Herman Van Rompuy, socialistisch kandidaat

Meer recentelijk heeft [Tony Blairs] kandidatuur tegenstand ondervonden van twee belangrijke groepen in de Europese politiek. De federalisten, zoals Jean-Luc Dehaene, een Belgisch parlementslid en voormalig eerste minister, stelden Blairs geloofwaardigheid als EU-leider in vraag op basis van zijn onvermogen om Groot-Brittannië aan de euro te laten deelnemen, en omwille van het Britse opt-out uit het Schengen-verdrag, dat de Britse regering vroeg om het zeggenschap over haar grenzen op te geven. Blair wekt ook de haat op van velen op de linkeroever van de Europese politiek wegens zijn nauwe alliantie met de VS, en zijn betrokkenheid bij de oorlog in Irak. Daarom spannen deze twee facties heimelijk samen ter bevordering van alternatieve, socialistische kandidaten, zoals Paavo Lipponen, de voormalige premier van Finland, en Herman Van Rompuy, de huidige Belgische eerste minister.

Con Coughlin in The Daily Telegraph, 9 oktober 2009

Reacties

#88730

Karl (niet ingelogd)

 

Natuurlijk, want hij is voorstander van meer belastingen.

Trouwens, wat zou hij willen doen in Europa, hij wilde bijna niet eerste minister worden. Of ligt het aan ons land?

#88731

Herteleer

 

Logische keuze voor een Belgisch politicus is Europa.
De inkomsten zijn hoger.
Het besturen is makkelijker.
Waarom?
-Ofwel bestuur je gewoon niet, niemand merkt het want nauwelijks iemand is geïnteresseerd in Europa (ten onrechte, maar da's een andere discussie)
-Ofwel bestuur je goed.
-Ofwel bestuur je slecht, maar dat is geen drama, want nauwelijks iemand weet wat je daar allemaal uitvreet, en de foute beslissingen kan je afschuiven op rekening van verre amorfe commissies en andere Europese instanties, en doen alsof het alemaal buiten je wil om beslist werd.

#88740

traveller

 

Iemand zou toch de Franse kranten moeten inlichten.
Voor hen is Blair al gekozen en staat er in het lijstje van "may be's" geen enkele Belg, wel Balkenende, de Ierse presidentsvrouw, Rasmussen enz. enz.

#88758

NR

 

Als het Van Rompuy wordt, dan zie ik Yves terug premier worden... Bijna grappig als je denkt dat in de jaren negentig Dehaene op de shortlist stond van commissie-voorzitter en dat dan Van Rompuy eventueel zijn plaats ging innemen als premier.