Cijfers over politieke vluchtelingen in België

In de eerste helft van dit jaar zijn in ons land 1.704 asielzoekers erkend als politiek vluchteling. Dat zijn er dubbel zoveel dan in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het Commissariaat-Generaal voor de Vluchtelingen en Staatlozen (CGVS) — de instantie die instaat voor de beoordeling van asieldossiers — wijt de stijging aan het wegwerken van een achterstand uit het verleden. Eind juli bedroeg die achterstand nog 14.029 dossiers. [...]

De grootste groepen vluchtelingen die in de eerste jaarhelft werden erkend, zijn Russen van voornamelijk Tsjetsjeense afkomst (736), Rwandezen (263), asielzoekers uit Servië-Montenegro (93), Congolezen (93), Iraniërs (71), Burundezen (71) en Chinezen (54).

Het Laatste Nieuws, 13 augustus 2005

Reacties

#12824

Briggs

 

Hoeveel geweigerde asielzoekers werden effectief uit het land gezet?

Of heeft men daar 'geen zicht op' ...

#12849

Freak

 

@ Briggs

geen enkele, die hebben allemaal een papiertje gekregen met het vriendelijk verzoek het land te velaten (sommige hebben al een hoop van die briefjes in hun collectie zitten)