Omdat vrije meningsuiting ook voor schurken moet gelden: de haatspeech van Ahmadinejad, ongecensureerd



De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad op de VN-conferentie over racisme, 20 april 2009 [transcriptie]

Reacties

#79475

Filip

 

Bert Anciaux ingehuurd om zijn speech te schrijven?
Amai, die mensen die al die speeches hebben moeten uitzitten. Ik begin te begrijpen waarom sommige van onze politiekers zo'n wartaal uitslaan. Na een resem zo'n speeches en de bijhorende monotone simultaanvertalingen zou zelfs de meest geharde backbencher beginnen flippen.

#79476

Cogito

 

Gezien het antisemitisch gehalte van de speech zou je zomaar eens gelijk kunnen hebben wat betreft Anciaux, Filip.

#79499

Mark Peeters

 

Is het een echt toeval dat deze speech over racisme wordt gebracht op de 120ste verjaardag van Hitler?

#79515

LVB

 

Alleen al het daverend, oorverdovend applaus dat dit sujet kreeg voor zijn toespraak, is voor mij al een reden om het vetorecht (voor een paar "mature" landen) in de Veiligheidsraad een goede zaak te vinden.

#79519

EricJans

 

Ik stel voor dat de democratische naties binnen de VN eens een conferentie organiseren met als onderwerp 'democratiseringsproces in de wereld'.
Israël kan dan ook eens een vertegenwoordiger afvaardigen om 'dit sujet' de pan uit te vegen... en hopelijk neemt Iran dan deel... want ze vinden zich ook democraten.
Het is degoutant waarvoor de VN hier misbruikt wordt: een islam-pr-campagne die het over 'vrede' heeft.
[Terecht staat in de Bijbel: 'Mijn' vrede geef ik u.]

Het is een walgelijke anti-democratische vertoning geworden en het past een ondemocratisch wangedrocht als Belgique om daar als enige EU-staat mee het hoge woord te voeren.
Mijn felicitaties aan alle belgicisten. Let op de lucratieve Iran-contracten die Belgische bedrijven in het komende jaar zullen 'binnenrijven'.

#79524

nuchtere

 

de eerste 10 minuten van z'n preek geven de indruk dat er elk moment een bom kan ontploffen... wil hij praten over racisme of z'n pedofiele leider verheerlijken?