De bevolking wil een neutrale VRT (1)

Het belang van de VRT als onafhankelijke bron van informatie staat buiten kijf. Heel opmerkelijk is de vaak terugkerende vraag naar objectieve en neutrale berichtgeving, waarbij alle politieke en ideologische strekkingen gelijkwaardig aan bod komen. Veel respondenten vragen ‘minder gekleurde nieuwsberichten' en ‘meer neutrale berichtgeving over maatschappelijk relevante thema's'. De huidige situatie wordt door velen blijkbaar anders ervaren.

Leo Bonte over de enquête van prof. Alexander Dhoest (UIA), in De Standaard, 16 juni 2010

Reacties

#96483

tw

 

De naam UIA wordt niet meer gebruikt. Het is nu gewoon Universiteit Antwerpen (UA).

#96485

Publius

 

Het gaat niet enkel om neutrale berichtgeving, maar wat mij mateloos hindert was de focus op het "infotainment" gehalte van de VRT. Het gaat er om A en B met elkaar (verbaal) op de vuist te laten gaan en lukt het niet met B, proberen ze het met C. Sensatie en nog eens sensatie. Eerst bekritiseert men een uitspraak van iemand door ze te zwart-wit voor te stellen, niet veel later, pakt men diezelfde persoon dan weer aan net omdat bij nader toezien, of wegens nieuwe feiten, zijn uitspraakt niet meer zwart-wit is en ze zogezegd een verraad zou zijn tegenover het origineel.
Kampioen azijnface is Tim Pauwels. Die gast kan het zelfs niet wegsteken. Haal die van het scherm!! Inhakken op al wat Vlaams is maar bijna in de armen vallen van ene Guido Fonteyn als die komt zeggen dat de Vlamingen nationalistisch stemmen en de Walen zich laten leiden duur het (hun ?) grotere belang...
Kan die gast aub verwijderd worden van het scherm bij de VRT ?

#96486

johan vandepopuliere

 

Ik kijk nog amper TV en al zeker niet naar de politieke berichtgeving. Onlangs nog eens Phara geprobeerd: weergaven van de columns van Erik Meynen door de (levens)echte stemmen van de afgebeelde politici werden mijn deel. De stelling dat Erik Meynen de belangrijkste politieke commentator was, werd daardoor zichzelf vervullend. De VRT geeft toe aan de idee dat een gedachte in enkele woorden en liefst beelden moet worden geformuleerd, én bovendien vooral entertainend moet zijn.

Dat zou dus de vaandeldraaster van de Vlaamse politieke tv-journalistiek moeten zijn. Amper te onderscheiden van Frieda van Wijck.

#96492

steven declercq

 

Nog zo enen : Marc "het-is-altijd-de-schuld-van-de-vlamingen Van den Looverenbosch.

#96504

paulette

 

Van de Loverbosch is tijdens de verkiezingscampagne toch zeker zijn deontologisch boekje te buiten gegaan. In zijn dagelijkse duiding op radio1(de ochtend van 8juni) vermeldde hij dat hij het verkiezingsdrukwerk van Vlaams Belang dat hem werd toegestuurd ogenblikkelijk verscheurde. Hij zegt dat op het einde van bijgaand radiofragment. Eigenaardig dat niemand hier aanstoot aan neemt. Het cynisme binnen de VRT kent blijkbaar geen grenzen want vandaag was deze Van de Loverbosch de expert inzake journalistieke deontologie tijdens Terzake. http://internetradio.vrt.be...

#96505

LVB

 

@paulette: Dat van het verscheuren van die folder was een grapje (of poging tot), naar aanleiding van de krantenverscheuring door Alexandra Colen.

#96513

Johan B

 

Zojuist mocht op Ter Zake Michiel Vos, de schoonzoon van Nancy Pelosi, optreden als verslaggever vanuit de VS.
Hij viel even uit zijn rol toen hij zei: "Op links hebben wij ...", waarna hij zichzelf corrigeerde met: "Op links heeft men ..."

#96521

yupie

 

@Johan B

Inderdaad, "schoonzoon van" is mij ook sterk opgevallen, het werd er expliciet bij gezegd, bijna als een argumentum ad auctoritatem, i.p.v. omgekeerd.

Wat mij ook zeer sterk opvalt dezer dagen, is de welwillendheid waarmee het optreden van Obama op de VRT bejegend wordt. "Ja, die stoute jongens van BP, daar gaat Obama nu eens extra hard voor op tafel kloppen zie!" Ik durf mij bijna niet voorstellen hoe ongenadig men over de president zou heen gevallen zijn mocht hij nog Bush heten. Katrina (een 100% natuurlijk veroorzaakte ramp) leek in ieder geval al veel meer aan de zittende president te wijten dan de huidige BP ramp.

#96537

paulette

 

@luc: Uw antwoord ligt in de lijn van zovele pogingen van anderen om de politieke manipulaties van links te verdoezelen. Als de grapjes in het verleden van rechts kwamen werden de betrokkenen voor eeuwig gebrandmerkt. Gelukkig hebben we nu op rechts een man die keihard terugslaat op 'grapjes' zoals bij het leugentje van Fhara.

#96538

Johan B

 

@Paulette: "Gelukkig hebben we nu op rechts een man ..."

Op rechts? Iemand die voluit gaat voor een "groene economie" en voor het verkwanselen van het laatste restje democratie aan het bureaucratische Euromonster?
Iemand die in Hoboken een Condoom-Coalitie verkoos met extreemlinks? Zie: https://www.brusselsjournal....

#96539

NR

 

BDW heeft alleszins in 10 jaar meer bereikt dan VB in 30 jaar, en dat is niet te danken aan het VB zelf. De Franstaligen geven het zelf toe, met een VB moesten ze nooit ingaan op de Vlaamse eisen, die ze dan kunnen wegzetten als fascistisch. Kiezen in Hoboken voor het VB zou betekenen dat de traditionele partijen met veel plezier het zelfde konden doen met de NVA.

#96540

traveller

 

@ NR

De Franstaligen en andere "democraten" kunnen geen cordon meer rond het NV-A leggen want dan krijgen de V-partijen de volgende verkiezing automatisch 70 %, dat weten ze ook.
Het cordon is door lankmoedigheid min of meer geaccepteerd door de Vlaamse kudde maar een tweede zou een hevige reactie doen losbarsten.

#96541

Benny Marcelo

 

BDW heeft nog niks bereikt en de franstaligen hebben nog geen enkele blijk gegeven dat ze willen ingaan op vlaamse eisen.
Het plezantste aan het succes van BDW is dat de grote vakbondsmanitous met hun "stemadvies" op hun vreter hebben gekregen waar ze effe niet goed van zijn. De macht van het ACW blijkt nu ook maar een luchtbel te zijn.

#96543

Johan B

 

@ NR: "Kiezen in Hoboken voor het VB zou betekenen dat de traditionele partijen met veel plezier het zelfde konden doen met de NVA."

Dat kan zijn, maar Bart De Wever heeft altijd verkondigd dat hij tegen het cordon is. Als hij een Condoom-Coalitie maakt met de Stalinisten zonder ook maar één gesprek te hebben met het kartel VB-Vlott, dat op één zetel na de absolute meerderheid kreeg van de kiezer, dat hij dan eerlijk zegt dat ook hij voor het cordon is. Maar nee, liever iedereen bedriegen en de valse schijn ophouden dat hij een échte democraat is.