Legaal afluisteren en inbreken
Vroeger mocht de politie enkel bij een handvol misdrijven luistervinken, maar sinds begin dit jaar de wet op de bijzondere opsportingsmethodes van kracht werd (de BOM-wet, red.) mag het zowat altijd. Met een "sterk vermoeden" en toestemming van de onderzoeksrechter mag de politie tegenwoordig afluisteren in het kader van terrorisme, genocide, moord, gijzeling, brandstichting, prostitutie en mensenhandel, enzovoort. Zelfs afluisteraars mogen voortaan door de politie afgeluisterd worden. Dat afluisteren kan op twee manieren gebeuren: door telefoongesprekken te onderscheppen of afluisterapparatuur in de woning van verdachten te verbergen. Ook bij dat laatste heeft de politie meer mogelijkheden gekregen. Vroeger mochten agenten hun 'inkijkoperaties' - waarbij ze binnendringen in het huis van de verdachte om afluisterapparatuur te plaatsen - enkel overdag uitvoeren. Nu mag dat ook 's nachts.
[Ik twijfel er niet aan] dat in ons land, naast de politie en Staatsveiligheid, nog een derde partij meeluistert: de Amerikanen. Het is een publiek geheim dat hun Echelon-spionagesysteem communicatiesatellieten kan aftappen en daardoor alle internationale telefoongesprekken van waar ook ter wereld kan afluisteren. En als de Amerikanen dat echt willen, kunnen ze met Echelon bijvoorbeeld alle telefoongesprekken uit Brussel, en dus ook vanuit de ministeries, oppikken.
Senator Hugo Vandenberghe (CD&V) geïnterviewd door Stefan Vanderstraeten in Het Laatste Nieuws, 26 augustus 2006



Reacties
LVB
zondag, 27 augustus, 2006 - 13:41De laatste zin vind ik wat bij het haar getrokken. Er zou al backdoor-software moeten geïnstalleerd zijn op de computers van de telefooncentrale om zomaar vaste lijnen vanop afstand te kunnen afluisteren.
Bij GSM-telefooncentrales is het wel al gebeurd, recent kwam dit aan het licht bij Vodaphone in Griekenland.
http://online.wsj.com/artic...
Vreemd trouwens dat Vandenberghe niets zegt over het afluisteren van GSM's door buitenstaanders.
Over de grote vrees van Vandenberghe, dat "de ministeries in Brussel" worden afgeluisterd: ik stel voor dat iemand eens een DVD van "De Collega's" opstuurt naar Echelon... ;-)
dof
zondag, 27 augustus, 2006 - 14:51Waarschijnlijk bedoelt Vandenberghe met "ministeries" eigenlijk de kabinetten.
savion
dinsdag, 24 juli, 2007 - 17:04ik wil wel inbreken