Belangrijke stap in strijd tegen opwarming!

De huisvuilintercommunale IVBO [regio Brugge] schakelt over van oranje op witte vuilniswagens. Dat helpt tegen de opwarming van de aarde, want wit weerkaatst het zonlicht en houdt de warmte dus minder vast. Het effect is beperkt, maar alle beetjes helpen, zegt algemeen directeur van IVBO Pieter Vincke.

VRT-nieuwssite "De Redactie", 13 november 2009 07:13

Reacties

#89695

Cogito

 

Positief dat ze er zelf mee kunnen lachen. Volgende stap: alle negerkens dooddoen. Want zwart absorbeert warmte. (grapjeuh...)

#89696

Leo Norekens

 

Maar wat zullen ze zeggen als straks een motorfietser op zo'n stapvoets rijdende witte vuilniswagen inrijdt (door de mindere zichtbaarheid)?
Krijgt die een standbeeld omdat hij zijn leven heeft gegeven om de planeet te redden?

#89703

koen

 

ze zullen die kar wsl wel een keer meer moeten kuisen met de hogedrukreiniger ...

#89708

Benny Marcelo

 

@Koen: een hogedrukreiniger verbruikt water en stroom: niet klimaatvriendelijk :-)

#89714

Jef Klak

 

Ai nee, Als onze extreem-linkse vrienden dit lezen zullen ze allicht een bijkomende milieubelasting hebben op elke auto die niet wit ziet: Maar meneer, dat is crème kleur, das bena hetzelfde! Tut tut tut: wit is wit. Is da wit? Neeje? Awel betalen mateke! Ik zie het nog gebeuren... En misschien ook belasting als uw tanden grijs zien of zo... Pffff

#89718

den draak

 

Voor auto's is wit tegenwoordig een modekleur. Het klimaat is maar een voorwendsel om deze kost te verantwoorden. Zo dom zijn ze nog niet in Brugge.

#89724

OutlawMike

 

Als we nu eens met zijn allen, en dan vooral de madammen, niet meer gaan bruinen, dan blijven we allemaal zo wit als een gepluimd kieken en warmt de aarde ook minder op. Het Europese Parlement kan tevens een richtlijn opleggen die zwarte pieten verbiedt want die sansfoetisten absorberen ook heel wat zonnewarmte. En dan heb ik het nog niet eens over Wouter Van Bellingen.

#89725

Lizzie

 

@OutlawMike

Akkoord, te veel 'bruinen' doet de huid toch maar vroegtijdig verouderen en bevordert trouwens het ontstaan van huidkanker.

Maar wat die zwarte pieten betreft, toch maar liefst even uitstellen tot na 6 december alvorens enige maatregel te treffen. En ga ze dan maar allemaal uitwuiven op de stoomboot die terug naar Spanje vaart. :-)

#89727

thinker

 

die Pieter Vincke zal wel weer zo een door 't clientilistisch genootschap geplaatste nietsnut zijn... deze actie getuigt niet meteen van een hoog IQ... hij zou beter passen achter een van z'n vuilniswagens

algemeen directeur van een intercommunale... ons kent ons zeker?

FYI: mijn auto is zwart... metallic, dat reflecteert nog meer :D

#89731

EricJans

 

Maar zeg niet dat je op één of andere manier in Adam en Eva gelooft... want dan ben je pas naïef!

#89733

OutlawMike

 

Hoe zit het met uw kleurtje Lizzie? Stuur mij eens een mail met uw fotoo in bikini, dan zal ik onderzoeken of gij bijdraagt aan de globale opwarming.

#89754

Lizzie

 

@OutlawMike

Mijn kleurtje? Awel, een goeie (roze) blos op mijn wangen!
En voor de rest, als je dat zo per se wilt weten, een tint ergens tussen het donker bruin en het spierwit.

Mijn bijdrage 'aan' de globale opwarming: Mondhoeken tot bijna aan mijn oren.

Mijn bijdrage 'tegen' de globale opwarming: Even mijn adem inhouden (dus minder CO2-uitstoot) wanneer ik jouw reacties hier lees. :-)

#89772

OutlawMike

 

Bedankt voor de fotooreeks Lizzie. Met uw effect op de globale opwarming valt het wel mee. Uw effect op de lokale opwarming daarentegen....

#89796

Lizzie

 

@OutlawMike

Algemeen welzijn primeert altijd op persoonlijk belang. Je hebt mijn 'ambities' dus als geen ander goed begrepen... :-)

Maar toch bedankt voor de ludieke off-topic belangstelling, ook al was die beperkt tot de hoeveelheid melanine in mijn opperhuid. :-)

#89798

LVB

 

@Lizzie: "algemeen welzijn primeert altijd op persoonlijk belang"

Als liberaal ben ik het niet eens met die bewering. Met zo'n principe kan je hier onmiddellijk een communistisch regime vestigen. In de DDR was geen werkloosheid, dus in naam van het algemeen welzijn, namelijk werkloosheidsbestrijding, vestigen we onmiddellijk een dergelijk regime. Dat de persoonlijke vrijheden daarvoor ingeperkt moeten worden, dat is van ondergeschikte orde want dat gaat over persoonlijke belangen.

#89799

LVB

 

@Lizzie: wat dacht je van volgende variante op jouw principe: "overheidsoptreden in naam van het algemeen welzijn mag nooit de ontplooiïng van het individu hinderen".

#89813

Lizzie

 

@Luc #89798

Met je 'arendsogen van logica' is het altijd opletten van in een reactie alles nauwkeurig en ondubbelzinnig duidelijk te formuleren en te preciseren. :-) Wat trouwens volledig mijn positieve waardering geniet.
Ik verklaar mij dus even nader:

In #89772 schrijft OM:
'Met uw (dus mijn!) effect op de globale opwarming valt het wel mee' : dat is het algemeen belang of de algemene indruk/invloed die ik nalaat.
'mijn effect op de lokale opwarming daarentegen... ': dat is meer een persoonlijk belang of de mogelijke specifieke invloed op één bepaalde lezer.
Dat voor wat tussen de regels werd geschreven. En natuurlijk vatbaar is voor interpretatie.

Voor mij primeert IN DIT GEVAL en in mijn reactie op OM, het eerste. Het tweede behoort niet tot mijn ambities, om het duidelijk te stellen. Het maakt niet uit wat iemand persoonlijk van mij vindt.

Dat wil niet zeggen dat ik iemands reacties van belangstelling niet kan appreciëren of ik de waarde van iemands persoonlijkheid daarom minder acht.
OutlawMike heeft op deze blog al krachtige en zeer intelligente visies kenbaar gemaakt. En men hoeft het zelfs niet helemaal eens met hem te zijn om de waarde ervan te moeten erkennen.

Maar wie op een publiek forum foto's van mij vraagt in een bepaalde soort van kledij die niet in de gegeven context past, vervolgens openlijk doet alsof ik op die vraag ben ingegaan, krijgt op mijn manier, lik op stuk. Ook al kan ik gerust tegen een grapje. Maar de tegenpartij moet dan maar ook tegen de mijne kunnen om alles binnen mijn krijtlijnen te kunnen brengen!

Maar, in verband met je visie als liberaal, ben ik volledig akkoord.
Of was dat maar een geworpen visje in het water van je blog, om alles te laten stromen in de (heldere) richting die jij het beste vindt? :-)