Jon Stewart slaat mea culpa
Ik denk dat er waarschijnlijk wel een linkse vooringenomenheid bestaat in de media, omwille van de aard van het medium: de meerderheid van de mensen die er werken kleeft waarschijnlijk linkse standpunten aan.
Maar ik denk dat ze veel minder activistisch zijn dan de conservatieve beweging die de laatste 40 jaar in actie gekomen is. Die beweging heeft beslist dat ze slachtoffers zijn van een heksenjacht. En ze hebben tot op zekere hooge gelijk: mensen aan de rechterzijde worden racistisch genoemd, met een gemak waar ik me niet goed bij voel. En homofoob, en al die andere dingen. Dat is absoluut iets waar ze met reden kwaad om mogen zijn, en ik heb me daar soms ook schuldig aan gemaakt.
Jon Stewart, geïnterviewd door Chris Wallace in Fox News Sunday op Fox News, 19 juni 2011



Reacties
Thinker
woensdag, 22 juni, 2011 - 10:45dat is inderdaad de 'ziekte' van de media... samen met kanker en aids niet echt geneesbaar
Cogito (niet ingelogd :-)
woensdag, 22 juni, 2011 - 11:49Blijven trappen rechtse kikkers, de melk karnt langzaam tot boter.
EricJans
woensdag, 22 juni, 2011 - 14:27Is die man binnen of gaat hij met pensioen en wil hij zijn rust genieten?
Als dit achter zijn 'mea culpa' zit, zijn de excuses koudweg... niet aanvaard... omdat ze met vanuit dezelfde smerige berekendheid komen als waarmee hij voorheen deze beledigingen uitte.
Een hele generatie 'mediaprofessionals' hebben 40 jaar lang onze steden laten verloederen en 'om den brode' de andere kant uit gekeken... zij zijn de eerste verantwoordelijken voor het leed van de (vooral) isalmisering van het westen, waar generaties zwaar onder te lijden zullen hebben.
Ik wil die man minstens duidelijk en klaar horen verklaren dat:
1. de islam in de eerste plaats een politieke ideologie is en in veel mindere mate een religie, in tegenstelling tot Jodendom en christendom
2. deze 'ideologie naar haar inhoud NIET en in geen enkel opzicht compatibel is met een op humanistische beginselen steunende democratie
3. de buitenlander en de islamieten in het bijzonder, bij inburgering (en zeker bij naturalisatie!) zich duidelijk tot een aantal welomschreven democratische beginselen horen te bekennen 'onder ede'.
Iets dergelijks.
Een louter 'mea culpa' versta ik menselijk maar is maatschappelijk echt onvoldoende. Een duidelijke stellingname is wel nodig om zo'n mea culpa maatschappelijk een beetje verteerbaar te maken.
De door deze man mede aangerichte schade is te groot...
Marc Huybrechts
woensdag, 22 juni, 2011 - 15:43@ Ericjans
Inderdaad, die "aangerichte schade" is enorm. Dat kan men zelfs regelmatig op dit webstek constateren bij sommige oneliner-producenten. En je hebt gelijk van zijn excuses niet te aanvaarden. "Smerige berekendheid", als motivatie, zit er waarschijnlijk niet zo ver naast. Snugger zoals hij is, kan hij zien dat de windrichting aan het veranderen is.
Noteer, dat het gaat om een 'halve' mea culpa. Hij 'erkent' dat de media grotendeels door linksen wordt gedomineerd, maar hij erkent nog NIET - en hij doet dat heel expliciet - dat ze doelbewust hun ideologie proberen te verkopen aan de goegemeente. Hij houdt nog steeds vast aan het sprookje van intentionele objectiviteit bij de mainstream media. Kortom, hij wil nog niet weten dat er geen deugdelijkheid meer wordt aangekweekt in het onderwijs.
Uw verzoek, om een "duidelijke stellingname" van Stewart te krijgen, gaat onbeantwoord blijven.
jvn1k
woensdag, 22 juni, 2011 - 19:17Moest Ericjans plots naar de WC of is hij gewoon puntje 4 vergeten:
4. België als land niet meer kan bestaan en dat de stekker eruit moet.
OutlawMike
woensdag, 22 juni, 2011 - 23:18Zou Jon migraine hebben of is dit gewoon een citaat eruit geknipt op zijn kapotte klok-moment?
Linkse vooringenomenheid bij de media? Nou nou nou nou nou. Nee toch. Wie zou DAT gedacht hebben????
traveller
donderdag, 23 juni, 2011 - 11:47Jon Stewart heeft gelijk, de MSM hebben geen unieke "ideology" die hen door het regime werd opgelegd.
Die ideologie is er al ingeprent vanaf de kleuterschool en permanent verder ingeprent op alle niveau's. Hij is er zelf een onwetend voorbeeld van.
EricJans
donderdag, 23 juni, 2011 - 16:11@ jvn1k
<<4. België als land niet meer kan bestaan en dat de stekker eruit moet.>>
Wat je 'puntje 4' betreft, Joe, ik zat juist inderdaad op de pot en bedacht plots het volgende:
Wat denk je... gaat de Waalse minderheid in dit land er op een bepaald moment dan toch maar zo over denken? Kwestie van lang genoeg geen regering te vormen?
Succes, bon Belge!
Elveebee
zaterdag, 25 juni, 2011 - 09:18Twee keer 'ik denk', twee keer 'waarschijnlijk' en voor de rest vijgen na Pasen. Ergo, waardeloos geleuter.
Karl (zou eens moeten inloggen)
zaterdag, 25 juni, 2011 - 16:11@Elveebee: een vijver van opportunisme die schril afsteekt met de sterk wetenschappelijke reacties alhier.
Wat me eigenlijk opvalt, dat is hoe geëduceerde menseen zich zo kunnen ergeren aan wat in de media verschijnt. Uiteindelijk worden al die artikels geschreven of herschreven door journalisten, die geen expert zijn in de materie. Dus zijn ze weinig waardevol. Wat niet wil zeggen dat je in samenspraak met een lekker frisse pint je avond niet kunt verblijden met bv. de pulp in de nieuwsmails van Roularta (Knack) of zo. Brood en Spelen.
EricJans
zondag, 26 juni, 2011 - 09:15@ Karl:
Mmm. De ergernis komt niet voort uit wat er in de media staat... de ergernis komt voort uit een zichzelf tot meest 'ruimdenkende maatstaf' verklaarde domheid die zo pretentieus maar ook machtig is, dat ze zich al decennia tot 'kwaliteitsnorm' heeft verheven. Daar is een pak frustratie over: zeker in België.
EricJans
zondag, 26 juni, 2011 - 09:15@ Karl:
Mmm. De ergernis komt niet voort uit wat er in de media staat... de ergernis komt voort uit een zichzelf tot meest 'ruimdenkende maatstaf' verklaarde domheid die zo pretentieus maar ook machtig is, dat ze zich al decennia tot 'kwaliteitsnorm' heeft verheven. Daar is een pak frustratie over: zeker in België.
Karl
zondag, 26 juni, 2011 - 17:27@Ericjans: onze maatschappij staal bol van de zelfgeïnstalleerde goden. Je kan nog altijd zelf kiezen of je er wel of niet in gelooft. De hele discussie is daarom potsierlijk.