Loonverschil is nodig, loonregulering schaadt

Bovendien is er voldoende loonverschil nodig om de werkgelegenheid voor laaggeschoolden en in regio's of sectoren met hoge werkloosheid te verbeteren. In dit opzicht ondermijnt overdreven loonregulering de werkgelegenheid, in het bijzonder voor jonge en minder ervaren werkkrachten, evenals voor iedereen die problemen ondervndt om toe te treden tot de arbeidsmarkt. Het opleggen van minimumlonen die niet in overeenstemming liggen met de productiviteit, vermindert de tewerkstellingskansen van minder vaardige werkkrachten en van werklozen.

ECB-voorzitter Jean-Claude Trichet op een persconferentie in Berlijn, 5 december 2007 [via]

Reacties

#56463

Cogito

 

Ik hoor Friedman!
Milton lives!
http://www.trends.be/articl...

#56464

melodius

 

De trend gaat nochtans in tegenovergestelde richting. In Duitsland is er bijvoorbeeld sprake van de invoering van een minimumloon.

#56466

Spartacus

 

De headline is verkeerd, met een beetje goede wil (of wat RTBf-demagogie) maar je er de volgende van :
Jean-Claude Trichet pleit voor aparte CAO's in Vlaanderen en Wallonië !

#56467

A.Rouet

 

Een Chicago-boy wou hier laatst op lvb.net een Wit-Russische geïmporteerde facteur 1,75 euro per uur betalen.

#56473

Cogito

 

En wat vond die facteur daarvan?

#56474

A.Rouet

 

Die Vlaamse facteur?

#56476

Karl

 

Nu, beste A Rouet, dat is al lang gebeurd met onze arbeidsintensieve industrie: hop naar China ermee. En waar werd het sinterklaas-speelgoed dit jaar gemaakt?

Heb zojuist een huis gezet. Ik zou het aan de helft van de prijs kunnen doen hebben, want nu heb ik meebetaald voor een sociale woning voor mensen met een PS3/lcd-tv/etc aldi-aanbiedings-prullen. Ik heb al die prullen niet. Wel een deftig huis, zelf betaald.

Solidariteit moet, profitariaat moet weg.

#56477

melodius

 

Het is natuurlijk veel beter om mensen die niet productief genoeg zijn om het minimumloon te verdienen levenslang uitkeringen te betalen. Dat degenen die het minimumloon daadwerkelijk verdienen of kunnen verdienen op de koop toe een mega stimulans hebben om te doppen ipv te gaan werken, tja, dat is er graag bijgenomen, nietwaar Arouet ?

Het minimumloon is dè hypocriet-populistische maatregel bij uitstek; zogezegd bescherm je de armen, maar eigenlijk sluit je de allerarmsten de toegang tot de arbeidsmarkt af.

#56485

lvanc

 

In verband hiermee las ik onlangs dat slechts 1/5de van de minimum loon verdieners tot de laagste verdienende huishoudens behoren. Ik vond dat wel interessant omdat ik aannam dat het om "arme" mensen gaat, maar het kan dus ook om starters of laat actief geworden huisvrouwen uit de middencategorieën gaan. In dat geval is het minimum loon helemaal niet nodig en wel contra-productief.

#56487

A.Rouet

 

Mooi toch, ontroerend tegelijk, hoe 'Chacun-pour-Melodius' het hier opneemt voor de allerarmsten.
Vandaag, een brood kost 2 euro, verdient 'een beginnend postman' in België 6,25 euro per uur. Het minimum maandloon in Polen bedraagt 245 euro, bruto. Die Pool wil hier dus graag als beginnend postman komen werken voor pakweg (sic) 3,25 euro per uur. Belg buiten, Pool binnen. Van Wit-Rusland en Moldavië ken ik de resp. uurlonen niet, maar omdat de levensstandaard er zowat de helft van de Poolse bedraagt, werf ik mij een Wit-Rus aan die ik 1,75 euro per uur geef. Pool buiten, Wit-Rus binnen. Hoe kan ik nu nog besparen?
Als ik nu eens een bus Oost-Ocetiërs ga halen, hen 1 euro per uur betaal en mijn Wit-Russen buiten smijt? Wat zeg je, dat ze maar vier broden per dag verdienen? Zes broden hoor, als ze twaalf uur daags werken. Dat een mens niet van brood alleen leeft, zeg je? Dat ze dan hun charcuterie meebrengen!

#56489

Elhaz

 

A.Rouet bewijst weer eens hoever hij van de realiteit afstaat. Wat hij beschrijft bestaat natuurlijk al op de zwarte markt. Alleen kloppen de bedragen niet en is alles een flink stuk duurder.

#56491

A.Rouet

 

@ Elhaz
Jij weet blijkbaar meer, ken je de lonen op de, al dan niet zwarte, markt? Net als op 26 oktober ll. vraag ik je: Hoeveel 'vangen ' jouw Kazakken?

#56499

Nicolas

 

Het is Ossetië, A. Rouet. Uw kritiek over uw illegalen snijdt hout, maar het is te danken aan de socialisten dat deze mensen zich in een slechte positie bevinden. Als de grenzen open waren voor Europese werkkrachten als Polen en zelfs voor de vroegere Sovjet-Unie, dan konden deze mensen ten minste eisen stellen. Maar de vakbond ""beschermt"" liever de werkgelegenheid. Alleen als men naar hier komt voor te doppen, is men welkom.

#56500

Nicolas

 

Het meest grappige is, dat in de USA minimumloon schering en inslag is.

#56506

Cogito

 

@A.Rouet: ik bedoel die facteur die 't het hardst nodig had. Wat vond die ervan? Of werd hij hongeren gestuurd door die facteur die 't minder nodig had?
Aan wie gunde de ondernemer het? Aan die honger had of aan die andere? Wie was dan de sociaalste? Die facteur die 't niet nodig had of die ondernemer?

#56507

Cogito

 

En wat vond die consument ervan?

#56508

Cogito

 

Geen kakafonie dit keer, maar een welluidende melodie van broeder-vijand Melodius.

#56509

Cogito

 

@A.Rouet:
België, Polen, Pool, Belg, Pool, Witrusland, Moldavië, Poolse, Witrus, Pool, Witrus, Oost-Ocetiërs, Witrussen...

Wat voor soort nationalist zijt gij ineens geworden zeg?

Ik weet het! Een Nationaal-socialist!

#56510

Cogito

 

En in ieder geval: een MATERIALIST.

#56524

melodius

 

Nooit wordt het kapitalisme zo gehaat als wanneer het herverdeelt ten voordele van de armen. Merk ook het intrinsieke waardeoordeel op in de post van A.Rouet: Belg goed, Oost-Ossetiër slecht. Blijkbaar vervangt dat waardeoordeel elke rationele discussie, nu hij toch niets kan inbrengen tegen "mijn" economische analyse.

#56529

A.Rouet

 

@Nicolas

"Illegalen" zeg je , ik had het helemaal niet over illegalen! De karikatuur die ik hierboven maak in 56487 is gebaseerd op reële cijfers en geënt op wat ultraliberalen als 'Bolkenstein en erger' aanhangen, nml. afschaffing minimumlonen en vrij verkeer van werk binnen (en als je libertariërs laat doen, ook vanbuiten) Europa. Dan krijg je de situaties die ik schets ook in het legale arbeidscircuit.
Zoals in het voormalige Oostblok wordt het dan 'Iedereen arm', én Belgische én Ossetische postmannen.
Toch oppassen hoor Cogito want in jouw (beroeps-)branche heb je zeer pientere Indiërs van vooraan in de twintig.

#56547

melodius

 

Het voormalige Oostblok was arm omdat jouw economische recepten werden toegepast. En de opmerking over "iedereen arm" indien buitenlanders hier mogen werken is gewoon flauwekul die op geen enkele ernstige economische analyse rust. Integendeel, jouw postbode zou in België moeten leven en dus gehuisvest worden, etenswaren kopen enz. Indien zijn loon hem dat niet toelaat, dan heeft hij geen enkele reden om naar hier te komen. Het is trouwens omdat het zo moeilijk is om hier legaal binnen te geraken dat mensen zonder papieren kunnen worden uitgebuit door koppelbazen en huisjesmelkers. Maar dat kan je natuurlijk geen reet schelen.

#56562

Elhaz

 

@A.Rouet: Russen in het zwart voor een klusje van een paar uur: ¤10

#56575

Cogito

 

"Nooit wordt het kapitalisme zo gehaat als wanneer het herverdeelt ten voordele van de armen."

Een schitterende oneliner, het citeren waard.

#56576

Cogito

 

Maak U niet ongerust A.Rouet: ik zie vooruit en bouw nu ervaring op in functies de je pas krijgt voorbij je vijftig.

#56579

Cogito

 

A.Rouet: "Zoals in het voormalige Oostblok wordt het dan 'Iedereen arm', én Belgische én Ossetische postmannen."

U vergeet de niet-te-stuiten decennialange tweecijferige economische groei die daarbijhoort, gecombineerd met het ineenstorten van alle prijzen, waardoor de netto koopkrachtstijging voor iedereen een nooitgeziene vlucht neemt.