Waarom Opel Antwerpen sluit

In ons land is het beleid te veel gericht op zorgen voor een zekere welvaart voor inactieven terwijl het voor actieven alsmaar moeilijker wordt om een concurrentiepositie staande te houden. (...)

De positie van Antwerpen is onder druk komen te staan niet omdat het personeel te veel verdient, maar wel omdat het personeel te veel kost. In de jaren dat Opel Antwerpen uitgebouwd werd, was arbeid veel goedkoper. Vroeger was Duitsland makkelijk twintig procent duurder dan België maar die tijd is voorbij. Tegenwoordig is België duurder dan Duitsland.

Geert Noels, geïnterviewd door Kim Herbots in De Morgen, 12 september 2009

Reacties

#87681

Avondlander

 

Strikt genomen is arbeid niet duurder geworden. Een werkgever moett echter voor echte werknemer die hij in dienst heeft ook nog eens voor een aantal inactieven betalen.

#87715

Mark Peeters

 

Men kiest speciaal "11 sept-ember" als knipoog naar de Vlaamse Feestdag op 11-7... en daarom is er nu ook wat "extra-troost" bij de tennis-prestatie van de Vlaamse meisjes...

#87757

A.Rouet

 

Merk toch hoe er in dit libertaire midden met geen woord gesproken wordt over de Duitse overheidssteun die Opel daar krijgt.

#87759

Benny Marcelo

 

Filip De Winter heeft dat aangehaald maar een beetje politiek correcte wil dat niet geweten hebben natuurlijk.

#87761

LVB

 

Als de Duitsers hun onrendabele industrieën met gemeenschapsmiddelen in stand willen houden, is dat hun zaak, maar zo'n socialistische strategie zal zich op termijn tegen hen keren. De Walen weten daar alles van: hadden ze het geld dat gebruikt werd om hun onrendabele staal- en steenkoolindustrie te ondersteunen gebruikt om innovatie de vrije loop te laten (bijvoorbeeld via belastingverlagingen), dan zaten ze nu niet in de put waarin ze nu zitten.

Laten we hopen dat de Vlaamse overheid geen cent in Opel Antwerpen steekt. Laten we daarentegen hopen dat de Vlaamse regering ondernemen aantrekkelijker maakt, niet door subsidies of 'initiatieven', maar door wat minder op de rem te gaan staan (minder administratieve en fiscale lasten).

We weten ook dat alle kreten vanuit de Vlaamse overheid over "Duits protectionisme" ('mama, den duits heeft in mijn broek gekakt') de aandacht moeten afleiden van de werkelijke oorzaak, die in het citaat hierboven staat.

#87763

A.Rouet

 

'de wekelijke oorzaak'
dat O.Antwerpen rendabeler is dan O.Bochum....het management en de arbeiders van Opel Antwerpen natuurlijk!

#87764

NR

 

Ik neem al die krantenberichten toch met een korreltje zout. Onlangs beweerde een Duitse krant nog dat GM Opel niet zou verkopen (zoals Luc hier voorheen aangaf), en nu stelt een andere krant dat de vestiging in Antwerpen rendabeler is dan deze in Bochum. Dat men maar eerst die stukken voorlegt vooraleer dit als vaststaande feit wordt gepresenteerd.

#87767

Cogito

 

A.Rouet, nul op dictee, speleologiese muggezifter.

#87788

ikke

 

Groot gelijk Luc. Eigenlijk zouden we moeten op straat komen om dat vet ding te sluiten, zodat er geen euro, laat staan 200 miljoen of 500 miljoen, weggesmeten wordt.
Opel is ten dode opgeschreven. Enkel de gebouwen zijn nog goed, en dan niet voor hun groene auto, anderen zijn hun weeral voor.
Is dat innovatie ?
We moeten inderdaad oppassen dat we dezelfde weg niet opgaan als Wallonië. Want een daling gaat erg snel, een beklimming is wat anders.