Stevaert, 6 weken geleden: ik blijf gouverneur

Als ik zeg dat ik niet terugkeer naar de politiek, denkt iedereen meteen het tegenovergestelde. (...) Nee, ik ga niet terug in de politiek, laat dat duidelijk zijn. Ik krijg wel geregeld aanbiedingen in de privésector, maar ook dat doe ik niet. Ik heb genoeg werk als gouverneur. (...)

Niets menselijks is mij vreemd: als ze me vragen voor een of andere topjob, streelt dat mijn ego. Maar goed, misschien vragen ze me wel omdat ze weten dat ik het toch niet zal doen. Voorlopig toch niet.

Steve Stevaert, geïnterviewd door Valerie Van Peel en Jo Smeets in Dag Allemaal, 26 mei 2009

Reacties

#84528

Questing Beast

 

Vraag: "Wie gelooft die mensen nog?". Antwoord: de overgrote meerderheid van de bevolking, helaas.

#84532

Benny Marcelo

 

QB: niet akkoord: er zijn er die dat geloven, maar zeker niet de overgrote meerderheid. Volgens de verkiezingen dan toch.

#84550

Karl

 

De vraag of we die mensen nog zouden geloven is niet meer relevant, want ze doen toch op dictatoriale wijze hun zin.

Woordkeuze uiterst doelgericht.

#84566

OutlawMike

 

Ha! Ego gestreeld door genoeg aanbiedingen uit de privesector ja mijn gat. Ik had hem gevraagd of hij hier in het plantsoen voor onze toonzaal van september tot en met mei met een lichtbak met verlengsnoer met ons logo erop wilde komen staan omdat stedebouw lastig doet over vaste constructies, en omdat ik denk dat dat een job is die hij moet aankunnen. Meneer bedankte ervoor en nu is het dat hij er niet op kan ingaan wegens genoeg werk als goeverneur. Ja mijn gat. Liever lui dan moe hee manneken!!!

#84568

EricJans

 

Wie is die Stevaert ook weer? Ik was 'm vergeten. Is dat één van die outplacement-contracten van de Belgische irregiliere loges? Ergens 20 of 30 jaar geleden in dienst getreden?
Kom... ze sturen hun belastingsbrieven, wij dokken wat we te dokken hebben en laat voor de rest iedereen gewoon beter zwijgen. Wat interesseert het mij welke lucratieve ons-kent-ons-jobke hij nu weer aangeboden krijgt.
Dat die man nu toch eens gewoon klaarkomt in de privésfeer. Wat is dat toch... iedere keer als die vent gaat masturberen moet heel het land dat weten of wat?
Ruk je af zoveel je wilt, ouwe rukker, maar laat ons gerust. Stuur die belastingsbrief, wij dokken en jij zwijgt. Het zou al één stap vooruit zijn in deze democratuur.

#84573

joe from outer space

 

is er nog niemand van jullie ooit al naar een restaurant geweest met het voornemen om geen vis te eten en eens binnen je toch laten verleiden door dat verse visje bij de suggesties?
enfin, jaloezie is van alle tijden.

#84574

traveller

 

@ the spaceman

Het probleem is dat hij ONS vis doet eten als we het niet wensen.

#84576

joe stardust

 

@traveller
en met welke regerende politicus heb je dat probleem niet?

#84577

traveller

 

@ Skywalker

Geen enkele, daarom wil ik dringend andere en betere.

#84578

blacklisted joe

 

@traveller:
en hoe ga je die specimen uit de privé lospeuteren?

#84579

LVB

 

@Joe in #84573 : Jouw opmerking is niet terzake en volledig naast de kwestie, en wel om volgende reden: een privé-persoon is voor zijn keuzes en handelingen aan niemand verantwoording verschuldigd (tenzij hij de wet overtreedt of anderen schade berokkent); wie daarentegen een publiek ambt bekleedt, is wel verantwoording verschuldigd aan de burgers. Elke burger heeft het volste recht om zich vragen te stellen over de keuzes en gedragingen van politici, die keuzes publiek te bekritiseren en te bediscussiëren. Meer nog, dat is de kern van de democratie.

Zoiets zou eigenlijk vanzelfsprekend moeten zijn en geen uitleg behoeven. Dat het hier toch nog eens expliciet moet neergeschreven worden in antwoord op een oneliner, is op zich al veelzeggend.

#84580

traveller

 

Goede vraag.
Ga naar "Trends-on-line" of Google en click voor het laatste interview van "Raf Decaluwé". Dit soort mensen zijn goud waard en ik ben zeker dat hij geen goud vraagt.
Eén persoon is natuurlijk niet genoeg maar ze moeten "untouched" door de "belgische politiek" zijn.

#84585

Cogito

 

Na geblacklist te zijn toch nog langs alle kantjes komen piepen is volgens mij de electronische versie van huisvredebreuk.

#84588

TVDD

 

het interessantste aan al die individuele rationele keuzes van individuele politici, is dat het duidelijk maakt dat een samenleving niet kan bestuurd worden op basis van een geatomiseerd samenlevingsmodel. Het bonum commune dat politici moeten behartigen, is dan ook meer dan een optelsom van alle preferenties en rationele keuzes van zijn burgers. Nu had Plato dat al langer door dan uw dienaar natuurlijk :)

#84594

joe

 

Cogito: tja, zo kun je het ook interpreteren.
ik wilde luc nog een repliek geven op #84579, maar het mocht ook niet zijn. en ach, het is me eigenlijk de moeite niet waard.
de president beslist, en hij hoeft geen verantwoording te geven.
het ga jullie goed.

#84595

LVB

 

@joe: "de president beslist"

Nee, niet van toepassing, wel: de eigenaar beslist.

#84598

A.Rouet

 

Komaan luc, neem een voorbeeld aan de eigenaars van Vlaamse kranten, bladen en media.
Tussen zo'n hechte Praetoriaanse garde mag er toch één joe zitten? Je wil jezelf toch het trieste lot van ' TBJ-Nederlands 'besparen?