Al Qaeda is faliekant mislukt
Al Qaeda & Co schreeuwden voortdurend van de daken dat zij de wereldwijde vrijemarkteconomie als een duivels fenomeen beschouwden, dat met alle middelen moest worden bestreden. De naakte gegevens wijzen op een faliekante mislukking van deze strijd. Sinds 2002 kennen de wereldeconomie en het internationale handelsgebeuren een zelden geziene expansie. In de periode 2002-2006 groeide de wereldeconomie met gemiddeld 4,2% per jaar. De voorgaande vijf jaar lag dat gemiddelde op 3,6% en de tien jaar daarvoor (1987-1996) haalde de wereldeconomie een gemiddelde reële groei van 3,3%. Nooit eerder hebben zoveel meer mensen zich losgemaakt van de zware armoede dan in de afgelopen vijf jaar. [...]
De islamitische fundamentalisten hebben er nooit een geheim van gemaakt dat hun finale doelstelling erin bestaat om de huidige regimes in landen als Saoedi-Arabië, Egypte, Jordanië en Pakistan te vervangen door een strikte, op de Taliban geïnspireerde theocratie. Ook dat is tot nu toe totaal mislukt. De repressie van deze regimes tegen de extremisten heeft de voorbije jaren scherpe vormen aangenomen. Het aantal terroristen dat is opgepakt en/of vermoord in deze landen begint een indrukwekkende lijst te worden. [...]
De recente verijdeling van enkele aanslagen op vliegtuigen op Heathrow geeft aan dat de infiltratie van de extremistische kringen door westerse inlichtingendiensten verder gaat dan we mochten hopen. [...]
Genoeg om victorie te kraaien? Absoluut niet. Wie een erg goed gedocumenteerd boek als The Next Attack: The Failure of the War on Terror and a Strategy for Getting It Right van Daniel Benjamin en Steven Simon leest, weet dat er mogelijk nog gruwelijke dingen in de pijplijn zitten. Als Al Qaeda morgen de kans krijgt om in hartje Manhattan een atoombom te laten ontploffen of de metro in Parijs vol te pompen met zenuwgas, zal ze niet wachten tot overmorgen.
Johan Van Overtveldt in Trends, 7 september 2006



Reacties
ivan
donderdag, 7 september, 2006 - 14:00"De islamitische fundamentalisten hebben er nooit een geheim van gemaakt dat hun finale doelstelling erin bestaat om de huidige regimes in landen als Saoedi-Arabië, Egypte, Jordanië en Pakistan te vervangen door een strikte, op de Taliban geïnspireerde theocratie. Ook dat is tot nu toe totaal mislukt. De repressie van deze regimes tegen de extremisten heeft de voorbije jaren scherpe vormen aangenomen. "
Ongetwijfeld waar en dat is een grote vooruitgang. Gelukkig waren de terroristen zo stom om zich tegen hun eigen broodheren te keren zodat die landen niet anders konden dan repressie uit te oefenen. Maar dat ontslaat landen als Saudië-Arabie en Pakistan niet in hun verantwoordelijkheid in het ontstaan van al-quada.