Klunzen op het paleis

Wie verwondert er zich nog over dat de monarchie volgens de laatste peilingen in hoog tempo zijn fans verliest in Vlaanderen? De franskiljonse omgeving die tot twee keer toe de zeilen had bijgezet om ontmoetingen te regelen met Naïma en het heet konijn Rik Remmery, zonder zich af te vragen of het niet om een liefdesaffaire ging, blijft in het geweer om de koninklijke familie belachelijk te maken.

Nu Prins Laurent persona non grata geworden is op het Paleis, generen diezelfde "raadgevers" zich niet meer om ontvangsten te organiseren voor personen die op zijn minst dubieus zijn. De toekomstige voorzitter van het Centre d'Action Laïque, Pierre Galand [LVB: gecoöpteerd PS-senator], werd reeds ontvangen terwijl zijn Vlaamse evenknie al lange tijd wacht op een gelijkaardige audiëntie. Iedereen weet dat het deze kerel was die de betogingen tegen de Amerikaanse kruisraketten in Europa organiseerde, maar de communistische kernwapens OK vond. We weten ook dat zijn Nederlandse collega's veel dollars kregen van de KGB voor hun acties in Nederand. Wanneer zal een gelijkaardig onderzoek gevoerd worden in België over deze Galand? (...)

Pierrot Ubu in Père Ubu, 29 maart 2007 (vertaald uit het Frans)


Reacties

#37856

Briggs

 

Zo'n onderzoek gaan ze niet doen...zou wellicht te bschadigend zijn.

#37882

Leo Norekens

 

De Stasi-archieven bleken ook zeer bezwarend te zijn voor (ondermeer) Louis Tobback (contacten met Stasi-informant in 1983).
Vragen hierover aan minister van justitie Onkelinx (2003 - Wim Verreycken) werden afgedaan met een verwijzing naar een onderzoek uit 1994 waaruit gebleken was dat er in België geen Stasi-activiteiten bestonden. (Zelfs als het tegendeel blijkt uit de archieven van de Stasi zelf!!!) Schluss.

#37885

Briggs

 

Stond ook in Pallieterke :) eeuwigheid geleden. Zouden eens 'privé' moeten gaan neuzen...

#37888

Eric Jans.

 

Genosse Tobback und seine Stasi-Freunde. Da sehen sie: die reelle Macht hat immer einen Haken!

België was het eerste West-Europese land dat de DDR erkende. De West-Duitsers waren gechockeerd. Ik dacht 1973

#37890

Eric Jans.

 

De 'Franskiljonse omgeving'...
Ik was het woord een beetje vergeten. Zélfs de Vlaamse Beweging durft dat woord nog nauwelijks te bezigen. Het was - met de komst van het Belgische federalisme een beetje in onbruik geraakt.
Ten onrechte, als ik deze Waal mag geloven. En dat mag, want zijn analyse is - als ze exemplarisch bedoeld is - zeer raak. Al zijn er duizend-en-één andere voorbeelden.
We moeten die koning hier niet meer. Om die vaststelling te kunnen negeren was het regime net iets te laat met het opdoeken van 'De Stemmenkampioen'.
Om de wérkelijke pailingen ivmmeer Vlaamse autonomie tegen te gaan waren ze nog nét op tijd.

Nu krijgen we de peilingen van 'Le Standaard - De Soir' voorgeschoteld... en van La Libre (?) Belgique'. Pff.

#37896

traveller

 

@ Eric Jans

Die Waal is Rudy Bogaerts, is francofoon, woont in Brussel, was uitgever van het Vlaamse weekblad "Pan" dat maar een paar weken overleefde tot hij een schandaal van De Croo uitbracht en hij kon het weekblad sluiten wegens processen. Hij is perfect Vlaamstalig en de paar keren dat ik met hem sprak bleek duidelijk zijn voorkeur voor Vlaanderen. Hij overleeft nu 26 processen tegen Marc, de bijslaper van Lorette die hij beiden practisch wekelijks aanvalt. De steun van de Vlamingen voor "Pan": noppes, waarvan hij niets begreep. De waalse lezers steunen hem sterk financieel, anders was hij al lang verdwenen.

#37901

Leo Norekens

 

@Briggs: "Zouden eens 'privé' moeten gaan neuzen..."

Verreycken zou over een dossier van méér dan 100 bladzijden beschikken. En niet alleen over de vruchtbare contacten tussen Tobback en geheim agent Tsirlich in 1983 (hoogdagen van het raketten-verzet, onder voorzitterschap van Van Miert)...

Op "Soswatch" http://soswatch.skynetblogs... lees ik : "[in het dossier] stond ook veel te lezen over de contacten in 1986 en 1989 tussen DDR-afgevaardigden en leden van VAKA, Vrede, Pax Christi, Oxfam, CVP, Agalev, Volksunie, CNAPD en UBDP. VAKA en "Rencontres pour la paix" aanvaardden met plezier een uitnodiging om de DDR te bezoeken, schreef de Stasi-spion. En Agalev, stelde hij, ondersteunt ten volle een hele rits van "initiatieven van de Sovjetunie en van de socialistische landen ". Agalev werkte trouwens goed samen met VAKA, merkte hij nog op, en was trouwens in maart van datzelfde jaar al in Moskou geweest om te praten over "bewapeningsvraagstukken "."