Chinese overname van Siberië nakend?

(...) Ik herzie nu mijn tijdschema voor de Chinese overname van Russisch Siberië. Aanvankelijk dacht ik dat dit over tien, maximum twintig jaar zou gebeuren. Nu groeit de kans dat het nakend is: 1 tot 2 jaar.

Beijing heeft lange tijd toegegeven dat het een groei van 8% nodig heeft om te verhinderen dat de Chinese samenleving uitbarst in protest. Nu trekt de Chinese economie zo snel samen dat veel economisten voorspellen dat 2009 slechts een groei van 1% of misschien zelfs een reële negatieve groei zal vertonen. Zoiets is een onmogelijke nachtmerrie voor de Chicoms. Er zal slechts één manier zijn voor hen om te vermijden dat ze hun macht verliezen en dat China in anarchie en chaos desintegreert: de woede van het volk richten op een buitenlandse duivel. Dat zou Taiwan kunnen zijn, maar China beschikt nog altijd niet over de nodige capaciteit aan amfibievoertuigen om massa's soldaten over de 100 mijl brede Straat van Formosa te transporteren. Bovendien gedraagt Taiwan zich op dit ogenblik heel vriendelijk. De opportuniteit ligt dus niet echt daar. Wat zou China in handen krijgen, behalve een eiland dat in puin ligt?

Nee, de echte opportuniteit ligt vlakbij het uitgedroogde en verwoestijnde noorden van China: miljoenen vierkante kilomters land met bossen, water, natuurlijke rijkdommen, en nauwelijks mensen. Bovendien zijn er historische aanspraken. Zoals ik in november 2006 schreef, heeft Rusland anderhalve eeuw geleden een groot stuk van Siberië gestolen van China. Een ideaal tijdstip om het terug te krijgen zou gevormd worden door het perfecte alternatief voor anarchie en machtsverlies voor de Chicoms - vooral als er een ruggengraatloze amateur in het Witte Huis zit waarmee geen rekening hoeft te worden gehouden.

Jack Wheeler in To The Point News, 4 december 2008

Reacties

#72595

traveller

 

1 à 2 jaar is misschien wat vroeg maar ik geloof ook dat het onvermijdelijk is.

#72599

NR

 

Jack Wheeler maakt twee grote fouten:
1. Hij onderschat Obama en Clinton.
2. Hij is blijkbaar de verrijzenis van de Russische beer vergeten

Daarnaast is China ook een land met al van problemen. Denk maar aan de opstandige regio's als Tibet en de moslimregio in het Westen (Xian of zo iets) en aan de onderdrukte bevolking, zoals de grote werkloze boerenmassa.

#72602

Briggs

 

3. De Chinezen kunnen hun vaarroutes onvoldoende beschermen, dus hun bevoorrading is in gevaar.
4. Chinezen zijn nog vollop bezig met modernisatie van hun krijgsmacht,voornamelijk steunend op indigenous productie van Russisch materiaal...buiten enkele systemen.
5. Rusland heeft in het verleden reeds duidelijk gemaakt dat ze nucleaire wapens offensief zal inzetten indien nodig. China is groot genoeg om een kernkop te incasseren.
6. Interne spanningen buiten socio-economische spanningen zorgen ervoor dat China een zwakke plek heeft.

Als ze werkelijk Siberië willen, dan is het binnen nu en 5 jaar. De Russen zijn nog mijlen veraf van voldoende modernisering, de Georgische oorlog heeft dat bewezen.

#72626

Cogito

 

Spineless amateur, bullseye. Ik zou er nog aan toe voegen colorless...

#72644

Thomas

 

Weet ie niet dat Rusland 10.000 kernwapens heeft ? Of China nu 1 miljard of 100 miljard inwoners heeft maakt geen enkel verschil.

Jack Wheeler is geschift !

#72737

peter winterson

 

Als ik iets lees van Jack Wheeler, denk ik vaak aan een blinde die een piñata probeert te raken met een veel te kort stokje, maar dit slaat toch echt alles.

snicker.