Belast de pensioenen
Pensioenen genieten vandaag een zeer gunstige fiscale behandeling. Dat is niet meer houdbaar. Het wettelijk pensioen, de eerste pijler, moet worden belast zoals elk inkomen uit arbeid. Voor de tweede en derde pijler kan het huidige belastingregime behouden blijven. Dankzij het belastingvrij minimum zal dat niets veranderen aan de nettopositie van diegenen die enkel van een gewoon pensioen leven. Enkel de hogere ambtenarenpensioenen zullen worden gekortwiekt. Ook wie andere roerende en onroerende inkomsten heeft, zal boven het belastingvrij minimum gaan en een gedeelte van zijn pensioen wegbelast zien.
Pleiten we voor een belastingverhoging? Ja. Maar dan wel een waarvan de opbrengst nuttig wordt gebruikt. Er zijn daartoe twee mogelijkheden. De eerste is een lastenverlaging voor de werkenden of toch ten minste het vermijden van een lastenverhoging zoals de Nationale Bank die berekend heeft. De tweede mogelijkheid is een verhoging van de lage pensioenen zodat de mensen die enkel van een wettelijk pensioen moeten leven dat op een deftige manier kunnen doen. Die verhoging mag geen aanleiding geven tot een vervroegde uitstap. Een combinatie van beide mogelijkheden lijkt het aantrekkelijkst.
Guido Muelenaer in Trends, 1 maart 2007



Reacties
Briggs
donderdag, 1 maart, 2007 - 13:39Pff, waarom nog gaan werken? Ik ben 23 jaar oud...kheb dus nog een hele weg af te leggen.
Ik zie nu al in mijn omgeving dat de pensioenen ontoereikend zijn, aanvullingen zijn nodig.Nog eens belastingen betalen omdat uw pensioentje te hoog is of omdat ge vooruitziend waart en investeerde voor een extra aanvulling...dat ziede van hier.
Questing Beast
donderdag, 1 maart, 2007 - 15:31Er wordt hier in België veel gezeverd over democratie, maar België is geen democratie. Het is een kleptocratie. Het complete falen van het heersende maatschappelijke model zorgt er voor dat de staat elk potje geld dat ergens te ontwaren valt beschouwt als een bron van nieuwe inkomsten. Dat zal zo doorgaan totdat alles wat er te plunderen valt ook daadwerkelijk geplunderd is. Wat er zal overblijven van die zogenaamde modelstaat waar we het toch allemaal zo goed hebben is een dictatuur met een bevolking die in grote armoede leeft. Hetgeen natuurlijk is waar elke socialistische samenleving uiteindelijk terechtkomt.
Cogito
donderdag, 1 maart, 2007 - 21:58Pleiten we voor een belastingverhoging? Ja. Maar dan wel een waarvan de opbrengst nuttig wordt gebruikt.
Als dat menens is, moet het gebruikt worden voor de financiering van een overgangssysteem van het repartitiestelsel naar een privaat pensioenstelsel.
Pinochet heeft zoiets op een geslaagde manier uitgevoerd, zo goed dat het alle landen met repartitiestelsels tot voorbeeld dient.
http://www.secessie.nu/?tek...