CGKR legt verband tussen 9/11 en discriminatie
Sinds 2001, toen twee vliegtuigen zich in de WTC-torens boorden, zijn de cijfers over de discriminatie in de hoogte gegaan, tot 150 vorig jaar. Niet de klachtenbereidheid van allochtonen is gestegen, maar wel de discriminatie zelf. Die is zichtbaarder geworden. We zijn harder geworden, durven ervoor uitkomen dat we discrimineren.
Marco Van Haegenborgh, stafmedewerker CGKR, geciteerd door De Standaard, 20 februari 2006



Reacties
Nicolas Raemdonck
maandag, 20 februari, 2006 - 01:09Psychologisch heeft dat een naam, kan er niet meer opkomen maar het een gevolg als een oorzaak gaan beschouwen. Bijvoorbeeld: omdat in de zomer asfalt zeer heet wordt maar ook de mensen meer water gaan drinken, betekent nog niet dat mensen meer water gaan drinken omdat het asfalt heet wordt.
Zelfde foute logica kwam voor in de volgende stelling: journalen berichten te veel over criminaliteit, en het VLaams Blok (in die tijd nog) wint stemmen. Het was dan volgens enkele wereldverbeteraars de schuld van de media. Natuurlijk sloot men de mogelijk uit dat een reactie tegen criminaliteit de reden was dat het Vlaams Blok stemmen haalde.
Zelfde logica hier. (in een zekere zin)
yupie
maandag, 20 februari, 2006 - 01:17Een objectief wetenschappelijk verband aantonen hoeft wellicht niet.
Dat de publiciteit voor de aanklagerij en de verprofessionalisering van het slachtoffergewentel sindsdien evenzeer zijn toegenomen, heeft er wellicht niets mee te maken.
Dat de tenen van sommigen nochtans onredelijk lang gegroeid zijn, wordt door de zaak van de Deense Cartoons overduidelijk bewezen.
Eric Jans
maandag, 20 februari, 2006 - 06:34't Is waar, ik geef het toe: ik zou niet graag moslims te werk stellen. Ik discrimineer ze liever.
Misschien zijn er uitzonderingen.
Weet u: ik ben geen moslim en mijn grootvader was al geen moslim. Hij streed en dus 'werkte' vooral voor de goede kanten die wij vandaag in ons westerse bestaan kennen.
Ben ik nu een 'racist' omdat ik niet begrijp - en ook koudweg niet bereid ben te begrijpen! - dat 'GAST'-arbeiders plotseling en zonder onze burgerlijke inspraak zomaar zondermeer identieke burgerrechten krijgen als de onze?
Excuseer maar: dat lijkt me een regelrechte contractbreuk! Hadden ze mijn grootvader en mijn vader destijds diets gemaakt dat die islamitische gastarbeiders niet lang 'te gast' zouden blijven maar weldra zouden gaan delen in de erfenis... die mensen zouden zich daar met hand en tand en met reden tegen verzet hebben!
Zo simpel is dat!
Ik beschouw het dan ook als mijn volste recht om minstens te twijfelen aan de belachelijk overdreven status die deze gastarbeiders gekregen hebben.
Daar ga ik gewoon niet mee akkoord en ik beschouw mijn standpunt als volstrekt legitiem verdedigbaar binnen onze democratie. Ik laat me in geen één enkel geval zeggen dat ik discrimineer door mijn standpunt, dat ik racist zou zijn.
Ik ben dan ook van oordeel dat we - nu dat stemrecht voor vreemdelingen erdoor is tegen mijn wil in - een soort burgerlijke verklaring moeten voorleggen aan alle kiesgerechtigden.
Daarin moeten de burgerlijke grondbeginselen van de democratie - incluis de onaantastbaarheid van de vrije meningsuiting en het recht op satire! - ter ondertekening worden voorgelegd. Zó, in deze algemene bewoordingen.
Wie NIET tekent, zal - wat mij betreft - minstens zijn stemrecht verliezen.
Ik verzet me uitdrukkelijk tegen dat slachtofferschap van islamieten en het huidige regeringsbeleid daaromtrent. Ik laat me niet door mijn eigen regering in mijn eigen land afblaffen als racist, discrimineerder en weet ik al niet wat. Dat kan niet door de beugel!
Ik stel me trouwens de vraag of de islam een goede werkzaamheid en een goed functioneren in deze moderne samenleving met haar permanente tegensprekelijk debat niet in de weg staan.
Als democraat behoud ik me in ieder geval het recht voor om naar hartelust te lachen met de profeten waarmee ik lachen wil. Of het vanuit menselijk oogpunt ook verstandig is dat te doen is een vraag die met deze grondwettelijke kwestie geen fluit te maken heeft.
Ja... ik ben - als het om de democratische fundamenten gaat - evenzeer en zondermeer een fundamentalist.
Vanzelfsprekend mag een uitgever (niet de overheid) 'mensen discriminerend kwetsen'. Of willen we Erasmus postuum voor de rechter dagen om wat hij in 'Lof der Zotheid' over het geloof en de kerken heeft geschreven? Discriminerend!
Ik mag niet lachen met profeten? Hier zie: haaaahahahahaaa!
Eric Jans
maandag, 20 februari, 2006 - 06:45De profeet Mohammed (REDE zij met hem)
of
De profeet Mohammed (Vrede zij met hem, en liefst wat minder terreur)
Eric Jans
maandag, 20 februari, 2006 - 07:16"Sinds 2001, toen twee vliegtuigen zich in de WTC-torens boorden, zijn de cijfers over de discriminatie in de hoogte gegaan, tot 150 vorig jaar."
Zo zie je maar: het is voor niemand voordelig om met vliegtuigen in torens te vliegen. Het schijnt dat dat op de zenuwen werkt van mensen die geen moslim willen zijn.
Maar... 150? Nationaal? Dat valt zeer goed mee, vind ik.
Zijn we niet te verdraagzaam? Zijn we geen dingen aan het verdragen die we beter niet zouden verdragen omdat ze niet te verdragen zijn!?
Spartacus
maandag, 20 februari, 2006 - 10:01@ Eric Jans : Pledge of Allegiance
Je hebt 200 % gelijk, eerder pleitte ik ook al voor een trouw zweren ad. Grondwet, beginselverklaring,...
Wat mij betreft zou dit nog veel verder moeten gaan dan het 'recht op stemplicht'. Iedereen die de Belgische/Vlaamse nationaliteit aanneemt of een verblijfsvergunning wil moet deze verklaring afleggen op het gemeentehuis (gepaard met een mooie ceremonie).
Alleen moet de lat wel voor iedereen gelijk liggen : ook etnische Vlamingen moeten op hun achttiende deze verklaring afleggen. Indien ze dit niet willen dan verliezen ook zij hun nationaliteit en worden ze vaderlandsloos...
Ik weet het, een zeer radicaal voorstel maar met de huidige uitdagingen aan onze maatschappij zullen we zeer radicale oplossingen moeten gebruiken om onze staat en haar beginselen terug op te waarderen.
Benny Marcelo
maandag, 20 februari, 2006 - 10:31Nog een discriminatie: iemand uit alochtone ouders kan twee nationaliteiten hebben en daar de profeitjes uithalen. Ik zou niet weten hoe ik aan twee nationaliteiten geraak.
Briggs
maandag, 20 februari, 2006 - 11:03Nicolas: Ecological fallacy?