Reuters en de rechtse bloggers
De Libanese freelance fotograaf Adnan Hajj manipuleerde een foto waarop rookpluimen boven Beiroet te zien zijn. Hajj publiceerde de foto zaterdag en nog diezelfde avond stelden verschillende rechtse bloggers de vervalsing vast. Blijkbaar heeft Hajj de rookpluimen donkerder gemaakt zodat de foto er dramatischer uitziet dan het origineel. De grafische artiest Jeff Harrell lijkt de eerste te zijn die de manipulatie aan het licht bracht. Al snel stortte een leger rechtse bloggers zich op de foto. [...] Het is niet duidelijk wat de drijfveer van Adnan Hajj geweest is. Rechtse bloggers roepen hem al meteen uit tot propagandist van de Libanese verzetsbeweging Hezbollah.
Christophe Callewaert op Indymedia.be, 7 augustus 2006



Reacties
yupie
dinsdag, 8 augustus, 2006 - 12:38"Al snel stortte een leger rechtse bloggers zich op de foto."
Aan de teneur te horen, is manipulatie van de waarheid in ieder geval een minder ernstig vergrijp dan rechts zijn.
alain
dinsdag, 8 augustus, 2006 - 15:31Zou het niet eerder zo zijn dat onze linkse "correcten" al zo corrupt zijn, dat ze een vervalsing zelfs niet meer kunnen waarnemen, ze zijn dat toch al zo gewoon van bvb "de begroting"
Briggs
woensdag, 9 augustus, 2006 - 12:36Tiens, trok diezelfde Hajj geen foto's van de slachtpartij in Kana waar meer dan 50 doden vielen waarvan een 30tal nooit werden teruggevonden....in rook op gegaan door het bombardement 7 uur daarvoor naast het ingestorte gebouw.
Propagandist of kluns...of partijdig?
everaert
woensdag, 9 augustus, 2006 - 17:43Nu laten ze "rechtse" mensen plots wel aan het woord...
http://www.indymedia.be/en/...
Vlaams Belanger Van Gaever wil werkloosheidsuitkeringen fors beperken
Johan B
donderdag, 10 augustus, 2006 - 18:27Een overzicht van wat "een leger rechtse bloggers" heeft kunnen vaststellen:
http://www.zombietime.com/r...