50 jaar anti-blank racisme in Congo

Sinds 1960 werd meer dan 65 miljard dollar betaald aan Congo [kortstondig Zaïre] door de internationale gemeenschap en in het bijzonder door België. In 2009 was Congo het Afrikaanse land met de grootste kapitaalexport naar belastingparadijzen.

Weg met die beelden van slachtoffers van hongersnood, endemische armoede, nood, ellende. Dit is niet de schuld van België! De beschuldigende vinger moet in de richting gaan van de "elite" van Congolezen die, door hun systematische plundering van de rijkdom van het land, hun land verankeren in armoede. Zo wordt de juistheid van de paternalistische visie van de kolonisten van voor 1960 aangetoond: "Afrikanen blijken niet in staat te zijn om hun eigen lot in handen te nemen."

De enige mislukking van de Belgen in Congo is dat ze de oude tribale haat niet hebben uitgeroeid. Op de avond van 30 juni 1960 barstte ze los, met bloedbaden en plunderingen tot gevolg. In zijn toespraak van 30 juni 1960 riep Lumumba zijn "rasbroeders" (dit zijn zijn eigen woorden) op om hun frustratie op de Belgen te richten. Het echte anti-blanke racisme, dat bestond en het bestaat nog steeds, zelfs in een Brusselse versie in de Matonge-wijk.

Simba Pan in Père Ubu, 28 juni 2010 [vertaald uit het Frans]

Reacties

#96854

EricJans

 

Benieuwd wat de Waalse politiek binnenhaalt met het Congobezoek van de erfopvolger van Leopold II.
Het tekent het Francofone kolonialisme: je moet humaan klinken maar als er iets te pakken valt moet je het vooral niet zijn.
Louis Michel en zoon azen daar op kapitaal... voor de Waalse economie.
Nu de Vlaamse kolonie het begint te laten afweten is de Congolese kolonie weer aan zet. Leuke humanisten, die Franstaliërs!
Lang leve Leopold II: de 'Man Met Visie!'.

Quartz? Kobalt? Koper? Tin? Goud? Zilver?
Wallonië komt er spoedig weer bovenop!

#96871

Neverbeendead Religion

 

Het brengt weer terug naar de vraag wat een gemiddelde amerikaan over belgie weet.
En zij die blood diamond ( http://www.imdb.com/title/t... ) met leo en hotel rwanda ( http://www.imdb.com/title/t... ) met don gezien hebben hebben hun amerikaanse les geschiedenis van belgie en passant dan ook weer op zak.

#96943

EricJans

 

@ Neverbaandead Religion:

Tja, dat hebben onze Leo en zijn opvolgers dan wel aan zichzelf te danken.

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt. If you have a Gravatar account, used to display your avatar.