Belgen, extreem-rechts, NATO en de aanslag op paus
Een groot deel van de publieke opinie meent nog altijd dat Agça een KGB-agent was die in opdracht van de Bulgaarse geheime dienst de Poolse paus wou elimineren omdat die een bedreiging vormde voor het toenmalige Oostblok. Dat is het gevolg van een zorgvuldig opgezet en in stand gehouden web van desinformatie, gevoed door figuren met banden met de CIA, zoals de Belgische journalist Arnaud de Borchgrave d'Altena (voormalig hoofdredacteur van de door de Moonsekte gefinancierde Washington Times), de Belgische pater Felix Morlion (verbonden aan de inlichtingendienst van het Vaticaan), de Italiaanse geheim agent Francesco Pazienza, de Amerikaanse onderzoeksjournaliste Claire Sterling en de neoconservatieve historicus Michael Ledeen. [...] Agça en andere leden van de extreem rechtse terreurorganisatie de Grijze Wolven werden destijds ingeschakeld in de Turkse afdeling van Gladio, het geheime en illegale stay-behindnetwerk van de NAVO. [...] Agça was geen KGB-pion maar een agent van Gladio, het anticommunistische netwerk van de NAVO.
Georges Timmerman in De Morgen van 14 januari 2006



Reacties
Cogito
zaterdag, 14 januari, 2006 - 15:02Hahaha...en 911 is door de Mossad ineengestoken.
Philip Flam
zaterdag, 14 januari, 2006 - 15:29de morgen is toch gelijk aan fichenbakjournalistiek ?
dof
zaterdag, 14 januari, 2006 - 16:41Waarom verwondert het mij niet dat ze bij De Morgen weten wie er wel en niet een KGB agent is?
Benny Marcelo
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:19Lid van de bende van Nijvel had er ook nog bijgekund.
Bart
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:19Fantastisch gewoon: de CIA heeft het weer gedaan. Tjonge, wat zijn die mannen toch machtig en goed georganizeerd... Hier in de VS hebben we de laatste tijd nochtans een andere indruk opgedaan van die organizatie: een organizatie die hun achterste niet kunnen vinden met hun beide handen...
Ach ja, de Morgen ... wat willen we.
Bart
Joe (de echte)
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:42Hey, simpelen van geest hierboven, DM is niet de enige hoor die dit uitbrengt. Men wist trouwens al lang dat de grijze wolven geinfiltreerd en gemanipuleerd waren door de CIA. En het netwerk en de machinerieën om en rond de aanslag op de paus zijn omvangrijker dan jullie zouden denken.
Google eens, ezels, en ge zult vinden.
Interessant:
http://www.fiu.edu/~mizrach...
marcel schenk
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:44Ik vraag me af welke rol Van Den Boeynants hierin heeft gespeeld.
De Morgen durft...................liegen
Benny Marcelo
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:46Ons simpelen van geest noemen tot daar aan toe, maar de ezels zo beledigen...
Benny Marcelo
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:47Trouwens ''men wist...'' Wie is ''men''?
Joe (de echte)
zaterdag, 14 januari, 2006 - 17:49Ik weet het Bema, 't was eruit voor ik er erg in had. Bij deze verontschuldig me bij alle ezels.....
LVB
zaterdag, 14 januari, 2006 - 18:11Ter informatie, Arnaud de Borchgrave is een Amerikaanse journalist met Belgische roots. Hij werkte 30 jaar lang voor Newsweek, vooraleer hij voor The Washington Times begon te schrijven. Hij staat al geruime tijd op mijn blogroll onder het hoofdstuk "Pundits".
Hij schreef vorig jaar een artikel over de aanslag op JP2: http://www.newsmax.com/arch...
In dat artikel schrijft De Borchgrave dat Reagan en de CIA er juist op uit waren om de link met de KGB niet politiek uit te buiten. Maar dat zal volgens De Morgen ook wel desinformatie zijn zeker?
Briggs
zaterdag, 14 januari, 2006 - 20:23Het Stay-behind hoofdkwartier van De Morgen ligt in Teheran...
Eric Jans
zaterdag, 14 januari, 2006 - 20:41Als men nu eens een motief zou toeschrijven aan een eventuele moordaanslag op de paus... en dat in '81!
Het kan waar zijn zoals alles kan waar zijn bij De Morgen. Zélfs Notaris X kan nog altijd waar zijn. Er is altijd een theoretische kans.
Maar wat zou dan het ultieme motief geweest zijn. Wat verwachtte de cia in '81 van een omgelegde JP2?!
Ik zou't begot nie kunne zegge!
Eric Jans
zaterdag, 14 januari, 2006 - 20:47Misschien de Paus doden om dan... eindelijk een Duitse Paus...?
Jajajajaaaa... is er iemand van DM die meeleest?! Ik denk dat ik zojuist een regelrechte samenzwering van uiterst rechts heb ontdenkt en een complot heb blootgelegd.
Wie durft? Niet toevallig De morgen! Dat is standaard, niet?
Peter Fleming
zaterdag, 14 januari, 2006 - 20:55hoe blijven ze het bij DM toch allemaal uitvinden?
ivan
zaterdag, 14 januari, 2006 - 22:02Het lijkt me ook onwaarschijnlijk dat de CIA achter een moordaanslag op paus JP II zou hebben gezeten, alhoewel ze daar een paar jaar geleden, toen de Paus de kant van Saddam en Tarek Aziz koos misschien wel reden toe had.
Maar ik denk dat het antwoord op wat Timmerman hier schrijft niet anders kan zijn dan "we weten het niet". Want ik heb hier nog geen argument gehoord dat de stelling van de journalist weerlegt, anders dan het maken van een intentieproces (hij is van de morgen, die zijn tegen de Amerikanen enz..).
Cogito
zaterdag, 14 januari, 2006 - 22:25@ Joe:
http://joecartoon.atomfilms...
voelt U zich soms niet als aas tussen vissen, Joe?
Well, we don't give a damn for the bait.
Jöe
zaterdag, 14 januari, 2006 - 22:33@ Cogito:
???
Als dat je dag nog kan goedmaken, zal ik misschien "ja" antwoorden dan?
PS : welke onverlaat heeft mijn naam op deze blog geregistreerd?
dof
zaterdag, 14 januari, 2006 - 22:50"welke onverlaat heeft mijn naam op deze blog geregistreerd?"
Welke? Je gebruikt er zo'n stuk of dertig.
Jöe
zondag, 15 januari, 2006 - 08:43Nee dof, een stuk of vijftig ligt dichter in de buurt. "bema", "cogito", "outlaw", "ivan", "eric jans", "koen", en vele andere namen. dat ben ik dus. straf hee!
Peter Fleming
zondag, 15 januari, 2006 - 15:53@Ivan: 't is in de eerste plaats aan Timmermans om zijn stelling te bewijzen. Een paar namen bij mekaar klutsen, goed schudden en de resulterende cocktail op papier zetten, dat kan iedereen.
Benny Marcelo
maandag, 16 januari, 2006 - 17:08Zo hebben ze toch ooit ''bewezen'' dat de bende van Nijvel een ''extreem rechts complot'' was.