Politie in Brussel is niet tweetalig

Hoewel elke agent in Brussel wettelijk verplicht tweetalig moet zijn, is dat nauwelijks het geval. Van de Franstalige agenten in Brussel spreekt nauwelijks de helft Nederlands. De Vlaamse agenten in Brussel daarentegen doen het een pak beter: van hen kent 83 procent Frans. En dat allemaal tien jaar nadat er tijdens de grote politiehervorming één belangrijke afspraak werd gemaakt: dat alle Brusselse agenten ten laatste tegen 2006 tweetalig zouden zijn.

DHH in Het Nieuwsblad, 6 februari 2010

Reacties

#93249

Lizzie

 

De grote politiehervorming is nog op veel meer punten een grote flop.

De Franstaligen hebben daar nooit de bedoeling gehad om Nederlands te leren maar om gemaakte afspraken zo snel mogelijk in de schuif te steken. Wel ondertussen een beetje doen alsof en verder Brussel en Vlaanderen zoveel mogelijk verfransen.

Kijk trouwens ook maar eens op de site van de rechtbank van eerste aanleg in Brussel, toch het grootste tribunaal van België, hoeveel rechters Franstalig zijn en hoeveel Nederlandstalig (altijd in de minderheid, soms aanzienlijk).
En het rekensommetje hoeveel rechters van elke groep ook tweetalig zijn, is ook heel vlug gemaakt voor de Franstalige rechters.
http://www.juridat.be/eerst...

#93251

Mike

 

Gewoon in eigen voordeel uistpelen! Bij een papier/alcohol(?)-controle werd ik door een ééntalig franstalige tegengehouden. Hij kon mij niet in 't nederlands uitleggen dat ik langs de kant moest, dus ben ik doorgereden (wel altijd beleefd in 't nederlands teruggesproken). Nooit meer iets van gehoord ;-)

#93263

ivanhoe

 

Blijkbaar is er niet genoeg aanbod van tweetalige agenten in Brussel; dan moet de prijs/de lonen maar stijgen.

#93267

Onthoud niet wie ik ben

 

vergis ik me of krijgen politiemensen in Brussel of waar je kan verantwoorden dat het een toegevoegde waarde is, daar een niet zo kleine premie (90,- EU netto per maand) voor ?
Ik weet niet of ze dat moeten hebben (binnen een bepaalde tijd) maar ik vermoed van niet...