Vlaams Belang focust onterecht op islamitische vreemdelingen

Het Vlaams Blok/Belang heeft zich kwetsbaar opgesteld door de verdediging van de belangen van de autochtone bevolking, die gerechtvaardigd en noodzakelijk was, - want niemand anders bekommerde zich om de mensen in de straten en de wijken die door immigranten werden ingenomen, - om te buigen naar een afwijzing van de islamitische vreemdelingen. Hieraan zijn pamfletten ontsproten van bedenkelijk allooi, en werd een woordgebruik gehanteerd dat niet meer overtuigend was. De partij zou vandaag moreel en daardoor ook politiek sterker staan als ze zich had weten te beperken tot het aanklagen van de Belgische autoriteiten en van de Belgische partijen die hun kiezers in de immigratiewijken in de steek hadden gelaten. Dat was een volstrekt geloofwaardig en correct discours geweest, maar het werd zoniet racistisch dan toch wel erg troebel van zodra de partij haar pijlen begon af te schieten op de immigranten als zodanig, op hun (gebrek aan) cultuur, enz. Hierdoor ontstond een kwetsbaarheid die bij een verstandiger optreden vermeden had kunnen worden.

Eén en ander heeft uiteraard niets te maken met de beoordeling van de electorale kansen van het Vlaams Belang. De ervaring leert dat hoe meer de partij voor racist of fascist wordt gescholden, hoe sterker ze uit de stembus komt.

Mark Grammens in Journaal, 25 mei 2006

Reacties

#21093

Philip Flam

 

Voilà, Mr Roose zonder doorne, de inkt van m'n vorige post is nog niet droog of m'n stelling wordt al bevestigd door iemand die het beter kan uitleggen dan ikzelf, m.n. Grammens.

#21097

Benny Marcelo

 

Ze Philip, hij weet het misschien wel beter uit te leggen, maar het is ook maar ZIJN mening.

#21104

Briggs

 

Er zit echter wel een verschil tussen de woordkeuze tijdens congressen, in lokale pamfletten, nationale pamfletten & internetnieuwsbrief. Het is niet louter de woordkeuze dat telt, zo ook de context en de manier waarop men die woorden interpreteert. Het VB is geloofwaardig, een matiger discours zou ook geloofwaardig geweest zijn. De vraag is zou zo'n matiger discourse de nodig aandacht gekregen hebben vanwege kiezers & media? Ik heb het vermoeden dat het resultaat een negatief resultaat zou opleveren. Wat is het verschil tussen de matige taal van CD&V als oppositiepartij & VB? VB is geloofwaardiger dan CD&V o.a. door haar taalgebruik.

Hoe vertaalt men dat taalgebruik? Welke Frame hanteert men in de burgerlijke middens? Dat taalgebruikt vertaalt men als "het aanklagen van de Belgische autoriteiten en van de Belgische partijen die hun kiezers in de immigratiewijken in de steek hadden gelaten." Alleen werden kiezers niet alleen in de immigratiewijken i/d steek gelaten...

#21106

Cogito

 

Vergeet niet dat de `taal` en het `discours` van het Vlaams Belang door ALLE Belgische media meer dan een decennium lang uitvergroot, gefocusd, verdraaid, verkeerd uitgelegd, opzettelijk op zijn slechtst geinterpreteerd, misbruikt en altijd tegen hen gebruikt is geweest. Het was een eenrichtings-kliksysteem: niets dat het Vlaams Blok/Belang zei kon of mocht goed zijn, alles moest zo diabolisch mogelijk voorgesteld worden in de pers en de kijker/lezer kreeg opzettelijk niet de juiste informatie.
Daarbij is overmatig aandacht besteed aan het `racisme` issue, waarbij het Vlaams Belang hierin 100 % slecht was en waarin de andere partijen zich wilden onderscheiden van het Vlaams Belang. Dit alles omdat men vastbesloten was hen als racisten te brandmerken en te verbranden.

Dat het Vlaams Belang dus een `woordgebruik heeft gehanteerd
dat niet meer overtuigend of van bedenkelijk allooi` , is ten dele een mediaperceptie. De andere partijen, de media, de regering, hebben schuld aan die diaboliserende voorstelling van het `woordgebruik` van het Vlaams Belang.

Trouwens, een boodschap oordelen op de wijze waarop ze gezegd wordt, en de inhoud daarbij uit het oog te verliezen, is intellectueel onvolwassen. Men moet niet teveel memmen over hoe `fout` het taalgebruik van het Vlaams Belang wel was/is want zoals de zelfverklaarde democraten hun taalgebruik niet gekuisd hebben ivm het Vlaams Belang, klinkt dit als de splinter in het oog van de ander en de balk in het eigen oog.

#21112

Björn Roose

 

Ik wil niet moeilijk doen, "meneer" Flam, maar uw "stelling" was de volgende:

"Geen roose zonder doornen, raar heerschap, hoe hij een zekere Bart Hollevoet ontmaskerde http://frietmetstoofvlees.b... In ieder geval morgen is de bureauridder blij om opnieuw te kunnen gaan werken in Brussel, in de catacomben van de Kosmos waarschijnlijk, persoonlijke vrijheid is duidelijk niet aan doorne besteed."

Ik zie niet echt in wat die "stelling" van doen heeft met wat Marc Grammens daar schrijft over het zogenaamd "racistische" karakter van het Vlaams Belang.

Maar u mag de samenhang natuurlijk altijd eens komen uitleggen, als er al sprake is van enige samenhang.

#21113

Philip Flam

 

@ Roose: blijkbaar ben je ook niet in staat om uw link te copiëren en te plakken

#21117

Björn Roose

 

"Meneer" Flam, zoals u wellicht gezien heeft aan de aanhalingstekens citeerde ik uw zogenaamde "stelling". Inclusief fouten dus.

Ik geef toe dat ik "(sic)" had moeten zetten na de "link" die u fout in uw "stelling opnam, maar dan had ik er ook een moeten zetten na "de catacomben van de Kosmos" (die bestaan namelijk niet), na "doorne" (wat een onbestaand woord is), na "een zekere Bart Hollevoet" (want het gebruik van de terminologie "een zekere" maakt duidelijk dat u niet weet in welk verband die Bart Hollevoet op mijn stek en op déze stek genoemd werd) en na "roose" (want m'n familienaam wordt nog steeds met een hoofdletter geschreven. En dat zou de duidelijkheid van het citaat niet verbeterd hebben.

Vandaar dus dat ik UW fouten in UW tekst heb laten staan.

Intussen wacht ik nog steeds op uitleg omtrent de samenhang tussen die "stelling" van u en het citaat van Marc Grammens.

#21119

Philip Flam

 

Bedankt voor de grammaticale correcties, mijnheer is germanist ?

#21125

Cogito

 

ietwat off-topic:

Ik heb ergens gelezen - maar ik weet niet meer waar - dat het Vlaams Belang een formidabele opdoffer heeft gecombineerd met een onwaarschijnlijke meevaller in de voorbije weken.

Zo zou het Vlaams Belang 12 % (de HELFT van haar stemmen?) zijn kwijtgespeeld, maar heeft ze tegelijkertijd 12 % - evenveel dus - NIEUWE stemmen naar zich toe getrokken.

Ik zal wel iets niet goed begrijpen of fout gelezen hebben. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat een partij door zoiets van 24 naar 12 % terugvalt en tegelijkertijd terug van 12 naar 24 % stijgt met behulp van kersverse stemmen?

Als dat het geval is zit er geen gewone zwarte, maar een zwart-gat-zondag aan te komen. Immers, van die 12 % die nu is weggegaan komen er heel waarschijnlijk nog velen terug tegen dat het verkiezingen is.

???????????????????????????????????????????????????????????

#21126

Nicolas Raemdonck

 

Ik denk dat je dat moet baseren op de peiling van het LN.

#21127

John Fleming

 

Cogito: 12% van de Vlamingen voelt zich ineens terug meer Belg en er zijn 12% racisten bijgekomen. Simpel toch!?

#21130

LVB

 

Dit was het artikel: http://www.hln.be/hlns/cach...

Helemaal geen 12% verschuiving bij het VB, maar wel 12% bij alle partijen samen.

#21131

Eric Jans

 

FDW stond erin afgeschilderd als de 'meester-strateeg'. En dat bij HLN!

Het hele interview klonk als een dissonante lofzang. Kwestie van de underdog-positie van FDW kapot te schrijven?
Filipke, opgelet! Als de vos de passie preekt...
Gevaarlijk, zo'n interview waar ze je als een berekende strateeg die 'over lijken gaat' neerzetten.Pas op daarmee!

#21134

Eric Jans

 

"Vlaams Belang focust onterecht op islamitische vreemdelingen
"
... en zou - in haar visie - beter wat meer focussen op de islamitische standpunten dan op dito vreemdelingen.

Je moet schieten op de boodschap, niet op de boodschappers! Niemand kan ons dwingen de islam te respecteren. Men kan ons wél dwingen de islamieten te respecteren.

#21135

Briggs

 

Het VB groeide aan met 0.7%. Globaal genomen veranderde 12.7% van de populatie van stem. Rekening houdend dat de Stemmenkampioen een redelijk pollingsysteem is & dat VB systematisch lager scoort in peilingen.

Zeker de rapportering van Mei 2006 eens bekijken; p.15.
Vlaams Belang is de grootste politieke partij van Vlaanderen.
Zelfs een meerderheid van 51,9% mogelijk met een coalitie VB-CD&V. Een tripartite VLD-SP.A-CD&V nodig om te evenaren met 53,3%. Met heeft dus te kiezen tussen een bipartij bestuur of een tripartite...welk vormt nu beter bestuur...2 partners of minimaal 3 (wellicht 5 + 1 dwerg/vivan/).

#21137

Briggs

 

Post Scriptum:
Philip Flam & Björn Roose...get a room!

#21153

Cogito

 

Hear Hear Briggs.

#21180

Björn Roose

 

"Meneer" Flam, ik hoef echt geen germanist te zijn om u te kunnen wijzen op uw fouten.

En ... ik wacht nog steeds op uitleg omtrent de samenhang tussen die "stelling" van u en het citaat van Marc Grammens.

Enne, Briggs,ik voer ook liever een discussie dan een dovemansgesprek met "meneer" Flam. Maar met het soort "argumenten" dat "meneer" Flam bovenhaalt, valt op dat vlak helaas niet veel aan te vangen.

#21202

I am NoName.

 

@ Cogito :"Vergeet niet dat de `taal` en het `discours` van het Vlaams Belang door ALLE Belgische media meer dan een decennium lang uitvergroot, gefocusd, verdraaid, verkeerd uitgelegd, opzettelijk op zijn slechtst geinterpreteerd, misbruikt en altijd tegen hen gebruikt is geweest. Het was een eenrichtings-kliksysteem: niets dat het Vlaams Blok/Belang zei kon of mocht goed zijn, alles moest zo diabolisch mogelijk voorgesteld worden in de pers en de kijker/lezer kreeg opzettelijk niet de juiste informatie."

Wij tegen zij ? Geen democratische benadering ? Achterklap ? Niet over de grond van de zaak maar op de man spelen ?

@ FF : goed gerammeld ...

@ Anderen : Over het onderwerp ? In http://lvb.net/item/2853#20878 gaf ik al mijn benadering. Ik hoef het hier niet te herhalen, want degene voor wie het bestemd is willen het niet lezen, omdat "zij" toch gelijk hebben. Kwestie van de praktische toepassing van de vrijheid van meningsuiting, als je het mij vraagt.

Rozen voor de zwijnen ?

#21217

Briggs

 

Truffels werken beter

#21964

I am NoName.

 

gefocust ...