Idee: website voor klachten en klagers
Beste lezers,
Mijn naam is Steven Devijver. Ik ben werkzaam in 'den IT' en heb doorgaans meer ideëen dan tijd om ze uit te voeren. Eén manier om daarmee om te gaan is om die ideëen die ik graag zou verwezelijkt zien maar waarvoor ik niet genoeg tijd heb door te spelen aan anderen.
Momenteel speel ik met een idee dat het politiek landschap in België kan veranderen. Al mijn ideeën lossen problemen op (soms denkbeeldige):
• Communicatie tussen Vlamingen, Brusselaars en Walen bevorderen
• Mistoestanden klein en groot in kaart brengen
• Opvolging van politieke actie mogelijk maken
In de Verenigde Staten zijn organisaties die politieke acties opzetten legio. In België bestaat zoiets niet of nauwelijks als je organizaties en verenigingen gekoppeld aan politieke partijen en andere belangenorganisaties niet meetelt.
Met andere woorden, burgers hebben in België geen inspraak. Dit is in grote mate omdat niemand zijn mond open doet. Als je denkt dat onze overheid en verschillende administraties niet efficient werken en nodeloos geld uitgeven, dan zal dat zo blijven als deze problemen niet in de schijnwerper worden gezet.
Ik reken daarbij niet op de pers omdat deze duidelijk niet geïnteresseerd zijn. Dit zal de lieden van de pers vast en zeker op hun achterste poten zeten dus, dames en heren van de pers, deze vraag aan jullie : « als jullie zo geëngageerd zijn, waarom loopt er dan zoveel mank. »
De politiek hoeft in België niets te vrezen van de pers omdat iedereen weet hoe de pers werkt. Het is aan de burgers om zich te organiseren en actie te ondernemen. Volgens mij kan je in België best dingen veranderen door mensen die van geen tel zijn te negeren. Ten eerste de pers, ten tweede politici die te pas en te onpas meningen spuien.
Terug naar mijn idee. Sommige onder jullie zijn misschien bekend met Digg, een website waar populaire onderwerpen op de voorpagina gestemd worden door stemmen van bezoekers. Met andere woorden: onpopulaire onderwerpen komen niet aan bod. Om één en ander te organiseren worden onderwerpen onderverdeeld in categoriën. Zo kan je bijvoorbeeld snel te weten komen wat er populair is binnen de categorie wetenschap.
Nu, ik stel voor om voor de Belgen een website te bouwen om onder te brengen waar we de beste in zijn : klagen en klachten.
Klachten over de werking van lokale besturen, de gemeenschappen, de gewesten, de federale overheden, de politie, het gerecht, enzovoort. Als iemand een gegronde klacht heeft waar hij of zij iets aan wil veranderen met daaraan gekoppeld een goed verhaal dan kunnen anderen daarop stemmen.
Er zijn natuurlijk een aantal regels nodig. Zo moeten er categoriën zijn voor de gemeenschappen, de gewesten, de provincies en steden. Het moet ook allemaal fatsoenlijk blijven, en mensen moeten kunnen commentaar geven.
Zulke website zal populair zijn als de juiste snaar geraakt wordt en als het allemaal overzichtelijk blijft en éénvoudig in gebruik.
Zo kunnen we eens piepen over het hek en kijken wat er speelt in andere provincies of bijvoorbeeld in Brussel of Wallonië. De pers en politici zullen het geweten hebben. Tegenover massale grieven van de bevolking hebben ze geen verhaal. Pompen of verzuipen.
Ik heb zelf een aantal klachten die ik graag uit de doeken zou doen. Maar eerst werken aan die website. Zoals ik al zei : ik heb er geen tijd voor. Maar ik nodig mensen uit om de handen in mekaar te steken en aan de slag te gaan. Ik blijf beschikbaar voor commentaar op jullie ideëen en activiteiten.
Veel success
Steven Devijver
[email protected]



Reacties
ivanhoe
maandag, 26 maart, 2007 - 15:32provincie's, gemeenschap, federaal, Brussel,....in het begin het beste niet te veel onderverdelen denk ik.
"als jullie zo geëngageerd zijn, waarom loopt er dan zoveel mank."
Zalige zin en oh so true!
ddvvrr
dinsdag, 27 maart, 2007 - 00:11ook geen tijd, doei.
raf
dinsdag, 27 maart, 2007 - 08:20Het idee leek mij bij een eerste vluchtige lezing wel interessant, maar na herlezing komt een zeker wantrouwen naar boven als ik als eerste doelstelling lees:
'Communicatie tussen Vlamingen, Brusselaars en Walen bevorderen'. Van die boer toch maar geen eieren.
Steven Devijver
dinsdag, 27 maart, 2007 - 10:39Citaat uit het artikel:
'Met andere woorden, burgers hebben in België geen inspraak. Dit is in grote mate omdat niemand zijn mond open doet. Als je denkt dat onze overheid en verschillende administraties niet efficient werken en nodeloos geld uitgeven, dan zal dat zo blijven als deze problemen niet in de schijnwerper worden gezet.'
''Communicatie tussen Vlamingen, Brusselaars en Walen bevorderen'. Van die boer toch maar geen eieren.'
Op die manier verdien je inderdaad de overheid die je hebt.
raf
dinsdag, 27 maart, 2007 - 10:57@Steven:
Ik kan mijn citaat niet als een noodzakelijke voorwaarde zien voor het verwezenlijken van dat van jou. Een betere communicatie enz. doet mij teveel denken aan de huidige De Standaard/Le Soir-stunt. Zo van: wij zijn toch in de eerste plaats Belgen. Een betere verstandhouding kan er pas komen als er een aantal hypotheken gelicht zijn. Zoniet, dan lijkt het aanzwengelen van de communicatie veel op pappen en nathouden.
Willy
dinsdag, 27 maart, 2007 - 11:15Laten we met z'n allen het warm water terug uitvinden. Er zijn honderden bloggers actief op het web, en zij die reacties toelaten komen makkelijk aan 80 % klachten. Klagers genoeg, er zijn zelfs al beroepsklagers. Laatste stunt : de lancering van nieuwe vlamingen. Probeer daar maar eens in communicatie mee te gaan. Vooral als je een oude vlaming bent, met maar één identiteitskaart. De zon schijnt, gelukkig, profiteer ervan.