Onverantwoordelijke VRT

Het eerste Belgische slachtoffer van de pandemie was voor de VRT-nieuwsdienst ook niet voldoende reden om de vakantieprogrammering van Terzake te wijzigen. Vermoedelijk zal desgevraagd worden aangegeven: dat men geen paniek onder de bevolking wilde zaaien. Maar de ene dode jonge vrouw is blijkbaar de andere niet. Dat werd op pijnlijke wijze geïllustreerd bij het recente overlijden van een omroepster. (...) Herhaalde afleveringen van de speciale De Rode Loper, stuk uit dezelfde De Rode Loper extra in het journaal, wijziging van de programma's. (...) Maar het ergste was wel dat permanent het hulpnummer op het scherm werd geprojecteerd voor mensen met zelfmoordgedachten. De zelfmoordproblematiek is in dit land al zo'n uitzonderlijk groot probleem, dat men het niet extra in de toonkast moet plaatsen. (...) En dan enkele tijd later als nieuws te brengen dat er die dag ongewoon veel oproepen waren op de zelfmoordlijn... Dit is onverantwoordelijk gedrag. Geen enkele omroep, laat staan openbare omroep, zou dit hebben geduld.

Een tweede grieppatiënt van vijftig die zwaar ziek was gehospitaliseerd in het Antwerpse Universitair Ziekenhuis werd vrijdag 31 juli in het journaal van 9.30 uur op Radio 1 dood verklaard. Om 10 uur luidde het dan weer dat de patiënt in kritieke toestand was. Een zegsvrouw van de VRT excuseerde zich in de media, maar voegde er aan toe "dat het bericht enkel was uitgezonden op Radio 1". Toevallig nog altijd de centrale informatiezender. (...)

Marcel Van Nieuwenborgh in Kerk en Leven, 12 augustus 2009

Reacties

#86200

Cogito

 

Geen enkele zender, LAAT STAAN een overheidszender...
Mjah laat maar, een andere logica zeker?

#86201

that guy nl

 

Yasmine was dan ook een icoon voor de holebi-gemeenschap, lol.
trut met een pc naam.

#86203

Cogito

 

Mmm betekent dit dat de VRT(top?) gefagotiseerd is?

#86204

Mike

 

Zo zie je maar, vanuit welke hoek je het ook bekijkt, er valt altijd iets op te merken aan die VRT ;-)

#86209

joe

 

inderdaad, Mike. Viva Marcel Van Nieuwenborgh, patatten met saucissen.

#86212

Herteleer

 

Marcel Van Nieuwenborgh laat zich nogal makkelijk meeslepen in de griep-hype. Dagelijks sterven er mensen aan de griep,of het nu de Mexicaanse, de Russiche, de varkens- of buikgriep is, speelt in feite geen rol. Binnen een goeie 100 jaar is al wie nu leeft er toch aan.
Van de VRT moet ge dat begrijpen dat ze een van hun medewerkers-idolen-BV's eens in het zonnetje zetten bij zijn/haar overlijden. Dat is gewoon een kwestie van eigen volk eerst.

#86213

Olav - niet ingelogd

 

Was toch positief dat het hulpnummer voor mensen met zelfmoordgedachten permanent te zien was... ik krijg vaak zulke gedachten als ik te lang naar Eén zit te kijken...

#86215

Cogito

 

eigenlijk moet het "gefaGGotiseerd" zijn, van faggotiseren (coined by cogito - 0 hits in Google.). Faggotise daarentegen bestaat wel en betekent hetzelfde.
Dat er geen commentaar komt op zo'n woord?

#86220

joe

 

@cogito: vrt zendt toch de koningin elisabethwedstrijden uit? als melomaan die af en toe ook eens een pianootje en gitaartje beroert vind ik dat prima, dus op jouw opmerking had ik niet echt commentaar.

#86222

Cogito

 

Marcel Van Nieuwenborgh toont aan dat het perfect mogelijk is om zijn leven lang al in dit land te leven, te denken en te werken alsof men in een oostblokland leeft, én sléchts op details kritiek te hebben.

#86224

Avondlander

 

Pandemie?

#86225

LVB

 

@Avondlander: de Mexicaanse griep is al twee maanden officieel een pandemie, ja.

http://www.nd.nl/artikelen/...

#86226

that guy nl

 

@Cogito : dat kaasje heet Le Fagotin : Koen Crucke, Yasmine, Paul Codde, Timo Descamps, Walter Capiau, Eva Pauwels, Jo De Poorter, Alexandra Potvin, Wim De Vilder, Frank Dingenen, Truus Druyts, Margriet Hermans, Tom Lanoye, Felice, Kurt van Eeghem, David Davidse, Lieven Vandenhaute, enzovoort enzoverder...

#86227

Ruimingswerken

 

@ that guy nl

De VRT heeft 2 à 3000 personeelsleden. Jij noemt 18 leden van de club (hoewel, hoewel op z'n minst 4 van hen hebben ook wat gehad met de andere kunne), en van die 18 zijn er dan 2 daadwerkelijk personeelslid van het huis(als ik goed tel!). De rest is gewoon BV. Eva Pauwels is er, denk ik, zelfs nooit gesitueerd. Kun je me nog op z'n minst 1000 à 1500 personeelsleden van het Huis der Zuchten noemen die van de club zijn, zodat we effectief tot een meerderheid van +2 komen en met reden van 'le fagotin' kunnen spreken?

#86228

that guy nl

 

ik was Luc Appermont nog vergeten !

#86230

Ruimingswerken

 

@ that guy nl

Luc Appermont! Tjonge, ja, nog een BV - ooit. Is die niet lang verhuisd naar Sitges? En hoeveel jaar is het geleden dat die nog op het scherm was? En welk scherm was dat dan? Niet de VRT! VTM!
Enfin, toch gefeliciteerd omdat je zoveel leden van de club kent! Kom je soms veel in de Van Schoonhovenstraat of de Lange Beeldekensstraat in Aantwaarpen?

#86231

joe

 

that guy nl hangt m.i. vooral rond in de gore dark rooms van amsterdam. is het niet, prettyboy?

#86232

edward nl

 

it takes one to know one, Joe...

maar ik moet je teleurstellen, deze jongen is hetero...

jokes on you sucka

#86233

Lizzie

 

Reacties zoals in #86203 kunnen aanstekelijk werken.

Toen ik deze week met een snelheid van 120km/u op de autostrade reed en een snelheidsengel mij met een korte zoem voorbijstak, vroeg ik mij ook af: Mmm, betekent dit dat die auto (bestuurder) gecogitoteerd is? :-)

#86234

Ruimingswerken

 

'deze jongen is hetero'.

Natuurlijk is ie dat. Hij wil alleen meepraten als een grote over dingen die hij niet kent. Weet noppes van de VRT (maar de VRT, da's de staat die zich met de media moeit en dat hoort niet, dus de VRT deugt niet, en dan halen we er ook maar de club bij om dat te demonstreren) en noppes van de club.

#86236

Lizzie

 

Eigenlijk moet het "gecoggitogeerd" zijn, van coggitogeren, al ben ik helemaal niet zo zeker dat het bestaat, wel dat het out-topic is. Behalve als men er zou mee willen bedoelen dat de VRT er vlug bij was om onverantwoordelijk vlug en veel eigen volk op het rode ere-tapijt te laten lopen (of laag vliegen). :-)

#86237

Avondlander

 

@ Luc:

Volgens Wiki is een pandemie: "A pandemic is an epidemic of infectious disease that is spreading through human populations across a large region; for instance a continent, or even worldwide."
Maar wat is dan een epidemie? "In epidemiology, an epidemic occurs when new cases of a certain disease, in a given human population, and during a given period, substantially exceed what is "expected," based on recent experience."

De WHO had het dus onderschat als ik het goed begrijp...

#86238

Cogito

 

En hoe noemt men Lizzie-fans? Juist, lizards! :-)
PS ik zou zelf opteren voor gecogitoerd.

#86239

Karl

 

Cogiteren is verwant aan agiteren; het is het collectief zinderen van een massa lemmings op de kosmische achtergrondstraling.

#86240

Karl

 

Tinfoil hoedjes zijn heel effectief om het effect lokaal te neutraliseren.

#86244

Lizzie

 

@Cogito

Lizards? Ja, dat kan kloppen. Want die zijn er (als kruipdieren :-)) voor gekend dat ze de warmte opzoeken. Dan pas beginnen ze echt te leven of te herleven.
Ik zal het hier maar bij laten zeker? :-)

En het woord cogiteren, zoals Karl het schrijft, bestaat wel. Het betekent denken, overdenken of overwegen. Het zelfst. nw. cogitatie ook. Wat overweging of overdenking wil zeggen.
http://www.kunstbus.nl/woor...
Ik veronderstel dat het volt. deelw. dan wel gecogiteerd moet zijn.

Dat is allemaal te danken aan Descartes, met zijn uitspraak Cogito ergo sum. Ik denk, dus ik ben.
En zo is meteen het mysterie van je schuilnaamkeuze voor iedereen ontsluierd. Een makkie, vergeleken met het verhaal van het mijne.:-)

En om te besluiten: Het zou dus (alleszins taalkundig en ondanks de taalvermening) juist zijn te kunnen spreken van een "cogiterende lizard". :-)

En nu terug naar die VRT!

#86248

isaiah

 

Zo, nu weten we ook weer wie het Latijnse werkwoord 'cogitare' heeft uitgevonden: Descartes. Wat was dat toch een veelzijdig man zeg.

#86249

Karl

 

@Lizzie: gezien onze hersenenfunctie ook bepaalde (lage) frequenties inhoudt, is mijn uitleg perfect verenigbaar met de uwe.

Alleen was Descartes mis: het is eerder: ik denk dat ik ben... zou dat geen vorm van hoogmoed zijn?