Vlaamse Obama niet voor morgen

Zolang hoogopgeleide allochtone Vlamingen niet leren kritisch te zijn voor hun eigen culturele en religieuze gewoonten en zich in een slachtofferrol wentelen, zal er geen Vlaamse Obama komen. Hij zou namelijk meteen worden neergesabeld door zijn eigen achterban, wegens te "blank". (...) Ik kan maar hopen dat ik meemaak dat Turken van de derde, vierde, vijfde generatie in Vlaanderen hun bruid niet halen in Turkije, maar trouwen met hun Vlaamse buurmeisje.

Kaat Opdenacker uit Gent in een lezersbrief in De Morgen, 24 november 2008

Reacties

#72103

Avondlander

 

Dat trouwen met hun Vlaams buurmeisje zal nog wel meevallen, hun zus laten trouwen met een Vlaamse jongen, daar knelt het schoentje. En dat heeft met ras-demografische factoren te maken.

#72134

7am

 

De globale editie van The New York Times, de International Herald Tribune, stelde in de krant van 12 november 2008 de vraag of Europa een Obama kan produceren.

http://www.iht.com/articles...

Dit is de lezersbrief van een landgenoot uit Mol, verschenen in de gedrukte editie van de Trib van 17 november:

'Het artikel 'Kan Europa een Obama produceren?' (12 november) over de houding van Europa tegenover immigranten mist enkele belangrijke punten. Grootscheepse immigratie in Europa, met zijn historisch homogene samenlevingen, is een vrij recent fenomeen in vergelijking met de Verenigde Staten waar inwijking een integraal deel is in de geboorte van het land. Barack Obama wordt beschouwd als een onvervalste Amerikaan en hij gaat er fier op dat zelf te zeggen. Hij heeft geen politieke loyauteit tegenover Kenya.

Europese migranten, voor het merendeel moslems, behouden dikwijls een dubbele nationaliteit en een uitgesproken loyauteit tegenover hun land van herkomst. Een navelstreng met het thuisland, versterkt door jaarlijks bezoek daar aan en satelliettelevisie, blijft een prioriteit. Voor veel Europeanen maakt dit het idee van een Eerste Minister van Turkse of Noord-Afrikaanse afkomst moeilijk te aanvaarden.'