De aanvallen op Pim Fortuyn en Ayaan Hirsi Ali
Wat [Geert] Mak en andere linkse woordvoeders weigeren te erkennen is het gevaar dat uitgaat van de radicale moslims waarvoor Pim Fortuyn en Ayaan Hirsi Ali waarschuw(d)en. Nochtans is dat gevaar enorm. Dat blijkt opnieuw naar aanleiding van de publicatie van enkele cartoons in Deense en andere westerse publicaties en de gewelddadige reactie ertegen in de islamwereld. Tekenend is bijvoorbeeld de groeiende agressie van vooral Marokkaanse moslims tegen de joden. Het antisemitisme groeit in de Arabische wereld met de dag. Steeds meer moslims uiten hun twijfels over de holocaust en beschouwen het als een leugen om Israël een alibi te verschaffen voor haar politiek ten aanzien van de Palestijnen. Het verzet van deze jongeren is evenwel niet gewoon gericht tegen de staat Israël en haar betwistbare houding tegenover de Palestijnen, maar gaat veel verder. Tijdens betogingen roepen de jongeren niet alleen 'Weg met Israël', maar ook en vooral 'Hamas! Hamas! Alle joden aan het gas'. Dat is geen politiek statement maar een regelrechte oproep tot genocide. Net die zaken zouden opiniemakers als Mak en Van Dam moeten verontrusten, en niet het feit dat een jonge vrouw als Ayaan Hirsi Ali de overbezetting van vluchthuizen door allochtone vrouwen, het huiselijk geweld binnen moslimgezinnen en mensonterende praktijken als gedwongen huwelijken, genitale verminkingen en eremoorden aan de kaak stelt.
Zogenaamd progressieve intellectuelen proberen Pim Fortuyn en Ayaan Hirsi Ali in het extreem rechtse kamp te duwen. Ze maken vergelijkingen met het nationaal-socialisme, het antisemitisme en bestaande racistische partijen als het Vlaams Blok (nu Vlaams Belang). Ze vergissen zich volkomen. Pim Fortuyn verafschuwde steeds associaties met het VB. Zo zei hij letterlijk: 'Le Pen en Dewinter zeggen dingen die je niet kunt maken. Dewinter is een fascist. Ik ben een beschaafde mens'. En ook Ayaan Hirsi Ali veroordeelde het Vlaams Belang. 'Ze hebben op vele vlakken dezelfde ideeën als de moslimextremisten: over de positie van de vrouw, over de onderdrukking van homo's, over abortus. Als je hun theorie doortrekt dan kom je uit bij genocide', zo stelt ze.
Dirk Verhofstadt in zijn recensie van het boek "De aanvallen op Pim Fortuyn en Ayaan Hirsi Ali" op de website van Liberales, niet gedateerd.



Reacties
Benny Marcelo
woensdag, 17 mei, 2006 - 08:15''Ze hebben op vele vlakken dezelfde ideeën als de moslimextremisten: over de positie van de vrouw, over de onderdrukking van homo's, over abortus.''
Ge ziet wat progressieve desinformatie kan doen. Gelieve iemand mij eens aan te tonen waar het standpunt, over de positie van de vrouw en homo's, van het VB overeenkomt met dat van moslimextremisten. Zelfs wat abortus betreft meen ik ooit gelezen te hebben in een boek over een westerse die kindermeisje ging spelen bij een rijke arabische familie, dat abortus daar een reeds lang gebruikelijk en zelfs toegelaten praktijk is. Bij mijn weten is het VB tegen abortus.
Desinformatie helpt wel, gelukkig hoe langer hoe minder dank zij het internet; DE grote schrik van de linkse rakkertjes.
Leo Norekens
woensdag, 17 mei, 2006 - 08:38Hirsi Ali zei die dingen op een debat georganiseerd door Liberales. Door wie was zij gebriefd, dacht U?
Door dezelfde die haar hierboven zo trots citeert.
ivan
woensdag, 17 mei, 2006 - 09:14Dus iedereen die iets onvriendelijks zegt over het Vlaams Belang is geïndoctrineerd door links? Zelfs Hirsi Ali die voor het AEI gaat werken? Qua neomarxistische analyse kan dat tellen moet ik zeggen. (vals bewustzijn etc...)
Leo Norekens
woensdag, 17 mei, 2006 - 09:31Nee, niet iedereen, Ivan. Lees wat er staat.
Ayaan Hirsi Ali had nog nooit een woord commentaar geleverd bij de "Belgische" situatie. Op een mooie dag komt zij debatteren bij Liberales, en daar veroordeelt zij een partij die hetzelfde zegt als zijzelf, en wel in de bewoordingen van de organisatoren van het debat. Lippendienst.
Leo Norekens
woensdag, 17 mei, 2006 - 09:37Open brief van Frank Vanhecke aan Ayaan Hirsi Ali n.a.v. bovenstaande uitspraken (31.01.2006) : http://www.vlaamsbelang.org...
Andre
woensdag, 17 mei, 2006 - 11:19Het lijkt me sterk dat Fortuyn gezegd zou hebben "DeWinter is een fascist". Laat Dirk Verhofstadt eens met een bewijs daarvoor komen. Anders is het pure laster.
Benny Marcelo
woensdag, 17 mei, 2006 - 12:30Wat ik wel weet is dat Pim Fortuyn zuurpruim Zinzen (dacht ik toch) eens te kakken heeft gezet toen Fortuyn hem vroeg: Heeft u echt nog nooit De Winter geïnterviëwd, terwijl hij één van de meest spraakmakende politicus is van het moment.
Cogito
woensdag, 17 mei, 2006 - 13:01Dirk Verhofstadt is het meest desinformante personage dat ik ken, buiten zijn stijlinspirator Slangtong misschien.
Ieder ding dat hij zegt en schrijft heeft 1 hoofdbedoeling: de strijd tegen het Vlaams Belang. Ook deze boekbespreking heeft weer niets anders dan dat om het lijf.
Ik maak me wel eens zorgen over Ayaan. Hij heeft haar een giftige beet kunnen toebrengen, is erin geslaagd een zaad in haar geest te leggen, wat, behalve dat de meeste van zijn daden niet meer zijn dan wat sissend, slijmerig slangengekronkel, misschien een van zijn weinige meesterlijke verwondingen van de werkelijkheid zal blijken te zijn.
Ayaan gaat werken in een Neoconservatieve denktank. Haar betekenis gaat toenemen, zij is getalenteerd en wordt belangrijker.
Ik beschouw de houding van de Verenigde Staten ten aanzien van Vlaanderen en het Vlaams Belang als cruciaal met betrekking tot secessie. Ayaan kan daar invloed op hebben. Ziedaar het adderenei dat Sssirk Versssofssstat in haar geest kon kuiten.
Iemand moet het Ayaan nog eens goed uitleggen, over Dirk Verhofstadt en zijn geslepen truken.
Thomas
woensdag, 17 mei, 2006 - 14:11@Cogito
I like your style !
Maar niet overdrijven : die Dirk vanderhofsssstadt is een niemendalletje dat goed weet dat hij één van de vele tien duizenden cliënten is die zijn job zal verliezen bij de splitsing van België. Meer moet je daar echt niet achter zoeken. Hij is noch gevaarlijk noch interessant, een doordeweekse dikke nul.
Nicolas Raemdonck
woensdag, 17 mei, 2006 - 14:32Pim Fortuyn heeft inderdaad duidelijke afstand genomen van Dewinter integenstelling tot één van zijn omhooggevallen troonpretendenten Nawijn.
ivan
woensdag, 17 mei, 2006 - 15:29Insinuaties Leo! En niet meer dan dat. wel pijnlijk als een vermeende bondgenoot zaken zegt zoals dit:
"Maar Hirsi Ali, gevraagd om toelichting op haar uitspraak in het debat, scherpt haar kritiek op het Vlaams Belang alleen maar aan. Zij ergert zich aan de retoriek ‘van volk en vaderland, die we kennen van Hitler. Dan eindig je uiteindelijk bij genocide en etnische zuiveringen. Als ze eenmaal aan de macht zijn, zullen ze er alles aan doen om de democratie omver te werpen. Met zo’n beweging ga ik niet praten.’
‘Het Vlaams Belang is een racistische, antisemitische, vrouwonvriendelijke, extremistische partij die verboden zou moeten worden. Daar blijf ik bij. We leven in een tijd waarin de extremistische bedreigingen van alle kanten komen. We kunnen niet zeggen dat we de ene bedreiging wel bestrijden en de andere niet.’ "
http://www.forza-nederland....
Slecht geïnformeerd of niet punt blijft dat noch Hirsi Ali noch Pim Fortuyn ook maar iets op hadden met het Vlaams Belang.
Cogito
woensdag, 17 mei, 2006 - 15:50Ivan:
Slecht geïnformeerd of niet punt blijft dat noch Hirsi Ali noch Pim Fortuyn ook maar iets op hadden met het Vlaams Belang.
...door de vakkundige desinformatie van het Belgisch propagandaapparaat. Dat geldt voor beiden. Het is belangrijk dat iemand met verstand van zaken haar goed inlicht.
Paul Belien bijvoorbeeld.
ivan
woensdag, 17 mei, 2006 - 16:16Cogito: onwaarschijnlijk dat ze haar standpunt bijstelt. Hirsi Ali verdedigt het recht om godsdienst en religie te bekritiseren en te bespotten om de reden dat je voor een godsdienst kan kiezen. Je moet dan ook de consequenties van je keuze onder ogen durven zien. Je kunt daarentegen niet kiezen voor een bepaald ras en Hirsi Ali heeft al meermalen laten verstaan dat racisme voor haar niet door de beugel dan.
Leo Norekens
woensdag, 17 mei, 2006 - 16:33@ivan:
Ik stond er niet bij. Dat is waar.
Dat ze slecht geïnformeerd was, daar zijn we het waarschijnlijk over eens. De simplificaties van "Volk en vaderland">>Hitler, "racistisch, antisemitisch, vrouwonvriendelijk, extremistisch"... Eigenlijk gênant voor iemand van haar kaliber. Maar bon, zoals Vanhecke al zei, ze vergist zich niet alleen van vijand maar ook van bondgenoot.
En wat je daarnet toevoegt aan het adres van Cogito...: "racisme kan voor Hirsi Ali niet door de beugel". Wel dan moet iemand haar eens duidelijk maken dat het VB niet racistisch is. Laat ze maar eens gaan speuren naar een racistisch standpunt op de website of in de publicaties van het VB.
Wat Fortuyn betreft, die liet zich het liefst met NIEMAND vereenzelvigen, en terecht. Hij besefte wel dat het niet zonder risico was zich tegen buitenlandse "gelijkgezinden" aan te schurken, en bovendien had hij er niks mee te winnen. Bij het Vlaams Belang zouden ze daar trouwens beter een voorbeeld aan nemen.
Andre
woensdag, 17 mei, 2006 - 22:42Gemailed aan verhofstadt.dirk at pandora.be:
Geachte heer Verhofstadt,
Volgens u (http://www.liberales.be/cgi...) heeft Pim Fortuyn hetvolgende letterlijk gezegd:
"Dewinter is een fascist. Ik ben een beschaafde mens".
Dat lijkt me volkomen onwaar. Fortuyn werd zef uitgemaakt voor fascist; hij was er de man niet naar om zo'n lage beschuldiging door te sturen naar de volgende. Ik heb nergens een referentie op het web gevonden naar deze vermeende uitspraak, uit 2002 of eerder. Ik beschouw dit dan ook als pure laster jegens Fortuyn en jegens DeWinter. Wilt u daarom deze bewering publiekelijk intrekken op de liberales site? Komt u anders met een bewijs dat Fortuyn dit toch gezegd zou hebben.
Andre
donderdag, 18 mei, 2006 - 11:14Dirk Verhofstadt wrote:
>"Le Pen en Dewinter zeggen dingen die je niet kunt maken. Dewinter is een
>fascist. Ik ben een beschaafde man. U zult mij niet horen zeggen: 'Eigen
>volk eerst.' En ben ik niet veel sympathieker dan Dewinter?"
>
>De Morgen, 4/5/02
Dank u.
Heb ik mij vergist? Vreemd dan van Fortuyn, gezien http://www.pim-fortuyn.nl/p...
"Pim Fortuyn neemt in zijn column de verdediging op van Filip Dewinter toen die op 24 september 2000 in Amsterdam gemolesteerd werd voor en tijdens de opnames van het tv-programma 'Buitenhof': Filip Dewinter van het Vlaams Blok was even te gast in Nederland. Nu, hij heeft het geweten!...het is duidelijk welke boodschap de NOS ons wil mee geven: deze man deugt niet, dat is een fascist!"
Hoe betrouwbaar is De Morgen eigenlijk, gezien ook het fictieve artikel op pagina 4 van 19 april 2006 over Jurgen Verstrepen?
Dirk Verhofstadt wrote:
>"Le Pen en Dewinter zeggen dingen die je niet kunt maken. Dewinter is een
>fascist. Ik ben een beschaafde man. U zult mij niet horen zeggen: 'Eigen
>volk eerst.' En ben ik niet veel sympathieker dan Dewinter?"
>
>De Morgen, 4/5/02
>
Gilbert De Bruycker
zaterdag, 30 september, 2006 - 18:32Niet al wat blinkt, is goud.
Genoeg van dit gekakel over Hirsi Ali's moed in het aanzicht van Islamitische doodsbedreigingen en die zouden vereisen haar te behandelen als een heldin. Het doodverven van de conservatieve partij Het Vlaam Belang en alles wat naar rechts ruikt af te doen als neonazistisch, toont overduidelijk aan dat zij het Westen even vijandig gezind is als de traditionele Islam. Anti-islamieten die haar voor een heldin aanzien maken zich illusies als het op de verdediging van het Westen aankomt.