Calamiteitenschermen tegen kijkfiles

In de strijd tegen kijkfiles introduceert Rijkswaterstaat zogenoemde calamiteitenschermen. In de regio Rotterdam is een proef van drie maanden aan de gang om te kijken of ze werken en te zijner tijd landelijk kunnen worden ingezet. Projectmanager Lindy Molenkamp van Rijkswaterstaat vertelde donderdag voor BNR Nieuwsradio dat het gaat om schermen van twee tot 2,5 meter hoog en een paar meter breed met windgaten tegen omwaaien, die aan elkaar geklikt kunnen worden en om de plek van een ongeval kunnen worden gezet.

Website Algemeen Dagblad, 31 augustus 2006

Reacties

#25946

LVB

 

Een goed initiatief, en helaas zelfs een noodzakelijk initiatief.

Het falende mobiliteitsbeleid is grotendeels de verantwoordelijkheid van de overheid.

Toch draagt ook de automobilist schuld, meer bepaald het dwaze psychologische fenomeen van de kijkfiles. Nee, de burger heeft niet altijd gelijk, zeker niet als hij als een dwaze koe op de rem gaat staan en vertraagt om te kijken naar een ongeval, en daarbij het verkeer ophoudt.

#25957

Cogito

 

Ze doen inderdaad af en toe per ongeluk iets goeds. Afwachten of Renaat Het-land-uit (met hem) er de (b)rem(pt) niet opgooit als hij doorheeft dat dit initiatief de doorstroming bevordert en daarmee de noodzaak om dan maar van pure miserie de bus te pakken verkleint. Zoals de enige effectieve spreuk van het oerbelachelijke en soms tergende initiatief watisuwexcuus.be die ook zo snel weer weg was.
"U rijdt links want U bent in Engeland geboren?" had zichtbaar een positief effect. Mensen reden ogenblikkelijk links en als linkerbaanse honderdzestigplusser heb ik nooit zo vlot kunnen doorjassen als tijdens die 3 weken. Inderdaad 3 weken, toen kregen HetLandUit & Van Remt door dat ik te vlot kon doorjassen en wip, weg was de spreuk. Luguber is dat ook het effect sito presto weer verdween. Ik hou het erop dat mensen een echte goede raad wel willen opvolgen.

#25961

John Fleming

 

Ik heb in ieder geval al een trapladderke van 1,50m in mijn auto gelegd. Want ik wil weten wat er achter die schermen gebeurd! Ik haat geheimdoenerij!

#25962

John Fleming

 

sorry, gebeurT

#25977

yupie

 

@Cogito:
wat de publiciteitsaffiches betreft "u rijdt links want...". Wat mij hier zwaar verwondert (maar enfin, in België blijkbaar normaal) is de vermenging van wet en moraliteit (tegen dewelke hier al meermaals werd betoogd).
Immers, na de links-rijden affiches (die als doel hadden een wet te doen naleven, het aanmanende vingertje kon misschien nog net aanvaard worden), hangen er nu rij-met-bus affiches ("u rijdt niet met de bus want... u houdt van tanken"). In hetzelfde lettertype, layout e.d.

Met andere woorden, als ik onnodig links rij (en dus feitelijk een wet overtreed) ben ik even schuldig als wanneer ik de waan van de dag (met de bus rijden is "ethisch waardevoller") niet opvolg.
Ergerlijk vind ik dat.

#25992

ivanhoe

 

@ Luc:

"Het falende mobiliteitsbeleid is grotendeels de verantwoordelijkheid van de overheid."

Qué? Geef daar eens wat argumenten voor Luc, want ik volg niet. Ben jij dan voorstander van meer autostrades en wegen? Of voor het afschaffen van vrijheidsbeperkende ruimtelijke ordening zodat mensen niet allemaal naar dezelfde
industrieparken moeten maar gewoon naar een bedrijf kunnen neergeplant in een rustig natuurgebied bvb?

Files lijken me maar een logisch gevolg van de vrije markt. Iedereen gaat voor zijn eigen geluk/vrijheid, met als gevolg dat iedereen in de file staat. Indien mensen een stukje collectiever zouden gaan denken en het openbaar vervoer zouden nemen (daar waar openbaar vervoer een degelijk alternatief is) dan hadden we een pak minder files. En zouden bedrijven de weg voor zich hebben...en meer winst kunnen maken. Time is money...voor iedereen.

#25997

Bart

 

Ivanhoe, ik hoop dat je nooit zoals ik vroeger veel deed, vliegtuigen moet nemen met 2-3 koffers stalen + een koffer kleren + een laptop + nog wat zakken geschenken, en dat dan allemaal meezeulen op bussen, trams, treinen en noem maar op.

Met de jaren ben ik wat bezadigder geworden, en nu neem ik mijn auto, neem het vliegtuig en neem ter plaatse een taxi. Liever in de file in mijn auto, met de radio aan, en mijn bagage veilig in de koffer, dan in een bedoomde bus zitten klootviolen met mijn koffers.
Natuurlijk moeten er meer autostrades komen.
Wat ga je doen? In de rij staan voor de winkel, zoals vroeger in Rusland om te kunnen een paar schoenen kopen, want "sorry, de schoenen zijn uitverkocht, de camion geraakt hier niet."
Indien men economischer transport wil, dan moet men de kleinhandel goede condities geven om te stockeren. Dan moet men de groothandel goede wettelijke wapens geven om snel geld binnen te eisen van kleinhandelaars. Dan zouden er terug stocks worden opgebouwd en dat kan je met treinen en boten laten komen. Dan moet de wetgeving van Basel II worden afgeschafd, zodat er terug kaskredieten vrijkomen. Maar zolang het Just In Time idee leeft, en dat blijft leven omdat niemand nog cash heeft, zolang zal het fileprobleem niet worden opgelost. De stock, beste Ivanhoe, staat niet meer in de magazijnen, de stock, staat op de E 40.

Verder moeten ronde punten die letterlijk NAAST de straat worden gelegd, waardoor je de straat moet verlaten om er even later, nadat je een toertje op het ronde punt deed, weer op te komen, worden afgebroken. Ronde punten die zo nauw zijn dat een vrachtwagen er niet meer kan draaien, moeten worden afgebroken. Verkeersdrempels die ervoor zorgen dat ziekenwagens niet meer op tijd bij de slachtoffers kunnen geraken: weg ermee.
Idiote vernauwingen in de stad om zogenaamd rustiger verkeer te hebben, weg ermee.
Ga eens naar Brugge. In Brugge is het een vrij rustig gebeuren, het verkeer loopt er vrij vlot. Nou, dan zou je dus zeggen: zie je wel zo moet het. mmmm, toch niet. Probeer een keer Brugge binnen te raken. OP een doordeweekse dag zijn er files van Loppem tot de afslag van Brugge, van Ruddervoorde tot Brugge en dan stropt de hele verkeerswisselaar van de A17 met de E 40.
De chauffeurs die in hun auto nagelbuitend op hun horloge kijken, die zullen niet echt geneigd zijn om nadien tegen 30 per uur door brugge te sjokken, wetend dat ze sowieso alweer te laat zijn op hun afspraak. En dan zijn ze daar de broeders van liefde, iemand die 50 rijdt ipv 30, die wordt de bon op geslingerd, iemand die een beetje fout parkeert, jawel, die wordt op de bon geslingerd.
Zorg verdorie voor voldoende parkeerplaatsen en voor vlot verkeer!
Rij een keer van Torhout naar Blankenberghe. Je wordt GEK.
Rij een keer van Knokke naar Ruddervoorde.
A-B-O-M-I-N-A-B-E-L

Rij een keer op de brusselse ring en probeer de afslag naar Gent te pakken. Als je niet prest en duwt en aggressief uithaalt, geraak je er gewoon niet in op de spitsuren.
Probeer een keer door Gent te rijden. Je vreet je vingers op van de zenuwen. Rij van De Panne naar Ieper. Je zou kunnen huilen van woede.
Rij van Mechelen naar Sint-Niklaas zonder één keer te vloeken.
Ga van Leuven naar Mechelen. Van Korbeek-Lo naar Leuven. Ga van Turnhout naar Essen.
Ach, je kan het gewoon niet meer opnoemen. Probeer een vrachtwagen in Brussel te laten leveren en laat hem méér dan 4 plekken per dag doen.

Ons verkeer zit vast, omdat er geen prioriteiten worden gesteld. Als kind kreeg ik te horen dat ik op straat niet hoor te spelen, want daar rijden de auto's.
Als volwassenen krijg ik nu te horen dat ik op straat héél erg voorzichtig moet zijn, want daar spelen nu eenmaal kinderen. Qué? Hebben kinderen een nummerplaat?
Kindjes moeten spelen in de tuin, op speelpleinen en dat moeten ze heel veel doen, opdat ze hun motoriek en hun sociale vaardigheden zouden trainen.

De capaciteit is niet meer voldoende:
Als je van Oostende naar Brussel rijdt, zijn dat ongeveer 100 kilometer. in 3 rijvakken.
Dat is dus 300 kilometer.
Laten we nu uitgaan van de gemiddelde lengte van een voertuig van 8 meter (auto's- trucks- camionetten).
De wetgeving indachtig moet je 50 meter tussenruimte laten.
Dus is dat per voertuig 58 meter.
300 kilometer is 300000 meter. Gedeeld door 58 meter: 5172.4 voertuigen.

De capaciteit van Oostende naar Brussel is dus 5170 voertuigen per uur, indien iedereen 100 per uur rijdt en 50 meter tussenlaat.
Dat lukt niet hé? Er moeten verdorie 200000 vlamingen iedere dag naar Brussel. dan zou je al met 40 in één auto moeten gaan zitten, en dan moeten ze allemaal in Oostende vertrekken. Moeilijk, moeilijk.....
De oplossing is : veel meer carpoolparkings mét bewaking.
Véél meer thuiswerk, véél meer stock bij de handel, véél meer capaciteit op de autostrade, véél meer vlottende uren, en... tot spijt van wie het benijdt, vlotter verkeer. Betere treinregelingen.

Ooit al aan gedacht, dat je, als je de trein wil nemen, je dan toch nog eerst in het station moet geraken. Dus moet je met de auto naar het station. Nou, daar kan je dat ding dan weer niet parkeren, of je vindt hem 's avonds terug, verdeeld over de hele parking.
Bovendien, heb je dan een auto en die kost handenvol aan taksen, verzekeringen, afbetalingen, en dan ga je ook nog een keer een peperduur treinticket kopen? En dan kom je toe op een station, maar dus niet in je bureau, moet je weer een bus hebben, maar ach, die heeft vertraging en.... ach jongens, dit werkt niet.