Vlaamse zakenkrant linkser dan De Morgen?
Terwijl de politieke wereld in Frankrijk, Nederland en de Verenigde Staten 'volle gas' geeft over de topbonussen in de bankwereld, druppelt het zelfs in niet de Wetstraat. Bij de redding van de banken heeft de Belgische overheid ook geen eisen over de bonussen op tafel gelegd, tenzij dan bij de redding van KBC. (...)
Zelfs de oppositie vindt het blijkbaar al te makkelijk om te schieten op al wat stevig verdient. In een opiniebijdrage sprak Jan Jambon van de N-VA over 'plat populisme'. 'Om ter felst, om ter strafst uithalen naar de zogenaamde zakkenvullers: de ondernemers. Zij zijn dan meteen de zondebok voor de hele financiële crisis, terwijl de politici de handen wassen in onschuld.' Volgens Jambon is het niet aan de politici, maar aan de aandeelhouders om te waken over de vergoedingen.
Zelfs de 'linkse' krant De Morgen vindt de toplonen geen debat waard. 'Met permissie, maar deze discussie over de hoge toplonen is een hogere vorm van populisme. Het is goedkoop inspelen op het oprechte sentiment van mensen die merken dat één Mittler met één dure premie een veelvoud opstrijkt van wat zij tijdens hun hele leven zullen sparen. (...) Het macro-economische en ergens ook het maatschappelijke belang van die toplonen is net zo marginaal als het bestaan van de al even onethische Hollywoodvilla's', schreef Walter Pauli.
Jean-Marie Dedecker (Lijst Dedecker) is wellicht de enige die onvermoeid mistoestanden blijft aanklagen, maar hij voelt zich een roepende in de woestijn. Hoe dat zo komt? 'Er is geen interesse van de pers. En ik kan geen krant gaan drukken, hé', antwoordt Dedecker prompt. (...)
Wim Van de Velden in de rubriek "Achtergrond" van De Tijd, 24 maart 2009



Reacties
pepperjack
woensdag, 25 maart, 2009 - 13:59Neen hoor, de Tijd is niet linkser. Op je geld letten en je verantwoordelijkheid opnemen als aandeelhouder (ipv het credo wir haben es nicht gewusst) zijn niet echt houdingen die je met "links" associeert; integendeel.
JMDD zit mijn zijn Fortis conclusie het dichst bij de juiste analyse. Toeval of niet, het was verrassend dat juist die man/lawaaimaker (imho) het dichst erop zit. Er zijn nog een paar onderzoeken lopende, die blijkbaar de pers niet halen of waarvan met het belang niet inschat, maar waaruit de raakheid van Dedeckers' analyse zal blijken.
Een restmysterie in het Fortisdossier is hoe Modrikamen zijn geld gaat pakken.