en je weet direct dat je in dat land nooit een bezetting kunt laten slagen.De Amerikanen hebbentrouwens ooit nooit willen leren van de Fransen die er nochtans ook tot hun schade en schande in volle oneer hebben moeten terugtrekken.Ooit konden de Amerikanen de Zuid-Vietnamezen er niet van overtuigen dat ze hun kant moesten kiezen,en ze zijn daar ook met de staart tussen hun benen vertrokken.Ik ken Irak niet van er geweest te zijn,maar ik vermoed sterk dat Irak een nieuw Vietnam aan het worden is.Saddam heeft trouwens zelf voorspelt dat Amerika er nooit zou in slagen om Irak te onderwerpen.De enige oplossing is dus : totale macht uitoefenen,een moderne vorm van kolonizatie.Maar dan moet Amerika niet rekenen op andere landen,zeker niet op Frankrijk dat goede maatjes was,via Total,met Irak.Maar Amerika heeft geen genoeg bekwame soldaten mer en huursoldaten verder inhuren kost een fortuin.Het amachtigste land ter wereld is niet in staat een tweederangslandje onder controle te krijgen en aan nation building te doen.Onvoorstelbaar.Ze hebben zeker en half miljoen man nodig.En in Amerika wil geen enkele moeder of vader nog een zooon of dochter naar Irak sturen.Drie Amerikaanse doden per dag of duizend per jaar,zonder nog erbij te rekenen de duizenden dode Irakezen.De doelen van Bush,hoe moeilijk iedereen er het er mee gehad heeft,nl. regime verandering,het oppakken van Saddam,een schok door de regio laten gaan,en hoe cynisch het ook is,maar Dick Cheney van Halliburton,dacht ook wel aan de olie inkomsten,zijn bereikt.Wat schiet er dan nog over: en enkele keuze : zich terugtrekkken.Cut and run,moet Bush nu zeggen.Hoe pijnlijk ndat ook voor hem zal zijn.Maar het zijn zijn laatste vier jaar.Hij moet dringend het boek lezen van Mac Namarra die op zijn leeftijd nu toegeeft dat Vietnam de totaal verkeerde keuze was.Amerika heeft volkomen gelijk om als antwoord op het moslimterrorisme de democratizering van Irak te willen.De enige macht van de dictators uit het Midden Oosten is de macht die ze hebben over hun sukelaars van arme,ongeletterde en doodsbange onderdanen.Dat de Amerikanen dezs dictators ervan overtuigen wat er bezeig is te gebeuren in de landen van Oost Europa na de val van het comuninisme en dat ze ze eens meenemen naar China en Vietnam waar iedereen verlangt naar proper water,een comfortabele woning,een TV,een auto,een wasmachine,behoorlijk voedsel,en dit met toelating van de zogezegde communisten in de top.Denken we maar aan wat de Amerikanen in Europa na WO II hebben gedaan met het Marshallplan en dat ze pas nu hun militairen terugtrekken uit Europa na zoveel jaren,is toch wel een historisch voorbeeld omzicjh aan t e spiegelen?Vergeten we niet dat de Islambevolking in de wereld spectaculair groeit,in veel van die landen is meer dan de helft van de bevolking jonger dan dertig jaar,en precies in deze groep tikt er een tijdbom van honderden gekken die met de koran in de hand enerzijds en met een bom in de andere hand zichzelf willen zelfmoorden.
Van dezelfde gelegenheid kan Bush gebruik maken om met het nakende afsterven van de martelaar Arafat,een oplossing te zoeken in dit deel van de wereld.Arafat sterft in Parijs een vredige dood en in Israel kan men van de gelegenheid gebruik maken om de joodse nederzettingen te ontruimen in de bezette Gaza strook.Sharon moet ook de bestaande woningen er laten ontruimen en er Palestijnen laten in wonen.Dan is deze streek er één van Palestijnen en niet meer van joden.Ze moeten er zeker niet doen wat in Bosnie gebeurd is : toen de bewoners er moesten vertrekken,staken ze er hun huizen in brand.
Luc,ziedaar een paar ideeen om naar voor te brengen in het volgende partijbestuur in Brusel,want daar ben je zeker op je plaats,vooral nu Karel De G. Minister van Buitenlandse Zaken is en je raad zal kunnen gebruiken.Veel succes ermee.
palmer doubel in Waregem

palmer doubel in Waregem

vrijdag 05 november 2004 @ 17:02 CET - #2529   
Nu de presidentsverkiezingen achter de rug zijn zou het de ideale kans zijn voor de herverkozen Bush om enkele top vertegenwoordigers van de Democraten in zijn nieuwe regering op te nemen.Ten tijde van reagan is dat ook gebeurd.Hij kan ook het op een akkoord gooien met de Democratische oppositieleiders met gezag in de parlementen.Bush heeft zelf gezegd : ik zal zorgen voor eenheid in het land en dat is inderdaad waar de wereld naar verlangt.Doormodderen in Irak is zinloos.Toevallig was ik begin dit jaar in Vietnam en heb van de gelegenheid uiteraard gebruik gemaakt om de slagvelden te bezoekn,gevangenissen,en de ondergrondse verzetsbewegingslijnen van de Vietcong.
Als niet militair en met ons gezond verstand is het hallucinant om daar te zien welk een blunder de Amerikanen daar gemaakt hebben met Vietnam te bezetten.Gewoon er een paar als Westerling daar observeren en spreken met de lokale mensen en je weet direct dat je in dat land nooit een bezetting kunt laten slagen.De Amerikanen hebbentrouwens ooit nooit willen leren van de Fransen die er nochtans ook tot hun schade en schande in volle oneer hebben moeten terugtrekken.Ooit konden de Amerikanen de Zuid-Vietnamezen er niet van overtuigen dat ze hun kant moesten kiezen,en ze zijn daar ook met de staart tussen hun benen vertrokken.Ik ken Irak niet van er geweest te zijn,maar ik vermoed sterk dat Irak een nieuw Vietnam aan het worden is.Saddam heeft trouwens zelf voorspelt dat Amerika er nooit zou in slagen om Irak te onderwerpen.De enige oplossing is dus : totale macht uitoefenen,een moderne vorm van kolonizatie.Maar dan moet Amerika niet rekenen op andere landen,zeker niet op Frankrijk dat goede maatjes was,via Total,met Irak.Maar Amerika heeft geen genoeg bekwame soldaten mer en huursoldaten verder inhuren kost een fortuin.Het amachtigste land ter wereld is niet in staat een tweederangslandje onder controle te krijgen en aan nation building te doen.Onvoorstelbaar.Ze hebben zeker en half miljoen man nodig.En in Amerika wil geen enkele moeder of vader nog een zooon of dochter naar Irak sturen.Drie Amerikaanse doden per dag of duizend per jaar,zonder nog erbij te rekenen de duizenden dode Irakezen.De doelen van Bush,hoe moeilijk iedereen er het er mee gehad heeft,nl. regime verandering,het oppakken van Saddam,een schok door de regio laten gaan,en hoe cynisch het ook is,maar Dick Cheney van Halliburton,dacht ook wel aan de olie inkomsten,zijn bereikt.Wat schiet er dan nog over: en enkele keuze : zich terugtrekkken.Cut and run,moet Bush nu zeggen.Hoe pijnlijk ndat ook voor hem zal zijn.Maar het zijn zijn laatste vier jaar.Hij moet dringend het boek lezen van Mac Namarra die op zijn leeftijd nu toegeeft dat Vietnam de totaal verkeerde keuze was.Amerika heeft volkomen gelijk om als antwoord op het moslimterrorisme de democratizering van Irak te willen.De enige macht van de dictators uit het Midden Oosten is de macht die ze hebben over hun sukelaars van arme,ongeletterde en doodsbange onderdanen.Dat de Amerikanen dezs dictators ervan overtuigen wat er bezeig is te gebeuren in de landen van Oost Europa na de val van het comuninisme en dat ze ze eens meenemen naar China en Vietnam waar iedereen verlangt naar proper water,een comfortabele woning,een TV,een auto,een wasmachine,behoorlijk voedsel,en dit met toelating van de zogezegde communisten in de top.Denken we maar aan wat de Amerikanen in Europa na WO II hebben gedaan met het Marshallplan en dat ze pas nu hun militairen terugtrekken uit Europa na zoveel jaren,is toch wel een historisch voorbeeld omzicjh aan t e spiegelen?Vergeten we niet dat de Islambevolking in de wereld spectaculair groeit,in veel van die landen is meer dan de helft van de bevolking jonger dan dertig jaar,en precies in deze groep tikt er een tijdbom van honderden gekken die met de koran in de hand enerzijds en met een bom in de andere hand zichzelf willen zelfmoorden.
Van dezelfde gelegenheid kan Bush gebruik maken om met het nakende afsterven van de martelaar Arafat,een oplossing te zoeken in dit deel van de wereld.Arafat sterft in Parijs een vredige dood en in Israel kan men van de gelegenheid gebruik maken om de joodse nederzettingen te ontruimen in de bezette Gaza strook.Sharon moet ook de bestaande woningen er laten ontruimen en er Palestijnen laten in wonen.Dan is deze streek er één van Palestijnen en niet meer van joden.Ze moeten er zeker niet doen wat in Bosnie gebeurd is : toen de bewoners er moesten vertrekken,staken ze er hun huizen in brand.
Luc,ziedaar een paar ideeen om naar voor te brengen in het volgende partijbestuur in Brusel,want daar ben je zeker op je plaats,vooral nu Karel De G. Minister van Buitenlandse Zaken is en je raad zal kunnen gebruiken.Veel succes ermee.
uw foto hier?

Francis  externe link

zaterdag 06 november 2004 @ 01:04 CET - #2550   
palmer had al een paar doubels op ?

Tedoeme Luc je slaat me achterover met zo'n citaat van barones Doornaert. Het is niet omdat iemand de plaats en het aanzien van Manu ambieert dat die hier plots in extenso moet geciteerd worden ?

Want "vrij" is haar woord toch al lang niet meer. Klinkt meer zoals die moedigen die na de oorlog in het verzet gingen...
uw foto hier?

JVS

zaterdag 06 november 2004 @ 20:40 CET - #2567   
Karl Rove heeft naar de kieslokalen van landelijk Ohio republikeinse militanten gestuurd met plakkaten met slogans als "Wil jij stemmen voor pro-abortus Kerry?" of "Wil jij stemen voor pro-homohuwelijk Kerry?". Dat heeft dus wel degelijk zijn nut gehad. Zogenaamde morele waarden hebben een zwaar gewicht gehad. Daarom denk ik dat Hillary nog heeeel wat werk voor de boeg heeft. Ik vind ze zelfs haast kansloos. Vooral als ze tegen Arnie moet kampen die sowieso California zal binnenhalen.
dIVUS

dIVUS

zondag 07 november 2004 @ 15:07 CET - #2600   
Een vrijblijvende tabel die per staat de winnaar en het gemiddelde IQ linkt:

http://web.njit.edu/~oxc914...

(Voor discussie vatbaar, uiteraard :-))
uw foto hier?

haedesch  externe link

maandag 08 november 2004 @ 00:18 CET - #2615   
Een linkje dat uitlegt waarom die IQ - waarden in die tabel volkomen uit de lucht gegrepen zijn:

http://www.vdare.com/sailer...

in het kort samengevat:
De regels van de statistiek zijn niet ineens ongeldig omdat de les wiskunde afgelopen is.
luc

luc  externe link

maandag 08 november 2004 @ 00:26 CET - #2616   
@divus, @haedesch: Ik had die tabel met de IQ-gemiddelden per staat al zien staan op http://www.rigoureus.be/com...

Ik had enigszins gekscherend gereageerd dat als de 'domme' staten voor Bush gestemd hebben en de 'slimme' voor Kerry, dat Bush dan de kandidaat van de kansarmen was, en de kandidaat van de elite het niet gehaald heeft. In normale omstandigheden zouden we dan de VRT-journalisten vreugdedansjes zien uitvoeren :-)
Cogito

Cogito

woensdag 24 augustus 2005 @ 15:39 CET - #13071   
Voormalig US ambassador Rockwell Schnabel over de EU:

"The more they try to protect the old jobs, the fewer new ones come in ... We are risk takers, we are entrepreneurs. The Europeans are risk-averse."

http://www.mtexpress.com/in...
uw foto hier?

Corse

dinsdag 14 februari 2006 @ 10:18 CET - #17808   
Happy Valentine’s day!

Het belangrijkste doel van het leven is zich bezig te houden met een zinvol leven, dat is de kunst van het leven.

De essentie van het leven, daar waar het allemaal om draait is eigelijk:
De geschikte partner met voldoende wederzijdse liefde en respect, het opvoeden van kinderen, sporten, reizen, even ontheemen, geestelijke ontplooiing, ontspanning, sociaal leven, tijd maken om goed en gezond te eten en drinken, kunst, cultuur, creativiteit, muziek, wellness, feesten, dansen, tijd besteden aan familie en vrienden, ethische en morele waarden respecteren enz.
Al deze gecombineerd met:
Levensvreugde, vrolijkheid, vriendelijkheid, spontaniteit, tevredenheid, vertrouwen, gezondheid, lachen, genieten, respect, gezelligheid, gastvrijheid, fantasie en verbeelding, een vleugje humor, liefde en geliefd worden enz, al deze samen is geluk.

Al deze is een oefening tijdens welke het lichaam het gelukshormoon (endorfine) en het zelfbevestiginghormoon (serotonine) afscheidt, ook versterkt endorfine het immuunsysteem, samen zorgen deze hormonen voor een langer, gezonder en gelukkiger leven.

Dit is het werkelijke welzijn van de mens, de zin van het leven, dit is levenskwaliteit in zijn hoogste vorm.
Cogito

Cogito  externe link

vrijdag 22 september 2006 @ 17:35 CET - #28037   
Het is de fout van het kapitalisme om niet een even onvermoeibaar en diaboliserend McCarthyisme tegenover zulke corsicaanse foutlopende maatschappijsaboteurs te handhaven. Immers, zij doen het wel, generaties lang reeds en uit hun woede putten zij de kracht om telkens te overwinnen: reeds in tientallen landen kaapten zij de maatschappelijke trein wanneer die op topsnelheid reed dankzij het kapitalisme, schakelden de electriciteit uit en zeiden dan triomfantelijk: "zie, hij rijdt toch nog?" , vervolgens bollen ze enkele tientallen jaren uit, terwijl zij energie blijven diaboliseren.
uw foto hier?

Koen Robeys

vrijdag 22 september 2006 @ 19:31 CET - #28048   
Corse: Ik lees: "Deze economische Stalinisten met hun neoliberale, marktfundamentalistische
en libertaire geleide planeconomie bepalen onder leiding van het I.M.F
(Internationaal Monetair Fonds) de waarde van elke munt op onze planeet
(deze op de wereld markt)".

Misschien kan je er voor de toekomst je voordeel mee doen dat de waarde
van een munt OFWEL kan bepaald worden door een markt, dus het spel van
vraag en aanbod, OFWEL door een welbepaalde instantie (dat zou minstens in
theorie het IMF kunnen zijn - kan je één (1) voorbeeld opnoemen van een
land waarvan de waarde van de munt wordt bepaald door het IMF?), maar niet
allebei tegelijk.

Het is maar voor het geval je er prijs op zou stellen dat je je
geloofwaardigheid niet langer in de greppel smijt door jezelf binnen
dezelfde zin tegen te spreken.

Maar we gaan verder:

"zonder scrupules houden zij op deze manier 70% van de wereldbevolking arm."

Ah? Nu moet je weten dat de hele wereld, doorheen de hele geschiedenis,
een gemiddelde levensverwachting bij geboorte heeft gekend die ongeveer
25, pakweg 30 jaar was. In Europa begon dat op te lopen naar tegen de 40
aan de vooravond van de Industriële Revolutie, en tegenwoordig benaderen
we de tachtig. Zelfs de armste landen van Afrika halen tegenwoordig ook de
40 jaar - behalve Zimbabwe. Sinds de blanke boeren daar als onderdeel van
het complot het werk spontaan hebben neergelegd, zitten ze daar aan nog
maar 36. Het zijn kapoenen, die blanke boeren uit Zimbabwe!

En wat ik nu wel eens zou willen weten is welke instantie er in geslaagd
is om, *juist* op het moment waarop de "neoliberale prietpraat" de
wereldbevolking "arm houdt", erin geslaagd is deze cijfers zo *wereldwijd*
te doen stijgen?

Nog één om het af te leren:

"tegelijkertijd worden er grondstoffen aan spotprijzen uit deze landen
uitgezogen"

Fijn, ik neem een voorbeeld van een grondstof: petroleum. Verder neem ik
een voorbeeld van een land dat deze grondstof exporteert, en toch arm
"wordt gehouden": Nigeria. Uit het blote hoofd: Nigeria exporteert iets
van een 2 mio vaten per dag. De laatste 30 jaar noteert de olie aan
gemiddeld pakweg 25 USD per dag - 't zal gezien de recente ontwikkelingen
iets meer zijn, maar 't rekent wel gemakkelijk. Zeg dat er 400 dagen in
een jaar gaan: we houden in het achterhoofd dat ik 10% teveel heb genomen.
2,000,000 vaten per dag maal 25 dollar per vat, is USD 50 mio dollar per
dag. Maal 400 dagen in een jaar, geeft USD 20,000,000,000 per jaar. Zou
Nigeria dat productieniveau al sinds 1976 volhouden; iets van een dertig
jaar? Dan praten we al over USD 600,000,000,000 in totaal.

600 miljard dollar. Oei! We moeten corrigeren voor de tien percent! Het
zijn maar 540 miljard dollar :-)

Hmmmm, je hebt me overtuigd. Nigeria is een doodarm land, omdat het Westen
daar al enkele decennia de grondstoffen waar ze zelf geen klap mee konden
aanvangen hebben weggezogen, en er in ruil de peulschil van enkele
tientallen tot enkele *honderden* *miljarden* dollar voor hebben
neergeteld. Helemaal, Corse, je hebt een nieuwe aanhanger! Dank je wel
voor dit prachtig inzicht in wat men "economisch terrorisme" noemt (sic!),

Koen
luc

luc  externe link

zaterdag 23 september 2006 @ 00:35 CET - #28071   
Dienstmededeling: enkele tientallen reacties van lezer "Corse", die niet terzake deden bij dit artikel, werden geschrapt. Omdat lezer "Corse" al enkele maanden lang zijn monologen blijft plaatsen op deze ene pagina (blijkbaar de enige pagina van deze blog die bij hem bekend is), wordt de commentaarmogelijkheid bij dit artikel afgesloten.

Voeg reactie toe

Dit bericht is gesloten. Hierdoor zijn reacties of stemmen niet langer mogelijk.

Verwijzers ("TrackBack")

TrackBack is een weblog-mechanisme dat aangeeft welke andere weblogs of websites dit artikel citeerden, er zich op inspireerden of ernaar verwezen. Sommige weblog-software laat verwijzers toe om hun log zelf toe te voegen aan de trackback-lijst. In andere gevallen voegen we de verwijzer zelf toe, op basis van de informatie over doorverwijzers ("referrers") in onze logbestanden.
DISALLOWED (TrackBack)