Dedecker zou geen Dedecker dulden in zijn partij
Ivan De Vadder: Zou Jean-Marie Dedecker een Jean-Marie Dedecker in eigen partij kunnen verdragen? (...) Ik heb het niet over de bevoegdheden, ik heb het over het karakter, hé. (...)
Jean-Marie Dedecker: (...) Ik ga je vraag niet ontwijken, meneer De Vadder: ik denk dat het moeilijk is. Ik ben... hoh, het klinkt misschien allemaal zo hoogdravend: ik ben een leidersfiguur...
Ivan De Vadder: U zou het dus niet kunnen hé, meneer Dedecker?
Jean-Marie Dedecker: Dat zou ontzettend moeilijk zijn. Ik ben graag de kraaiende haan. Ik ben gevormd in de sportwereld. Er is maar één plaats die telt, da's de gouden plaats...
De Keien van de Wetstraat op Canvas, 19 oktober 2007



Reacties
Emmanuel Wildiers
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 00:42Dat Dedecker zei dat hij, indien hij minister geworden was, waarschijnlijk nog altijd bij de VLD zou gezeten hebben vond ik anders ook wel opmerkelijk. Eerlijk, dat wel.
LVB
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 01:04Over de vraag en het antwoord uit het citaat: Een pluim voor De Vadder voor die vraag, en een pluim voor Jean-Marie voor zijn eerlijk antwoord.
Maar, dit antwoord maakt wel elke kritiek van JMDD over zijn defenestratie uit de VLD ongeloofwaardig. Na dit antwoord heb IK als toenmalig VLD-lid méér recht om die defenestratie te bekritiseren (omdat die defenestratie de eenheid van het liberalisme onderuit haalde) dan JMDD. Als hij zelf geen Dedecker zou dulden, dan moet hij de VLD ook niet verwijten dat ze hem op een bepaald ogenblik niet meer duldden. Hij kan dan misschien nog kritiek hebben over de manier waarop het gebeurd is, maar met deze bekentenis heeft de consistentie en de consequentie van zijn kritiek op zijn defenestratie in mijn ogen toch een flinke deuk gekregen. Logisch en consequent blijven hé. De waarden en normen die je van anderen verwacht moet je eerst en vooral ook zelf respecteren.
Over de reactie van Emmanuel Wildiers: inderdaad ook opmerkelijk. De uitspraak van Dedecker dat hij nog bij de VLD zou zitten als hij minister was mogen worden, pleit in mijn ogen (de ogen van een momenteel partijloze liberaal) vooral tegen de VLD. Want het wijst erop dat die partij de eenheid had kunnen bewaren als ze de talenten van Dedecker (bijna 40% van de stemmen bij de VLD-voorzittersverkiezingen) op één of andere manier positief en constructief had benut, bijvoorbeeld via een ministerpost voor Dedecker. Dàt antwoord van Dedecker kwam bij mij zeker niet negatief over.
Rick
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 02:43De Vadder geeft zelf een antwoord op zijn eigen suggestieve vraag.
JMDD zegt nergens dat hij 'zichzelf' niet zou dulden. Enkel dat het ontzettend moeilijk zou zijn.
Emmanuel Wildiers
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 10:54Luc, over je analyse ivm het dulden van JMDD ben ik het volledig eens.
Maar toegeven dat je nog bij een partij zou zitten als ze je minister hadden gemaakt geeft toch op zijn minst een serieuze schijn van postjesjagerij. Dedecker klaagt (en in in mijn ogen terecht) het gebrek aan interne democratie, het opschuiven naar links, enz. aan van de VLD. Maar dat had hij dus geen probleem meer gevonden hebben als hij minister was?
In elk geval: deze uitspraak geeft degenen, zoals De Gucht, die beweren dat Dedecker verzuurd en gefrustreerd was en daarom uit de VLD is gestapt, alleen maar meer munitie.
Mijn conclusie van het interview: JMDD is te eerlijk voor de politiek :)
Koen Godderis
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 10:57Dedecker haalde nogmaals het papiertje boven waarop staat dat die Greet Op de Beeck en levensgezelin van Patrick Dewael (VLD) 35 000 euro zou krijgen om wat te lullen door een micro. Fientje Moerman beweerde dat het om 3500 euro ging. Jaja, een tikfoutje waar er een pak mensen op haar kabinet hadden overgekeken. Laat me niet lachen. Zakkenvullen op zijn best met het geld van de mensen noem ik dat. Overigens je reinste corruptie die strafrechterlijk vervolgt dient te worden. Minister of niet. Iedereen gelijk voor de wet. Overigens verzwarende omstandigheden. Misbruik van openbaar ambt!
Koen Godderis
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 11:00Oeps ... vervolgD dient te worden. En voor alle duidelijkheid, die Moerman is ook van de VLD. Dat heet dan partijgenoten van wat extra "smeer" voorzien op een lucratieve manier. Weg met die bedriegers!
A.Rouet
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 11:57'een pluim voor Jean- Marie voor zijn eerlijk antwoord'
Heeft Dedecker hier wel eerlijkheid op het oog, is het hem met zijn antwoord daar om te doen? Of is het gewoon het cultiveren van het imago 'kijk eens wat ik durf op zo'n vraag te antwoorden'? Bij een groot deel van zijn aanhang scoort hij met dat laatste meer dan met eerlijkheid.
Trouwens, om Dedeckers eerlijkheid te testen had De Vadder nog een paar andere vragen kunnen stellen.
dendof
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 12:05Het blubber-individu is slecht geplaatst om anderen een "'kijk eens wat ik durf" mentaliteit te verwijten.
joe
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 12:06Wat is er toch aan de hand met die Jean-Maries... Pfaff is ook altijd zo ontwapenend eerlijk over zichzelf.
Johan B
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 14:43Het is duidelijk dat Dedecker een compleet onbetrouwbare figuur is. Toen hij nog bij de VLD zat zei hij dat hij zich goed voelde op "de tanker". Hij bedoelde hier dus mee dat hij zich goed voelde, zolang hij uitzicht had op een ministerpostje.
Dedecker is voor mij definitief door de mand gevallen toen hij overstapte naar de NVA. Zijn partijgenoten mochten zijn overstap vernemen via de media. De enige reden waarom Coveliers niet met Dedecker in zee wilde gaan is omdat de "kraaiende haan" voor geen cent te betrouwen is.
joe
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 21:51Maar houdt U allen gedeisd voor "gouden" Ulla! Naar 't schijnt is ze al 147 dagen lang haar senaatsdossiers aan't inblokken.
Rick
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 22:12Ja, Johan B.
JMDD is nu eens een politieker die "voor geen cent te (be-)vertrouwens is", nietwaar?
De rest van de politiekers wel.
Jij ook?
En tevreden met de kleur van uw partijkaart???
Rick
zaterdag, 20 oktober, 2007 - 22:17Joe bedoelt "in aan het 'blokken'"
Sommige lui zijn werkelijk te slim om aan politiek te doen.
joe
zondag, 21 oktober, 2007 - 09:09Inderdaad Rick, nagel op de kop.
joe
zondag, 21 oktober, 2007 - 14:02het is geen joke, Nicolas. noch inside noch outside. ik ben enkel akkoord met Rick dat sommigen te slim zijn om aan politiek te doen.
BC
zondag, 21 oktober, 2007 - 17:17--- sommigen te slim zijn om aan politiek te doen. ---
Doet mij denken aan Michael Crichton. In een van zijn essays over global warming een paar jaar geleden:
"I’m a political agnostic. I was also raised in a scientific tradition that regarded politics as inferior: If you weren’t bright enough to do science, you could go into politics."
dendof
zondag, 21 oktober, 2007 - 17:55"dat sommigen te slim zijn om aan politiek te doen."
Zei Socrates niet héél lang geleden, toen de antieke Grieken nog ovenvers waren, dat een verstandig man juist aan politiek moet doen, om te vermijden dat hij zou geregeerd worden door een idioot?
joe
zondag, 21 oktober, 2007 - 21:34dendof: niemand heeft gezegd dat de politiek niet openstaat voor verstandige mensen.
A.Rouet
vrijdag, 13 februari, 2009 - 08:03Q.E.D.
Hallo Willy Sommers, zin in een uitdaging, om er eens voor te gaan?
joe
vrijdag, 13 februari, 2009 - 08:22ik denk dat die nu in 's agaro zit.