Intellectueel antiracisme

Prat gaan op je antiracisme is makkelijk als je als intellectueel in een leuke wijk woont en als je contacten zich beperken tot een citytrip naar Marrakech of een bezoek aan een Marokkaans toprestaurant. Anders ligt het als je als oudere Sinjoor je wijk in tien, vijftien jaar hebt zien verloederen en de waarde van je huis fors hebt zien dalen. Ik heb dat zelf zien gebeuren in de buurt waar mijn ouders destijds een zaak hadden en ik heb gezien welk effect dat op hén heeft gehad. Wie zomaar 'fuck you' zegt, weet echt niet wat hier aan de hand is. Karel De Gucht woont in een schone villa in Berlare. Als hij naar Antwerpen komt, is het om hier te shoppen in de betere winkelstraten. Hij is welkom, daar niet van, maar ik heb moeite met mensen die zich druk maken om het stemgedrag van anderen terwijl ze zich niet eens kunnen voorstellen wat die mensen doormaken, alleen al omdat ze zelf nooit in die wijken zijn gewéést.

Patrick Janssens, geïnterviewd door Jan Segers in Het Laatste Nieuws van 1 juli 2006

Reacties

#22483

Briggs

 

En waar woont Janssens?

#22484

Nicolas Raemdonck

 

Maakt niet uit, maar hij begint het wel door te krijgen.

#22486

Peter Fleming

 

Janssens woont op het Kiel (Zuid-Antwerpen is dat) geloof ik, voorheen een drukke winkelbuurt (Abdijstraat en omstreken) (zijn ouders hadden er een beenhouwerij), nu een wat verloederde wijk met veel migranten

Ik kan mij perfect inleven in het verhaal van Janssens, zijn verhaal is namelijk ook mijn verhaal

#22492

Nicolas Raemdonck

 

Inderdaad Edward, maar ik denk nu niet dat hij daardoor veel stemmen zal bijkrijgen.

#22503

ivan

 

Begint hij het door te krijgen, of is het niet meer dan wat politieke show? waarom zegt hij het nu, een paar maanden voor de verkiezingen? goedkope propaganda.

#22515

Eric Jans

 

Ik ben ontroerd, Patrick. Tot tranentoe bewogen. Want ik zie dat je een mens met een hart bent.
Toen je een vulgaire machtsgreep pleegde op Leona Detiège dacht ik: wat een brutale vlegel.
Maar nu stel ik vast dat je zelfs de VB-kiezers begrijpen kunt. Ik ben ontroerd. Wérkelijk ontroerd.

#22526

Cogito

 

Een zoon van zelfstandigen bij de socialisten. Brrrrr.....vloeken in de Kerk.

#22534

Peter Fleming

 

Ik ga nooit van mijn leven voor Janssens stemmen, maar ik twijfel er niet aan dat hij hier meent wat hij zegt, we moeten niet altijd iets zoeken achter alles wat onze politieke tegenstanders zeggen

#22538

Spartacus

 

Voor het uitdelen van administratieve boetes aan 12-tot-15-jarigen is Janssens gaan praten met Patrick Dewael. Hoe hypocriet !

Dat hij gaat praten met diegenen die zijn maatregel zullen tegenhouden : Laurette Onkelinx & Elio Di Rupo ...

Maar ja, eerst een goed voorstel lanceren, dan gaan praten met de liberale, officieel verantwoordelijke, minister.
Vervolgens keldert de PS het voorstel en kan Janssens alles verwijten aan Dewael...

Waar is de kritische pers ?

#22587

Nicolas Raemdonck

 

En Spartacus kreeg gelijk.

#22632

demoor

 

Ik heb gelezen dat PJ een tante heeft ("tante Maria", door PJ natuurlijk gewraakt) die op een VB-lijst staat. Sedert de Antwerpse dolle schutter weten we dat zo'n tante het gedrag rechtstreeks stuurt.