Busincidentje

“Waar blijft je commentaar op het busincidentje waarbij een onverdraagzame, verzuurde en bemoeizieke man alleen maar het gevoel had dat hij bezweek aan een hartaanval nadat hij wat uitgelaten jongeren (einde schooljaar, weet je wel) had berispt om hun spontaan gedrag?” Die vraag van een trouwe lezer vind ik in mijn mailbox.

Mijn antwoord is kort: ik héb geen commentaar. Ik rouw mee met de familie. En ik kook van binnen. Zoals heel Antwerpen smeult en knispert en een kruitvat is dat elk ogenblik kan ontploffen. Dat laatste lees je niet in de krant, want het moet doodgezwegen worden om de rest van het land niet te verontrusten. Maar in Antwerpen barst elke fatsoenlijk opgevoede autochtoon van (nog even) ingehouden woede. [...] Woede, omdat de zes gewetenloze en normloze moordenaars overduidelijk allochtonen waren en ze nu voorgesteld worden als ‘één Spanjaard en 5 Belgen’. Woede, omdat kardinaal Danneels niet alleen een loodzware morele verantwoordelijkheid draagt in deze zaak, maar met zijn woorden deze man zelf mee de dood heeft ingejaagd en dan nog het lef heeft zijn ‘bewondering’ uit te spreken in plaats van deemoedig te zwijgen en te bidden. [...]

Luc Van Balberghe in "Vrij van Zegel", 27 juni 2006

Reacties

#22232

Benny Marcelo

 

Hoezo? het gaat toch goed in ''A''!

#22242

Peter Fleming

 

"Maar in Antwerpen barst elke fatsoenlijk opgevoede autochtoon van (nog even) ingehouden woede."

Of ik een fatsoenlijk opgevoede autochtoon ben, is aan anderen om te beoordelen, maar ik, Antwerpenaar zijnde, ben idd kwaad en andere mensen die ik gesproken heb, zijn het evenzeer

PS aan een brug over de E19 (in Zemst geloof ik) hing een spandoek: "54j = dood. Waarom?"

#22250

ivanhoe

 

"Woede, omdat kardinaal Danneels niet alleen een loodzware morele verantwoordelijkheid draagt in deze zaak, maar met zijn woorden deze man zelf mee de dood heeft ingejaagd en dan nog het lef heeft zijn ‘bewondering’ uit te spreken in plaats van deemoedig te zwijgen en te bidden. "

Wat had Danneels dan wel moeten doen?? Oproepen om je vooral niets van je medemens in nood aan te trekken? En "morele verantwoordelijkheid"...alsof het slachtoffer Danneels' uitspraken in overweging heeft genomen terwijl hij een van de jongeren bij de keel greep (maar dit onder voorbehoud).

Geestelijken moeten vooral "zwijgen en bidden" wanneer normen en waarden in de verdrukking komen...zwijgen en bidden. 'T is meer dan ooit het moment van de Kerk nu om te spreken.

#22251

LVB

 

Gisteren heb ik bij het kijken naar het VRT-journaal en naar Terzake twee dingen onthouden.

Siegfried Bracke opende Terzake met het belangrijke nieuws: "de daders hadden NIET DE BEDOELING om het slachtoffer te doden". Sjonge, was me dat een opluchting zeg.

En in het nieuws vernamen we "dat het slachtoffer ZELF GEWELD had gebruikt".

De tweede mededeling is eigenlijk irrelevant. Wat relevant is, is of hij zelf ALS EERSTE geweld heeft geïnitieerd.

Maar dat brengt me opnieuw bij kardinaal Danneels. Want hoe kun je nu tussenkomen bij geweldfeiten, zonder zelf geweld te gebruiken? Denk je dat omstaanders de moord op Joe hadden kunnen verhinderen zonder zelf geweld te gebruiken? En als zo'n omstaander dan zelf vermoord wordt is het van "ha ja, hij gebruikte zelf geweld!" (let wel: er staat nergens bij "als eerste")

#22256

Benny Marcelo

 

Zoals steeds is de BRT reeds bezig met recuperatie. We durven er op het werk al eens over praten. Conclusie: laat ze in Brussel maar geloven dat ze goed bezig zijn.

Och ja: één van de daders is een kickbokser die bijna heilig verklaard wordt.

Hoe enkele van de daders in het fotoboek van de politie met gekende criminelen is terecht gekomen zal vast aan de rascistische ingesteldheid liggen van de ordehandhavers.

#22334

Willy

 

Van 10 tot 12 advocaten zullen aantonen dat het "incident" door de senior zelf werd uitgelokt, dat de jongste minderjarige bijna gewurgd werd, en een andere minderjarige meelevend ter hulp schoot. De anderen, en zeker de meerderjarigen, waren op dat moment door de vensters aan 't kijken en hebben niets met de zaak te maken. Via het ministerie en de geijkte kanalen zal het aldus in alle (gesubsidieerde) media verschijnen. Beelden die onnozele burgers zich soms iets anders in ? Onze bewindvoerders weten wat best is voor hen, of hebben ze liever berichten in de buitenlandse pers als "Borgorocco is burning" ? Silly.

#22429

Eric Jans

 

@ Luc:

'als eerste geweld gebruiken'...

Moet daarbij - ten behoeve van kardinaal Danneels! - niet worden opgemerkt dat Jezus op het tempelplein in Jeruzalem ook al 'als eerste' geweld gebruikte. Er was daar toen een soortement vrije markt-economie georganiseerd in de verkoop van offerbeesten.
Het valt kennelijk niet altijd mee met de argumenten.
Totale geweldloosheid is dus blijkbaar niet helemaal wat de Bijbel propageert. Oei. Niet makkelijk voor de Kardinaal. Zou hij een 'kardinale denkfout' maken?