"
A voir la gueule du photographe, ça c'est VTM", vrij vertaald: "
afgaand op de muil van de fotograaf, is dat VTM". De monarchie heeft een hoge amusementswaarde, ook in België.
Prins Laurent, jongste zoon van Koning Albert en momenteel tiende in de rij voor de troonopvolging, is al jaren boos op VTM. Gisteren zei hij voor de VTM-camera's over hen: "
Er heeft ooit iemand gezegd: vergeef hen, want ze weten niet wat ze doen". Onze enige vrijzinnige prins die woorden van Christus citeert, het is me wat. Laurent zou boos zijn omwille van een reportage uit 1999 waarin de draak gestoken werd met het rijgedrag van de prins, die te snel en zonder veiligheidsgordel reed. De scheldpartij van de prins én een stukje uit de reportage uit 1999 vind je
op dit filmpje (Windows Media, 2 megabyte, 62 seconden). De VTM-directie reageert verontwaardigd op het incident. "
Het is niet de eerste keer dat prins Laurent een VTM-ploeg beledigt. Dit keer deed hij het zelfs open en bloot voor de camera", zegt Bart De Poot van Royalty. "
We hebben een beleefde maar kordate brief naar het paleis gestuurd. Hierin schrijven we dat het gedrag van de prins onaanvaardbaar en onwaardig is voor een lid van het koninklijk huis." Twee jaar geleden tikte premier Verhofstadt prins Laurent op de vingers, nadat aan het licht gekomen was dat de prins op de expressweg Brugge-Zeebrugge 139 kilometer per uur gereden had, waar slechts 70 kilometer per uur was toegelaten. De feiten hadden plaatsgevonden in oktober 2000 maar hadden geen aanleiding gegeven tot een boete. "
Ik wijs erop dat leden van de koninklijke familie een voorbeeldfunctie hebben", aldus Verhofstadt. Grondwetspecialist Robert Senelle in
Het Nieuwsblad van 9 maart 2002: "
Als de prins veel te hard rijdt, komt het koningshuis in opspraak. Het is normaal dat de premier dan ingrijpt."
VTM zond de bewuste reportage zowel uit in haar middagnieuws als in het avondnieuws. De onderschriften waren lichtjes verschillend. Hierboven zag u de onderschriften uit het middagnieuws, hieronder die uit het avondnieuws.
Patrick
Ik heb ooit de eer gehad om Laurant in 't echt te ontmoeten, en kan U zeggen dat hij de meest normale der Saxen-Coburgs is...