Wordt u al gediscrimineerd?

Zevenentachtig procent van de Belgen zegt dat gehandicapt zijn in ons land tot minder kansen leidt. Van vreemdelingen denkt 76 procent van de Belgen hetzelfde. Dat is in beide gevallen ruim boven de EU-gemiddelden van respectievelijk 79 procent en 62 procent. Ook van de Roma (78 procent) en ouderen dan 50 jaar (62 procent) bestaat een overheersende mening dat ze gediscrimineerd worden. (...) De opiniepeiling van de Europese Commissie toont ook dat de helft van de EU-burgers meent dat er in hun land niet voldoende gedaan wordt tegen discriminaties. Twee derde is van mening dat de ongelijkheid wijd verspreid is. Opvallend is voorts dat slechts een derde van de EU-burgers denkt dat ze hun rechten voldoende kennen voor het geval ze gediscrimineerd zouden worden.

Bernard Bulcke in De Standaard, 24 januari 2007


Reacties

#34826

yupie

 

Toch een fantastische uitvinding, die discriminatie. Als mij iets overkomt is het nooit meer mijn schuld maar omdat ik ergens "gediscrimineerd" wordt. De indoctrinatie wèrkt, blijkbaar.

Vroeger werd afgunst- of frustratie-denken op de overheid geprojecteerd: "ZE zouden moeten ..." (hier iets aan doen/voor werk zorgen/voor meer eerlijkheid zorgen/...) waarbij "ZE" in de algemeenste vorm op de overheid slaat. Maar de machthebbers hebben dat juk met succes van zich af gepraat. Nu zijn het de medeburgers die mij discrimineren, en de overheid wordt mijn reddende engel. Medeburgers zijn alleen nog diegenen waarmee ik potentieel litigieuze relaties kan aangaan.

#34868

Eric Jans

 

Ik voel me gediscrimineerd omdat ik niet zo meteen weet voor welke persoonlijke eigenschappen ik mij gediscrimineerd mag voelen?!
Het is een schande.

Nochtans: als Vlaming in de Belgische staat ZIJN mijn grondwettelijke rechten effectief en vaststelbaar geschonden! Maar dat zal wel niet meetellen, zeker?

#119058

Filip vb

 

72% van mijn ego vindt dat ik gediscrimineerd ben. Dat is een ruime en dus schaamteloze meerderheid.