Wallonië voelt zich goed als kleine broer van Frankrijk

(...) [W]e zijn al voor een groot deel Frans! De neiging bestaat in Vlaanderen om te denken dat onze banden met Frankrijk enigszins van dezelfde aard zijn als de verhouding tussen Vlaanderen en Nederland. Niets is minder waar. Het is me steeds opgevallen dat de tegenstellingen tussen Vlaanderen en Nederland veel groter zijn dan tussen ons en onze zuiderburen. Misschien is het een kwestie van rivaliteit. Die is vaak zeer voelbaar als Vlamingen en Nederlanders het over elkaar hebben of samenkomen. Tussen Frankrijk en Wallonië kan daar vanzelfsprekend geen sprake van zijn. Dat neemt natuurlijk niet weg dat er bij ons frustraties zijn als ze het hebben over les p'tits Belges. Maar bon, kleine broers worden altijd een beetje gepest en toch zijn ze lang niet ongelukkig in de aanwezigheid van de groten. Zelfs tussen de Fransen onderling bestaat dat: ook de Franse provinciaux klagen over de arrogantie van de Parisiens.

Een cijfer uit de u niet onbekende televisiewereld zegt alles. De Nederlandse zenders zijn goed voor amper 5 procent Vlaams marktaandeel. Bij ons zijn de drie grote Franse zenders goed voor een derde van de kijkers. In de meeste reality-shows van de Franse omroepen heb je zelfs vaak een Belg, naast de beur (de Arabier) of de homo van dienst. Wij maken nu deel uit van de uit de kast gekomen - en beschermende! - minderheden. Zou het nog zo zijn na de hypothetische aansluiting van Wallonië? (...)

Alain Gerlache in een opiniestuk in De Standaard, 17 december 2008

Reacties

#73392

EricJans

 

Schitterend! Ik ben blij voor Wallonië, meneer Gerlache!
Waarom deze rattachist het voor zijn blijdschap nodig acht om onze 'Vlaamse nadelen' t.a.v. Nederland te sommeren, illustreert dat 'de Waal' kennelijk maar blij kan zijn in de mate dat hij 'de Vlaming' ongelukkig ziet.
Hierin proef je overduidelijk de perversie die ten grondslag ligt aan 'la Belgique'.
Als Vlaams-Nationalist wens ik vriend en vijand in Wallonië het allerbeste. En die wens is oprecht. Ik verheug me niet in Waals ongeluk. Waarom wel?
Vaarwel, meneer Gerlache. Vaarwel, Wallonië.
Val dood, Belgique.

#73394

EricJans

 

2009: jaar van het einde van Belgique. Het zit eraan te komen, inderdaad.

#73395

dendof

 

We zijn nog steeds boos op de Ollanders omdat ze ons in 1830 aan ons lot hebben overgelaten.

Je zou voor minder.

#73396

Benny Marcelo

 

Hopelijk pakken ze de koning en zijn aanhangsels ook mee.

#73412

Bompa

 

Gerlache heeft een punt als hij het over de relatie heeft tussen Vlamingen en Nederlanders. Als de Vlaamse media - de blogs incl. - het hebben over de Nederlanders komt vaak neer op wat zielig en ongegrond Hollander-bashen. Destemeer zielig omdat ik denk dat de bevrijding van de Vlaamse geest net ligt in een eenheid met Nederland.

#73468

EricJans

 

@ Dendof:

Niet helemaal juist: de Nederlanders heben wel degelijk gepoogd de Zuidelijke Nederlanden te verdedigen.

@ Bompa:

Er zijn inderdaad vele belgicismen in onze hoofden gebrainwashed. Maar er zijn ook gevoeligheden waar we oog voor zullen moeten hebben. Het zal niet van zelf gaan.

#73473

Benny Marcelo

 

Bompa, Eric, toch even op wijzen dat de nederlanders daarin zelf niet vrijuit gaan. Bvb een site waar de belgenmoppen een appart hoofdstuk vormen: http://www.crazy4all.nl/fun...

#73475

A.Rouet

 

'waar de belgenmoppen een appart hoofdstuk vormen'

wat dictee betreft, zo bleek gisteren andermaal, valt er met ons Vlamingen niet veel te lachen

#73477

joe

 

Deed jij ook mee aan dat dictee, Benny?

#73487

Benny Marcelo

 

Nee Joe, ben aan het oefenen voor het Eurosongfestival.