Media medeplichtig met Vlaams Belang
(...) Waarom keren de zogenaamde kwaliteitskranten en media zich niet langer tegen het bruine gevaar? Omdat ze door hun kritiek lezers en kijkers zouden verliezen? Het gevolg was bij de verkiezingen van 2004 een programma als Doe de stemtest, waarin vertegenwoordigers van elke politieke partij, ook de Vlaams Belangers, in pak en das, als eerbare burgers hun mening kwijt konden over de meest banale zaken. Geen kritische vragen, maar korte commentaren van de VB-coryfeeën op een aantal algemene stellingen. Net zoals de politici van de andere partijen kregen ze op die manier gedurende een kleine minuut de kans om oneliners te plaatsen, hun gif te spuien en malcontenten over de streep te trekken, en dat zonder kritisch weerwoord. De VRT wou met die aanpak meer mensen bereiken en deed dat ook, maar hoe en met welke gevolgen? Door de politiek te infantiliseren en politieke spelletjesprogramma's aan te bieden als 'informatie' kreeg het Vlaams Belang de kans om zich voor te doen als een gewone partij, met enkele goed uitziende dames en heren in maatpak als woordvoerders die zo verstandig waren om hun schofterige uitspraken in te slikken en te vertellen wat de mensen graag hoorden. (...)
In plaats van "de hoofdredacteurs van De Standaard en zovele andere kopstukken van de nomenklatoera van de mediawereld" die alleen wat piepen vanuit hun muizenhol, zijn het net zangers als Will Tura, Helmut Lotti en Laura Lynn die niet plooien voor de intimidatiepogingen van het VB. (...)
Dirk Verhofstadt in zijn bespreking van het nieuwste boek van Piet De Moor, in De Morgen, 4 oktober 2006



Reacties
Leo Norekens
woensdag, 4 oktober, 2006 - 16:31"..de Vlaams Belangers, in pak en das, als eerbare burgers.."
Hemeltjelief, alsof het gewone MENSEN zouden zijn !
Welk een schaamteloosheid.
;-)
Katrien
woensdag, 4 oktober, 2006 - 16:36En dat terwijl ik steeds meer bewondering krijg voor mensen die op een lijst van het VB durven te staan.
Paulus
woensdag, 4 oktober, 2006 - 16:44Amaai, wat een schaamteloosheid, wat een arrogantie.
Na de hoogmoed, komt de val.
En dit zal lang en diep zijn.
confucius
woensdag, 4 oktober, 2006 - 16:51"Kwaliteitskranten" en media niet meer tegen het "bruine" gevaar gekant ? Mijn god ! Hoe anti vlaamser en hoe minder democratisch kunnen onze media nog worden vooraleer de heer Verhofstadt tevreden is ? Ik kijk zelfs niet meer naar programma's al de zevendag of Terzake omdat ze mij doen walgen met hun vooringenomenheid. Onze "kwaliteitskranten" nemen geen advertenties van rechts op, je kan geen artikel lezen of er wordt denigrerend gerefereerd naar het VB. De minste linkse idioot die zichzelf kunstenaar noemt en denkt zich daarmee interessant te maken, krijgt van de VRT of VTM een forum om zijn gal over die partij uit te spuwen. Het wordt gewoon degoutant en het werkt als een boomerang tegen al die "democratische" betweters. Ik noem me zelf liberaal maar ik ben niet zo blind om niet te zien waar de onverdraagzamen en antidemocraten zitten en dat is niet bij rechts.
Leo Norekens
woensdag, 4 oktober, 2006 - 17:08Als je broer per se wil afgerekend worden op het terugdringen van het VB, en de afrekening nadert... dan stijgt de nervositeit natuurlijk. En dan moet er een schuldige gevonden worden.
En generaals (regeringsleiders) die slechte verliezers zijn leggen de schuld bij hun soldaten (gedweeë journalisten), hoe hard die ook gevochten hebben.
Briggs
woensdag, 4 oktober, 2006 - 17:16Ik weet al een titel voor D.V.'s anti-VB prozabundeltje: Mein Kampf.
Cogito
woensdag, 4 oktober, 2006 - 17:49Als de media niet over het Vlaams Belang berichten zoals deze in het slijmspoor van zijn broer naschuivende halbgebildete zou willen, hoe zouden de media er dan uitzien wanneer hij wél zijn zin zou hebben?
De media komen nù al surrealistischer over dan in enig ander land.
Benny Marcelo
woensdag, 4 oktober, 2006 - 18:02Dirk Verhofstad, lid van een party die enkel maar veliest, geïnterviêwd in een krant... die enkel maar verliest. Goe bezig mannen, goe bezig. Vooral niet afvragen waar ge zelf verkeerd bent. Neen neen, de anderen zijn verkeerd bezig.
Questing Beast
woensdag, 4 oktober, 2006 - 18:07"De VRT wou met die aanpak meer mensen bereiken en deed dat ook, maar hoe en met welke gevolgen? Door de politiek te infantiliseren en politieke spelletjesprogramma's aan te bieden als 'informatie'...". Een eigenaardige redenering. De verantwoordelijkheid ligt plotseling bij de VRT die politieke spelletjes aanbiedt en dus volgens DV niet bij de politici zelf (van ALLE grote partijen overigens) die met die spelletjes meedoen. Ik denk dat deze tekst definitief bewijst (voor diegenen die dat nog niet wisten) dat hij de focus van zijn denken heeft verschoven van het individu naar het collectief. Voor de laatste donkerblauwen die nog gebleven zijn zou dit het signaal moeten zijn om de VLD maar definitief bij het huisvuil te zetten. Ik denk niet dat het, met de huidige infiltratiegraad door figuren zoals Somers en Vankrunkelsven, ooit nog goed komt met die partij. Naar het VB hollen vind ik echter een al even grote vergissing, wil ik er ter volledigheid toch nog even aan toevoegen, maar dat is een andere discussie.
Steven Tijpels
woensdag, 4 oktober, 2006 - 19:33"Net zoals de politici van de andere partijen kregen ze..."
Het hele eerste deel is een pleidooi TEGEN gelijke behandeling door de overheid, menselijke gelijkwaardigheid e.d.
QB, het is inderdaad triestig gesteld met het VLiberalisme in deze streken. De collectieve carjacking van het vrijheidsstreven door machtswellustelingen maakt (donker)blauwen gek. De vraag blijft dan of zoiets als een libertarische partij haalbaar is. Kan zij de 'democratische' kiesdrempel halen? Is het intellectueel eerlijk voor deze vreedzame individualisten om een schijnheilig collectief te vormen? Zullen zij nooit door de macht gecorrumpeerd worden? En verder nog: moet de anarchistische strekking via politiek, polemiek of burgerlijke ongehoorzaamheid naar een betere wereld streven?
Questing Beast
woensdag, 4 oktober, 2006 - 19:50Steven, je haalt daar interessante punten aan. Ik denk dat een libertarische partij de kiesdrempel kan halen indien de donkerblauwen binnen (en nu vooral buiten) de VLD zich verenigen. Hierbij moet echter wel opgemerkt worden dat het aanvankelijk om een zeer kleine partij zal gaan. Persoonlijk denk ik dat een grootteorde van Groen! zeker moet haalbaar zijn. Het is trouwens de drang naar grootte (en dus naar macht) die de liberale VLD de das heeft omgedaan en geleid heeft tot de huidige socialistische VLD. De vraag is echter: zijn er integere politici te vinden waarrond dit project zich kan kristalliseren?
Persoonlijk vind ik het vormen van een libertarische "partij" geen toegeven aan het collectivisme. Niets in de libertaire filosofie belet individuen zich te verenigen om een gemeenschappelijk doel te verwezenlijken. Als anarchokapitalist zou ik mij zeker achter een werkelijk libertair project scharen in de hoop na verloop van tijd de minarchisten te overtuigen de allerlaatste stap te zetten en de laatste restanten van de staat meteen het genadeschot te geven. Maar ik denk dat we realistisch moeten zijn. Het tot stand komen van een anarchistische maatschappij vergt een zo grote graad van politiek en libertair-moreel bewustzijn bij de bevolking dat ik de verwezenlijking ervan nog zeer, zeer veraf zie. De totstandkoming van een wezenlijk libertaire partij die wars van alle machtsgeilheid het tot haar taak ziet de lange strijd aan te gaan om de bevolking ervan te overtuigen de staat zoveel mogelijk terug te dringen, zou reeds een fantastisch resultaat zijn.
Briggs
woensdag, 4 oktober, 2006 - 19:56Als ik dit citaat verbind met dat over De Morgen...dan zou ik zo zeggen dat Verhofstadt pleit voor een DM-koers die een dalende lezerstrend als gevolg heeft. Wat met de marktprincipes? Recht op informatie? Vrijheid van meningsuiting? Of is dat niet langer een blauwe tendens à la Verhofstadt?
LVB
woensdag, 4 oktober, 2006 - 20:07En de titel van dit opinie-artikel van Dirk Verhofstadt was: (even diep ademhalen) ... "In naam van de vrijheid".
Leo Norekens
woensdag, 4 oktober, 2006 - 20:38Ha, nu snap ik het: het was een grap!
Questing Beast
woensdag, 4 oktober, 2006 - 20:41"In naam van de vrijheid". Als het politiek niet meer wil lukken kan DV tenminste nog aan de slag als stand up comedian. Succes verzekerd. Ik had nu al buikpijn van het lachen.
LVB
woensdag, 4 oktober, 2006 - 20:49Het was natuurlijk geen grap. In de denkwijze van Dirk Verhofstadt gaat het zo: in naam van de bescherming van de vrijheid mogen de media het VB niet behandelen als een andere partij; de burger is immers uit zichzelf niet kritisch genoeg om te weten voor wie hij moet stemmen, maar moet daarbij begeleid worden door media die deze ene partij kritisch genoeg benaderen zodat de burger voldoende inziet uit wat voor een schoften die partij bestaat.
Enigszins simplifiërend zou ik kunnen stellen dat Dirk Verhofstadt dus schreef dat in naam van de vrijheid de media niet vrijelijk mogen omgaan met het Vlaams Belang, maar hun verantwoordelijkheid moeten opnemen in De Strijd.
Merk op dat hij er in zijn artikel op wijst dat negeren van het VB niet werkt en dat het behandelen van het VB als een gewone partij niet werkt. Ik neem dus aan dat hij er nog altijd van uitgaat dat VB-bashing nog altijd de meest efficiënte bestrijdingmethode is.
Argusoog
woensdag, 4 oktober, 2006 - 22:05Ik maak uit dit epistel op, dat de steile groei van het VB de verdomde fout is van alle media.
Cogito
woensdag, 4 oktober, 2006 - 22:25VRHFSTDT zal (want wil) erop worden afgerekend in hoeverre hij het VB tot staan heeft gebracht (wisten wij veel dat hij toen al bedoelde door vervolgingen) en voelt dat zijn haring gaat aanbakken. Hij wil een uitweg. De schuld op een ander steken zal echter niet helpen. Ik lach me al een kriek in het vooruitzicht dat het Vlaams Belang, na te zijn drooggelegd later deze maand, en aangewezen op lidgelden (want persoonlijke schenkingen zijn niet toegelaten), de partij met de allermeeste leden ooit zal worden in België, wie weet wel met 1 miljoen leden. Whoehaha.
E. Burke
woensdag, 4 oktober, 2006 - 23:48Ach ja, de "elite" leert het nooit.
In mijn discussies met de advocaten van het centrum Leman moest ik meer dan een keer aanhoren dat men "beter de democratie afschaft dan dat het VB aan de macht zou komen in Antwerpen". En ze menen dan nog dat dit in het belang van de gewone burger zou zijn. De elite meent zich intellectueel en moreel superieur, daar komt het gewoon op neer. Hetzelfde liedje moest ik aanhoren bij de introductie van de Euro: "de gewone mens mag daar niet over beslissen die zijn toch te dom. Laat de elite het maar uitmaken". Tja..., wie zijn hier nu eigenlijk de democraten?
I am NoName.
donderdag, 5 oktober, 2006 - 01:45@ Luc.
"de burger is immers uit zichzelf niet kritisch genoeg om te weten voor wie hij moet stemmen, maar moet daarbij begeleid worden door media die deze ene partij kritisch genoeg benaderen zodat de burger voldoende inziet uit wat voor een schoften die partij bestaat."
Links is dus niet democratisch (volgens uw mi terechte analyse), want het meent dat ze boven de burger staan. Met als evidente gevolg dat voor hen de democratie maar nuttig is als het in hun voordeel speelt.
Niet te verwonderen dat ze zo een symbolenstrijd durven voeren rond 0110. Ze begrijpen niet dat wat ze willen bestrijden, ze dat ondertussen doen, met volledig dezelfde strijdmethode, en dus elkaars spiegelbeeld worden.
Als je boven de medeburger staat, is het normaal dat bij het verliezen van de "democratische" meerderheid (of het in het gevaar komen ervan) ze dan maar beslissen dat de anderen gewoon "schuldig" zijn.
Leo Norekens
donderdag, 5 oktober, 2006 - 08:38@Luc: Had ik een smiley moeten plaatsen?
Negeren werkt niet, gewoon doen werkt niet...
En nu heeft DV dus een totaal nieuwe methode ontdekt, nooit eerder uitgetest door die slome lui van de media. En die revolutionaire, van succes verzekerde methode heet: "kritisch benaderen"!
Is DV een paar jaar ingevroren geweest?
Benny Marcelo
donderdag, 5 oktober, 2006 - 09:55Dan zal je een andere party moeten zoeken die er geen linkse ideën op nahoudt DO :-)
Zou dat te berekenen zijn hoeveel stemmen de VLD verliest door de stomme onzin van Dirkske?
Questing Beast
donderdag, 5 oktober, 2006 - 17:25@DO: zolang er zich geen libertarisch project aandient stem ik blanco. Al de rest zijn collectivisten, dus in mijn ogen is blanco stemmen de enige optie die ik met mijn politiek geweten kan verzoenen.
Nicolas R
donderdag, 5 oktober, 2006 - 17:41De VLD verliest geen stemmen door Dirkske, Benny. Altijd dat gedoe hier dat de VLD een linkse partij is, verwondert me toch enorm. Soms vraag ik me af of jullie wel een besef hebben van wat liberalisme nu eigenlijk is.
Ik stem niet blanco. Je kan evengoed je stem weggooien en bovendien help je daarmee de grootste partij.
Cogito
donderdag, 5 oktober, 2006 - 17:50QB, waarom kom je Zondag niet naar Roosendaal?
http://www.vrijspreker.nl/b...
Questing Beast
donderdag, 5 oktober, 2006 - 17:54Onder liberalisme versta ik zeker niet de Amerikaanse term. Een partij zoals de VLD die haar kar hangt aan de socialisten, mee zorgt voor een alsmaar uitdeinende wettenbrij, mee zorgt voor het inperken van de vrijheid van meningsuiting (zowel binnen als buiten de partij) en mee zorgt voor steeds maar stijgende belastingen (handig vermomd onder allerlei vaag omschreven termen), om maar een paar dingen te noemen, noem ik collectivistisch oftewel links. Ik stem niet voor collectivisten, dus enig overblijvende optie: blanco. Bestond er geen stemplicht, dan ging ik op dit moment zelfs niet stemmen.
Questing Beast
donderdag, 5 oktober, 2006 - 17:58Cogito, ik heb er helaas zondag geen tijd voor. Het ziet er nochtans een prima programma uit en het attest is mooi meegenomen.
Nicolas R
donderdag, 5 oktober, 2006 - 18:03Ach, die schets van de VLD is vooral een schets door het VB die zich zelf voorstelt als de redder des Vlaamse vaderland. Wie dat niet door heeft...
Questing Beast
donderdag, 5 oktober, 2006 - 18:37Pardon Nicolas, ik kan nog wel voor mezelf redeneren. Daar heb ik het VB niet voor nodig. Hetgeen ik hierboven vermeld zijn gewoon de feiten. Dat heeft met VB propaganda niets te maken. De VLD is al lang geen liberale partij meer. Wie dat niet door heeft...denkt waarschijnlijk dat Somers en Vankrunkelsven ook liberalen zijn.