Bier en chocolade
Ze kijken niet naar dezelfde tv-rogramma's, ze luisteren niet naar dezelfde muziek. Zowat het enige wat ze gemeenschappelijk hebben, is een voorkeur voor bier en chocolade. (...) Vlaanderen en Wallonië zijn al zo lang een stel dat ze zich niet meer kunnen herinneren wat hen samenbracht. Ze blijven vooral samen uit gewoonte. En omdat het huishouden verdelen hun vooral veel hoofdpijn zou bezorgen.
Tom Hundley in The Chicago Tribune, 12 februari 2007. Vertaald, geciteerd en becommentarieerd door Bart Dobbelaere in De Standaard, 13 februari 2007.



Reacties
Eric Jans
dinsdag, 13 februari, 2007 - 06:38... en van bier en chocolade krijgen ze dan weer buikpijn. De verkiezingen zijn begonnen. En met de verkiezingsstrijd lijkt - op het zogezegde openheidscongres van zijne Belachelijkheid Noël Slangen en in een Leopoldistisch 'Hôtel' én in tijd van één weekend - 'le Pattriottisme Belge' wel heruitgevonden.
Voormalig Flaminke Verafstoot fulmineert tegen het separatisme en bij de cd&v is het de vraag of hun prototype 'Brave Vlaming' Bartje De Wever de Antwerpse lijst mag gaan trekken.
Ach zie: het debat wordt vervalst in het voordeel van Sire de keuning. Zovan: genoeg gezeverd, beste Vlamingen, nu na 3 jaar en 8 maanden Vlaamse verzuchtingen komen de échte grrrooote jongens aan het woord en is het de vraag 'hoe Belgisch' we nog zijn. Vergeet eens rap alles waar het de voorbije 3 jaar en 7 maanden over gegaan is, aub.
'Union fait la Farce!' Haahahahahaaaa!!!
Eric Jans
dinsdag, 13 februari, 2007 - 07:11En... Tom Hundley vergeet nog de 'Frieten', natuurlijk. Maar in Chicago beschouwen ze die eerder als French.
In dat verband zou ik een nieuwe term willen lanceren:
<<PATATTRIOTISME>>
Dat is de diepe overtuiging dat telkens een 'trio' van drie gemeenschappen en drie gewesten één staat moeten blijven vormen met als belangrijkste reden dat ze daar allemaal patat eten! Daarbovenop komt de halsstarrige weigering te beseffen dat er zoveel méér gewesten en gemeenschappen zijn die niet tot de staat behoren en die niettemin óók - oh schande! - patat eten, bier drinken en chocolade eten.
'Patattriotisme', dus. Slangen zou er nog wat van kunnen leren als hij en de partij die hij in bezit heeft eens wat meer 'open' zou zijn.
yupie
dinsdag, 13 februari, 2007 - 08:06Ik begrijp totaal niet hoe we plots op het punt zijn gekomen dat de partijen elkaar voor de electorale voeten lopen om om ter *Belgischt* te zijn. What in their right mind doet hen concluderen dat het kiezerspubliek hier gevoelig voor is ? Zien ze dan niet in dat een belangrijk deel van de Vlamingen voor méér Vlaanderen is, en nog een belangrijk deel er niet echt van wakker wil (Belgie of Vlaanderen, wat het meest efficient is, en het lijkt er op dat dat Vlaanderen gaat moeten worden)?
In mijn meest cynische momenten zie ik hier niets anders in dan het pre-emptief opvrijen van de potentiële Waalse regeringspartners. Dat de Vlaamse kiezer daarbij in het gezicht moet gespuwd worden is blijkbaar het minste kwaad.
Werner
dinsdag, 13 februari, 2007 - 08:18@Eric Jans: 'french' in 'french fries' betekent: 'cut in thin lengthwise strips before cooking' (Merriam-Webster) en heeft niks te maken met French, Frans
ivanhoe
dinsdag, 13 februari, 2007 - 09:21@ Werner:
Weet de doorsnee Amerikaan dat ook?
Werner
dinsdag, 13 februari, 2007 - 10:15Ivanhoe: Ik betwijfel het.. maar 't is daarom niet minder waar ;)
VI
dinsdag, 13 februari, 2007 - 10:17@ ivanhoe
en doorsnee Belg, voor we beginnen over "domme amerikanen"?
ivanhoe
dinsdag, 13 februari, 2007 - 10:52Die zal dat wellicht ook niet weten, maar als je Belgen al gaat afrekenen op hun kennis van de engelse etymologie...van een moedertaalspreker mag je toch net ietsje meer verwachten.
Waarmee ik geen waardeoordeel wil geven over de intelligentie van de gemiddelde Amerikaan.
Alhoewel "Den Stereotypen Amerikaan" zich onlangs niet van zijn mooiste freedom of speech-kant heeft laten zien: https://www.youtube.com/watc...
Joe
dinsdag, 13 februari, 2007 - 19:54Bush en dezijnen wisten het ook niet, daarom dat ze de "freedom fries" lanceerden toen ze Chirac niet meer lustten.
Joe
dinsdag, 13 februari, 2007 - 19:54Bush en dezijnen wisten het ook niet, daarom dat ze de "freedom fries" lanceerden toen ze Chirac niet meer lustten.
Joe
dinsdag, 13 februari, 2007 - 19:55en 'k zalt geen twee keren zeggen
Eric Jans
woensdag, 14 februari, 2007 - 01:32@ Werner:
Dank je, goed om weten. Dat ik het als doorsnee Belg niet wist zal me wel niet verweten worden. Maar als doorsnee Vlaming?
Ik ben dan ook geen patattriot.