Pook
Hugo Coveliers heeft een brief geschreven naar Jozef De Witte, de directeur van het Centrum voor gelijkheid van kansen. De onafhankelijke senator ergert zich aan het nummer Weg met Amerika dat Raymond van het Groenewoud onlangs produceerde. ,,Oproepen tot geweld tegen een bepaalde groep mensen valt onder de wetgeving op het racisme. Bepaalde gebreken van andere mensen altijd maar opnieuw belichten is, indien ik althans een recent arrest van het Hof van Beroep van Gent mag geloven, een aanzetten tot geweld'', schrijft hij.
In de hem gekende stijl maakt Coveliers op een bijtende manier zijn punt. ,,Indien ik mij niet vergis, wordt in deze tekst zelfs gezegd dat men een gloeiende pook in het achterste van deze dames en heren zou moeten steken! Stel u voor dat iemand per vergissing in plaats van Amerikanen hier een andere nationaliteit, die overigens, legaal en illegaal, veel beter vertegenwoordigd is in dit land, zou vermelden. Indien uw instelling, waarvoor de belastingbetaler toch bijzonder veel euro's neertelt, enige geloofwaardigheid wil behouden, zou ze toch moeten optreden zonder onderscheid des persoons.''
Bart Brinckman in De Standaard, 24 september 2005



Reacties
Cogito
zaterdag, 24 september, 2005 - 00:39"Een gloeiende pook in hun achterste". Wat een geniale variatie op "Met hun hoofd naar beneden van een toren gooien".
bema
zaterdag, 24 september, 2005 - 07:56Just Cogito. Ik heb me al dikwijls afgevraagd wanneer er een klacht komt tegen ''de weg van de moslim''
Het centrum is duidelijk gericht tegen de autochtone bevolking, wat op zich al rascisme is.
Wat ik echter niet goed begrijp is dat ondanks het feit dat in het politieke wereldje het stikt van de juristen en advokaten, er geen enkele is die daar een zaak van maakt.
Zelfs als die het zou verliezen is voor de zoveelste keer het gezicht van het centrum geschonden.
Het begint zo stilletjesaan op een linkse gestapo te lijken.
Joe
zaterdag, 24 september, 2005 - 09:54Hugo = Haha
(wie neemt er nu iemand serieus die een mond vol rotte tanden heeft en meer dan genoeg geld om dit te herstellen?)
Sally Mens
zaterdag, 24 september, 2005 - 11:26In Nederland is een klacht wegens aanzetten tot haat in het boek "De weg van de moslim" geseponeerd omdat het zou vallen onder de vrijheid van godsdienst (ongelimiteerd lijkt die in Nederland - het is vrijheid 'van' [vervolging] en inmiddels ook vrijheid 'tot' bijvoorbeeld homo's van flats gooien, vrouwenmishandeling, binnenkort handen afhakken?) en omdat in het boek de gewraakte teksten als historisch beschreven worden. Volgens minister Donner kun je dan elk historisch werk wel gaan verbieden. Pas na een jaar is een Internet-bijdrage daarom binnenkort geen reden meer voor vervolging ... Nederland en fundamentele vrijheden: water en vuur!
bema
zaterdag, 24 september, 2005 - 11:35@joe: Willockx misschien???
Freak
zaterdag, 24 september, 2005 - 12:49@ Joe
uw bijdrage aan dit forum is werkelijk waardevol
Sally Mens
zaterdag, 24 september, 2005 - 13:52Mijn liberale huismoslima (zij noemt mij trouwens een vrije tijdsimam) fluisterde mij zonet in dat minister Donner als anti-terrorisme-minister naïef gereageerd heeft.
De qutbisten (zie http://nl.wikipedia.org/wik...) stellen dat vòòrdat iemand de Islam aanvaard heeft (het lucht gezien heeft) er duisternis was. Zoals in de pre-islamitische tijd. Qutbisten aanvaarden dus Jezus en Mozes niet als profeten. Dus nemen zij de 'historische teksten' uit het boek "De weg van de moslim" aan als beginpunt, naast de Koran en mogelijk delen van de Hadieth. Waardoor bij hen alle historische reflectie van de ibrahimitische leer zoek is. Waardoor joden en chistenen, hindoes en boeddhisten niet als "mensen van Het Boek" (zoals De Profeet (v.z.m.h.) namens Allah in de Koran afkondigt) maar als ongelovigen, kafirs, gezien mogen worden die 'dus' (in hun vernauwde visie) gedood zouden mogen worden. Qutbisten zijn dus een slag erger dan fundi's.
Het boek dient dus inderdaad verboden te worden. In de praktijk betekent dat dat universiteitsbibliotheken het gewoon uitleenbaar in hun collectie hebben. Zo heb ik "Mein Kampf" en de "Protocollen van de Wijzen van Zion" ook kunnen lezen waardoor ik extreem-rechts nu zo goed van repliek kan dienen. Zo zal ik ook "De weg van de moslim" lezen om dan desnoods op eigen houtje die qut-luitjes aan te gaan pakken!
Sally Mens
zaterdag, 24 september, 2005 - 13:53Sorry: het licht (i.p.v. het lucht) gezien.
bema
zondag, 25 september, 2005 - 10:07@Sally Mens: ik ben geen jurist, maar ze moeten geen klacht neerleggen voor oproepen tot haat; volgens mij is oproepen tot geweld al strafbaar in België.
Johan B
zondag, 25 september, 2005 - 10:55@Sally Mens: als ik je goed begrijp dan moet volgens jou het boek "De weg van de moslim" verboden worden omdat joden, christenen, hindoes en boeddhisten er als ongelovigen aanzien worden en daardoor, overeenkomstig de voorschriften van de Koran en het goede voorbeeld van De Profeet, gedood mogen worden.
Maar hoe zit het dan met de echte ongelovigen? Mogen die volgens jou wel gedood worden of vind je dat men meteen ook maar de Koran moet verbieden?
Cogito
zondag, 25 september, 2005 - 16:29Er moet helemaal niets verboden worden, justitie mag nooit ingrijpen naar aanleiding van het uiten van meningen!
De antidiscriminatiewetten moeten afgeschaft worden, en de methode die daarvoor gevolgd moet worden is het verplichten van het CGKR om consequent de antidiscriminatiewetten toe te passen omdat dan duidelijk wordt dat de algemene antidiscriminatiewet de open samenleving vernietigt en onvermijdelijk tot een politiestaat leidt, zoals U hier kan lezen:
http://www.storme.be/gelijk...
Sally Mens
zondag, 25 september, 2005 - 20:26Johan B, volgens de Koran en de Profeet (v.z.m.h.) mag er NIEMAND zomaar gedood worden. Je mag nl. niet onbesuisd met de schepping omgaan.
De 10 Geboden, volgens de Koran door Allah aan de Profeet Mozes geopenbaard, gelden feitelijk ook voor moslims. De 'mensen van Het Boek' worden ook als gelovigen beschouwd. Dat er radicale elementen beweren dat doden wel mag komt omdat er in de Koran ook staat dat de Islam verdedigd moet worden, desnoods met het eigen leven ALS HET NIET ANDERS MEER KAN. Qutbisten schuwen daarbij niet het leven van andere moslims (naast het eigen, maar kunt u daar over in zitten?) daarvoor ongevraagd op te offeren.
De mening van Matthias Storme laat mij eerlijk gezegd koud daar hij er impliciet vanuit gaat dat iedereen evenveel macht heeft en dus iedereen in gelijke mate voor zichzelf op kan komen; MS negeert daarmee allerlei sociale mechanismen. Gaat u maar eens een zedenzaak in een rechtbank bijwonen. U zult zien dat een slachtoffer als verdachte behandeld wordt en moet bewijzen zelf 'geen aanleiding' gegeven te hebben en dus een brandschoon, kuis en a-seksueel leven moet hebben geleid. Hoezo gelijke rechten?
Cogito, daarbij komt de mening naar voren dat er mensen zijn (mannen) die recht menen te hebben op hun seksuele opwinding.
Ik blijf er daarom bij dat een boek dat mensen aanpraat dat zij het door hun god verleend recht hebben om anderen te doden, verboden moet worden. Het is trouwens blasfemie van de eerste orde dat sommigen denken een dodelijk instrument van G'd te zijn en daarom te doden, want alleen aan G'd komt toe te oordelen over leven en dood.
Freak
zondag, 25 september, 2005 - 21:31@ cogito
sorry maar dat boek heeft niets met het uiten van een mening te maken maar met een oproep tot geweld... dat is nog altijd strafbaar
LVB
zondag, 25 september, 2005 - 21:49@Freak: sorry, maar zulke uitspraken maken mij kwaad.
Oproepen tot geweld IS een mening. Racisme IS een mening. Of het uiten van zo'n mening strafbaar moet gesteld worden of niet, daar kan je over discussieren, maar een mening IS het.
Wie beweert dat oproepen tot geweld "niets te maken heeft met het uiten van een mening" probeert het taalgebruik te herdefinieren om het te doen passen in een bepaalde politieke visie. Precies alsof iemand zou beweren dat pornografie niets met fotografie te maken heeft, terwijl er wel degelijk een fototoestel gebruikt wordt bij de productie. Of alsof ik zou beweren dat moordenaars geen mensen zijn, omdat ik hun daden onmenselijk vind.
Oproepen tot geweld, en racisme-uitingen, zijn wel degelijk uitingen van opinies en ideeen, dus zijn het meningsuitingen. Dat die meningsuitingen maatschappelijk schadelijk zijn, doet niets af van het feit dat het meningsuitingen zijn. Strafbaar of niet, toegelaten of niet? Dat is een andere kwestie. Maar beweer niet dat dit geen meningsuitingen zijn, want dan doe je aan Goebbels-propaganda.
Sally Mens
maandag, 26 september, 2005 - 01:44Een mening hebben is tot daar aan toe (niets mis mee) maar het op papier zetten en in het openbaar verspreiden zijn al twee stappen verder! Volgens mij mag je in een rechtsstaat stellen dat niet alles openbaar gemaakt mag worden. Je mag toch ook niet zomaar overal naakt rondlopen? Naast dat ik daar een mening over heb kun je dat ook zien als het uitdragen van een mening. Net als moorden, verkrachten, BUB stemmen, Eddy Wally beluisteren, neuspeuteren etc. Alles mag dan! De grens is dan of je een ander ermee schaadt!
Spartacus
maandag, 26 september, 2005 - 10:30@ Sally Mens : Natuurlijk zou je naakt moeten kunnen rondlopen ! Naast het feit dat we dan al eens wat meer kunnen lachen als we in de GB naar de asperges en de perziken kijken is de redenering die exhibitionisten, naturisten,... buiten de wet stelt volledig achterhaald.
Zelfs al ben je volledig voor de godsdienstvrijheid in dit land, het is een feit dat nonnen & paters (maar die zijn er niet meer zoveel), chassidische joden, hare krisna's en de vele moslims & vooral moslima's met hun sterk religieuze klederdracht (hoofddoek,...)de 'goede zeden' in dit land ondergeschikt hebben gemaakt aan hun eigen interpretatie van hun godsdienst.
Nu, als mijn natuurgodsdienst mij voorschrijft dat ik op straat moet kunnen rondlopen in mijne blote flikker (liefst dan nog met een opvallende erectie waaraan bellekes zijn vastgebonden zodat iedereen het zeker zou zien)... welke procureur/rechter/politieman/... kan mij dan wijsmaken dat ik géén recht heb op de beleving van mijn natuurgodsdienst op de openbare weg maar een moslima in hoofddoek wél ???
Maw. iederéén gelijk voor de wet, moslima's in hoofddoek op de straat --> ikke met bellekes rond mijn pietje op 't straat !!!
Sally Mens
maandag, 26 september, 2005 - 22:09Natuurlijk moest ik om uw betoog lachen, Spartacus. Vastgebonden bellekes rent natuurlijk makkelijker weg voor die horden hongerige doekhoofdjes (u moest eens weten wat voor gedachten onder die AEL-textieltjes spelen ...). Maar de openbare orde wordt toch bepaald door een geven en nemen van bezwaren en instemming. Dus uw seizoensgebonden hobby (tenzij u winterhard bent natuurlijk - zult u ook geen touwtje nodig hebben, hartje winter!) zult u niet alleen tegenover de fatsoensrakkers maar ook tegen echt gekwetste zieltjes moeten verdedigen. En tegenover de China-lobby die zal vragen of er nòg goedkoper textoel geproduceerd moet gaan worden.
Ik ben trouwens best in voor mengvormen in de mode. Dus u met een theedoek tegen de zonnesteek en de doekhoofdjes wat meer bloot met de armen (goed voor de vitamine D-vorming en omzetting van de vitamine C): al prima op weg naar een intercultureel compromis!
Laatste vraag: loopt u ook blootvoets?
Johan B
maandag, 26 september, 2005 - 22:12@Sally Mens: "volgens de Koran en de Profeet (v.z.m.h.) mag er NIEMAND zomaar gedood worden."
Dat woord "zomaar" is veelbetekenend. Er mag niet ZOMAAR gemoord worden, maar als het om ongelovigen gaat blijkbaar wel. Op meer dan 20 plaatsen in de Koran worden de moslims opgeroepen om strijd te voeren tegen de ongelovigen.
Verschillende van die oproepen zijn regelrechte aansporingen om ongelovigen te doden, zoals bv.:
- "Als zij zich van u afkeren, grijpt hen en brengt hen ter dood waar ge hen maar vindt." [4:89]
- "Ik zal terreur zaaien in het hart van de ongelovigen. Slaat hun het hoofd af, verminkt hen in alle ledematen." [8:12]
- "Doodt de afgodendienaars waar ge hen maar vindt, neemt hen gevangen en belegert hen en bereidt hun alle soorten hinderlaag." [9:5]
Besluit: als je vindt dat geschriften die oproepen tot moord verboden moeten worden, dan moet je consequent zijn en ook pleiten voor het verbieden van de koran.
Als je daarentegen - samen met mij - vindt dat er in een beschaafde samenleving geen wetten behoren te bestaan die het vrije woord aan banden leggen, dan moet je leren leven met de mogelijkheid dat er meningen verkondigd worden waar jij van gruwelt. Een van de voordelen van het niet-verbieden van die gruwelijke meningen heb je trouwens hierboven al vermeld.
Sally Mens
maandag, 26 september, 2005 - 22:48U kunt een Qutbist wezen want bij elk van die verzen staat iets verderop in de Koran een afzwakkend vers in de trant van: "Wie zonder zonden is werpe de eerste steen" of probeer een ander op een andere manier tot rede te brengen.
Kwaad met kwaad vergelden, oog om oog, tand om tand, echt wijsheid hoor. Hele diepe wijsheid. Zo diep als een loopgraaf in de Westhoek in '14 - '18 en net zo veilig. NOOIT MEER OORLOG, knoopt u dat eens in uw Vlaamse oren!
denjames
maandag, 26 september, 2005 - 23:04Luc, uw gedrevenheid is inderdaad aandoenlijk. We zullen het over veel dingen oneens zijn, maar als Germanist (jaja, sorry) kan ik uw vergelijking met Goebbels apprecieren. (zonder puntjes, want ik ben een anti-spelling Germanist!) Je hebt nog maar eens gelijk. Alleen vrees ik dat dit soort taalkundige vondsten olie op het vuur zal zijn voor alle Koran lezers hierboven verzameld. (En ik zal nog eens iets zeggen, IMHO zijn alle bijbel en koran kenners hierboven betere surfers dan echte geloofsleerboekenlezers.)
(denjames, hfdstk III, 29:09)
Sally Mens
maandag, 26 september, 2005 - 23:37Ja Goebbels. "Wollt Ihr den totalen Krieg?" Antwort: "Jaaaaaaaa! Sieg Heil! Sieg Heil!" Johan B en consorten storten ons in een totale oorlog tegen ook die moslims die nog geen vlieg kwaad zullen doen. De Korans, de moskeëen, de lijken van moslims, alles zal branden voordat platgebombardeerd totalitair Vlaams-nationaal Vlaanderen aan de oren getrokken uit vrees voor de bevrijders weer bij zinnen komt. Jammer want Vlaanderen kende ooit zulke lieflijke kanten, maar ja: het ideaal vergt nou eenmaal hopen met lijken.
Cogito
dinsdag, 27 september, 2005 - 19:58DenJames: ik vind dat Uw opmerking over surfers wel waarheid bevat, maar ook nergens op slaat. Zo kan je tegen die geloofsleerboekenlezers zeggen dat ze meer uit de boekskes hebben dan vanuit echte geloofservaring.
Het internet speelt immers een rol als onze externe geheugenuitbreiding.
Sally Mens
dinsdag, 27 september, 2005 - 23:40Mijn huismoslima heeft de geloofsboekjes helemaal gelezen zonder externe indoctrinatie. Sterker nog: zij las ze van alle 3 de ibrahimitische geloven. Wat zij op Internet aantreft beïnvloedt haar geloofsleven echt niet meer nadat ze fundi's het huis uit gooide en zich staande hield in een multi-flauwe-culti buurt waar zij als Nederlandse automatisch bij de kafirs ingedeeld werd. Oftewel: islamitische hypocrisie, daar weten mijn huismoslima en ik alles van!
Eric Jans
woensdag, 28 september, 2005 - 19:01M'n beste Sally:
Laat ik even reageren als humanist, als Christen, als Vlaams-Nationalist, als Laag-Lederlander en als mens.
Het politieke luik:
Waar gaat het om? Dat is toch de vraag, niet?
Wat willen we met z'n allen bereiken?
Is dat een samenleving waarin meningen vrij zijn - ook die van de moslim - of een samenleving die bij wet bepaalt hoe vrij een mening mag zijn?
En wie vult in, beoordeelt, enz.
Ik sta achter Luc's uitgangspunten (+/- vrijheid van mening, punt uit) omdat ik geloof dat het debat wel degelijk gevoerd dient te worden. Dat beperken smoort het debat en gesmoorde debatten leiden tot scheefgroeiïngen.
Je linkt het Vlaams-nationale denken aan het onfrisse Duitse verleden? Wat doe je dan met Waalse rexisten die naar het oostfront vertrokken met een Belgische driekleur op hun rugzak? Je begrijpt dat de huidige Belgische staat dát (nochtans even werkelijke!) historische plaatje niet tot in Amsterdam en verder gaat promoten, hé.
Het godsdienstige luik:
Waar gaat het om? Wat wil jij of ik bereiken door in 'God' te geloven? Wat verwxacht een mens van een 'Godheid' of wat kán hij ervan verwachten?
Het tegenovergestelde van eindigheid... eeuwigheid?
Het tegenovergestalde van onvolmaaktheid... volmaaktheid?
Welnu: in weerwil van de Koran zegt de Bijbel (om kort te gaan) dat een mens niet bij machte is UIT EIGEN KRACHT deze dingen te bereiken.
Dus: ALS en INDIEN er al zoiets als een hemel zou bestaan, kun je er niet naar toe door je als mens braaf aan Gods wetten te houden. 't Is te zeggen: theoretisch zou dat wel moeten kunnen maar een mens is daar in zijn natuurlijke gesteldheid niet toe in staat: het zonde-principe.
Kernvraag is dus - voor wie uitgaat van het bestaan van God -
hoe kan rechter-God vegeven zonder corrupt te zijn?
Wat antwoordt de Bijbel? Door zélf de schulden van het proces)verbaal te betalen.
Wat antwoordt de Koran?
Door een nóg strengere God-rechter te zijn dan Hij Oud-testamentisch al was! Nóg onverzettelijker, nóg bestraffender, nóg wettischer!
De Koran is zo gezien - naar ik meen - een stap achteruit in de geschiedenis.
Een rechter die je veroordeelt tot ¤ 500,- omdat je door het rood reed en dan de boete uit eigen zak betaalt... wat kan een Koran daar nog bovenop bieden?
Sally Mens
woensdag, 28 september, 2005 - 20:44Ik ben zelf Vlaams-nationaal gezind dus die insinuatie over een eenzijdige Vlaamse collaboratie verzint u er zelf bij - ik weet echt wel beter!
Ik bedoel dat als er doorgegaan wordt met de polarisering moslim contra niet-moslim met bijbehorende zwartmakerij van ook de goedwillende moslims WO III er snel zal zijn. Als bovendien Vlaanderen gezuiverd moet worden van de Islam, ik verzeker u, de bommentapijten worden al voorbereid voor uw prachtig landje.
De G'd uit de Koran, Allah, is inderdaad stukken strenger dan die uit het Nieuwe Testament. Waarvan betwijfeld wordt of die niet herschreven is (de Vulgaat) door Hiëronymus (zie http://www.katholieknederla...) en in opdracht van de Romeinse Keizer zo in elkaar gezet dat het lijden op aarde draaglijker werd èn het paradijs in het vooruitzicht gesteld als de mens vlijtig arbeidde voor de heersers.
Ja ik weet niet of je dat uit religieus standpunt een achteruitgang moet noemen - uit menselijk oogpunt wel, uiteraard! - want religie gaat uit van het wederkerig principe waarin het leven slechts een tijdelijk verblijf op aarde is, zelfs een tranendal! Van de Islam ben ik - itt tot mijn partner - nooit vrolijk geworden, maar bang, nee, dat zeker niet! Nog even en ze hongeren zich weer een paar weken half dood omdat die Allah ze eraan gaat herinneren dat eten en drinken er nooit zomaar zijn. Moet je een ex-dakloze als ik gaan vertellen! Nou ze gaan hun religieuze gang maar - lekker rustig op straat de komende weken.
Anatole Deibler
donderdag, 29 september, 2005 - 19:07Sinds de zgn."racistische en xenofobe" persmisdrijven aan de bevoegdheid van het Assisenhof en dus van de Volksjury zijn onttrokken (art 150 GWet), bestaat er geen vrije meningsuiting meer in Belgikistan
H.Lowie
donderdag, 29 september, 2005 - 19:53Lowie Tobback heeft ooit gezegd dat het VB "MET ALLE MIDDELEN OEST BESTREDEN WORDEN". Dat laat aan duidelijkheid niets over en is ook aanzetten tot geweld.
Wel, ik zeg dat het Centrum van Gelijke Kansen enz & de bende van inquisitiepater Leman, MET ALLE MIDDELEN MOET BESTREDEN WORDEN
H.Lowie
donderdag, 29 september, 2005 - 19:59L. Tobback zegde ooit dat het VB MET ALLE MIDDELEN MOEST BESTREDEN WORDEN. Dat liet an duidelijkheid niets over. Het is aanzetten tot geweld.
Wel IK zeg dat het Centrum voor gelijke Kansen en de bende van inquisitiepater Leman MET ALLE MIDDELEN MOET BESTREDEN WORDEN.
Sally Mens
donderdag, 29 september, 2005 - 23:47"Met alle middelen" en u verstaat er meteen geweld onder. Dat zegt wat over uzelven!