Lachen met Jill Peeters
"Je mag geen relatie leggen tussen de klimaatverandering en het huidige koude winterweer. De wetenschappers die de klimaatverandering bestuderen, kijken niet naar het weer van vandaag maar naar het weerbeeld over een veel langere periode."
Jill Peeters, geïnterviewd door Jan Muylaert in Het Nieuwsblad, 4 januari 2010
"Het weer is van slag en daar maak ik me grote zorgen over. De vaststellingen? Het is november en we halen dagtemperaturen van 16, 17 graden terwijl we eigenlijk rond de 9 graden zouden moeten hangen. Vorige week vrijdag hebben we met 18 graden een dagrecord gehad. Je moet die temperaturen over een langere periode bekijken. Welnu, bekijk de afgelopen weken. We halen nachttemperaturen die onze dagtemperaturen horen te zijn. Dit is echt niet meer normaal."
Jill Peeters, geïnterviewd door Dirk Musschoot in Het Nieuwsblad, 21 november 2009

Anagram in Humo, 22 april 2008



Reacties
Leo Norekens
vrijdag, 8 januari, 2010 - 09:18Doet mij denken aan kleine kinderen die zelf alle gaten in het Sinterklaasverhaal opvullen om het toch maar niet aan het wankelen te brengen. Zeer vermakelijk.
EricJans
vrijdag, 8 januari, 2010 - 09:37@ Leo Norekens:
Inderdaad. Maar vergeet niet dat bvb. droge wijn toch behoorlijk nat kan zijn, zo kan de opwarming van de aarde verdomd koud zijn!
Ik denk dat Bush hierachter zit. Obama zou zo'n koudegolf nooit goedkeuren!
Bompa
vrijdag, 8 januari, 2010 - 11:05Toch gek hé , eens het lange termijn gemiddelde (van '71 tot nu,... hoe lang bestaat de planeet alweer ? ), het maandgemiddelde, etc met 0.1 c° overschreden wordt is er een groot georganiseerd media-alarm. Vandaag zitten het daggemiddelden een tweede jaar op rij er stevig onder en is het opvallend stil. Maar ach, je kan van rilspleetige weerteven niet kunnen verwachten dat ze hun hoofden uitsteken. Niemand die spreekt van de gevolgen van de nu reeds 2 jaar durende lage zonneactiviteit -het Gore-minimum -.
Hoe zit het eigenlijk met het ijsoppervlakte op antartica Jill ?
ivan janssens
vrijdag, 8 januari, 2010 - 11:08Overigens hebben de genieën van De Morgen uitgedokterd dat de huidige koudeperiode een gevolg is van ...klimaatopwarming.
OutlawMike
vrijdag, 8 januari, 2010 - 13:04De Morgen heeft het monopolie niet op genieen, bij al-Guardian kunnen ze er ook wat van:
“In a world growing ever hotter, Huancavelica is an anomaly. These communities, living at the edge of what is possible, face extinction because of increasingly cold conditions in their own microclimate, which may have been altered by the rapid melting of the glaciers.”
Link: http://www.guardian.co.uk/w...
Cogito
vrijdag, 8 januari, 2010 - 13:55De getuigelaars van Jozefa veranderden hun versie over de wederkomst van Christus ook toen hij maar niet wederkwam na hun herhaaldelijke aankondigingen. Hij IS al wedergekeerd! Alleen onzichtbaar ... degenen die ervoor openstaan zullen "weten" dat "Hij" "in de geest" is wedergekeerd.
Hoor ik daar iemand "kontendraaiers" zeggen? U zegt het!
Avondlander
vrijdag, 8 januari, 2010 - 17:28Een goede bespreking van het boek van Jill Peeters kan je hier vinden: http://users.telenet.be/j.j...
Je kan overigens nog een pak meer interessante informatie op deze site vinden. Zelf ben ik er ooit opgekomen via een gespecialiseerde amerikaanse site over zonneactiviteit die er naar verwees!
raf
vrijdag, 8 januari, 2010 - 18:25Tiens, Jill heeft iets van Liederlijke Goele.
Cogito
vrijdag, 8 januari, 2010 - 20:30Sllipreetje.
fcal
zaterdag, 9 januari, 2010 - 00:10Schuimend slipspleetje
Paul
dinsdag, 12 januari, 2010 - 10:21Leo Norekens: "Doet mij denken aan kleine kinderen die zelf alle gaten in het Sinterklaasverhaal opvullen om het toch maar niet aan het wankelen te brengen. Zeer vermakelijk."
Dit is precies wat ik voel bij het lezen van dit artikel plus de reacties.
Wat Jill Peeters zegt is gewoon juist. Punt. Zelfs wanneer de uitspraken uit hun context gepubliceerd zijn.
Twee extreme klimaatsituaties naast elkaar leggen. Shame on you, LVB.
Cogito
dinsdag, 12 januari, 2010 - 10:39In het tweede citaat doet ze toch precies wat ze in het eerste citaat fout vindt, Paul?
Wat is er dan verkeerd aan van deze twee uitspraken (extreme klimaatsituaties, laat me niet lachen) naast elkaar te leggen?
traveller
dinsdag, 12 januari, 2010 - 11:04@ alle opwarmers
De Fransen hebben het gevonden, de CO2 is niet alleen nefast voor de opwarming/afkoeling(doorhalen wat niet past), het is nu ook de oceanen aan het verzuren en daardoor worden de schelpen van de schelpdieren broos en de plankton verdwijnt.
De proef is geleverd door pure CO2 onder druk door een aquarium met zeewater te jagen en presto: bewijs geleverd.
Uitzending op Fr.2 en uitgezonden uit een laboratorium van de Franse staatslaboratoria behorend aan de CNRS.
Leo Norekens
dinsdag, 12 januari, 2010 - 11:31Inderdaad, Cogito.
De bovenste uitspraak (de recentste) is gewoon juist.
De onderste ("Het weer is van slag") is onwetenschappelijke praat voor de kappersstoel, een weerpersoon (M/V) onwaardig.
Een jaar zonder dag- of maandrecord (temperatuur, neerslag, ozonconcentratie, uren zon,...), dàt zou nog eens verbazing wekken.
------
Tussen haakjes, ons aller Frank Deboosere, die zich lange tijd voorzichtig in het kamp van de sceptici ophield, toonde op oudejaar een grafiek met de evolutie van de temperaturen, gemeten in Ukkel. Die vertoonde, o verrassing, een stijgende lijn over de afgelopen eeuw. "Toch een bewijs dat er inderdaad iets mis is met ons klimaat" vond Frank. Kende Frank deze grafiek een paar jaar geleden nog niet? Of hield hij toen wél rekening met de verstedelijking van Ukkel, en het *plaatselijk* opwarmende effect daarvan? Dat effect is algemeen bekend (vraag maar aan ballonvaarders) en heeft met het klimaat geen uitstaans.
Ter illustratie: deze luchtfoto van het observatorium, genomen in 1926, waarop Ukkel te zien is als een nog relatief "landelijke" (althans groene) buitengemeente van Brussel: http://www.astro.oma.be/com... . Vandaag is het domein van het observatorium omringd door wegen, gebouwen, parkings...
(Ukkel: 3.091 inwoners in 1815, 19.967 in 1903 en vandaag meer dan 74.000 http://www.ukkel.irisnet.be...
Bevolkingsdichtheid : 3.349 inwoners per km2 (op 1 januari 2008)
http://www.bruxelles.irisne... )
UPDATE 04.03.2010 :
http://wattsupwiththat.com/...